DALLAS – Rodzice 15-letniej dziewczynki z Teksasu, która w kwietniu opuściła Mavericks gry z niezidentyfikowanym mężczyzną, ostatecznie skłaniające do wszczęcia dochodzenia w sprawie handlu ludźmi, wypowiadają się, aby podnieść świadomość na temat handlu ludźmi.

Kyle i Brooke Morris, w wywiadach dla ESPN i „Good Morning America”, powiedzieli, że chcą, aby historia ich córki była ostrzeżeniem o niebezpieczeństwach handlu ludźmi w celach seksualnych i o tym, jak stosowane są przepisy regulujące tę zbrodnię.

„Chcemy tylko upewnić się, że ludzie rozumieją… że coś takiego może przydarzyć się każdemu i wszędzie” – powiedział Kyle Morris. „Nawet jeśli uważasz, że to niemożliwe, są ludzie, którzy chcą to zrobić”.

Policja znalazła dziewczynę, gdy szła poboczem drogi w Oklahoma City 10 dni po tym, jak Morris, jej ojczym, zgłosił jej zaginięcie w American Airlines Center w Dallas. Została zabrana do hotelu w Oklahoma City, gdzie była wielokrotnie napastowana seksualnie, głodzona i nie pozwolono jej się kąpać, jak twierdzą jej rodzice i ich prawnik.

Organizacja non-profit Texas Counter-Trafficking Initiative pomogła znaleźć dziewczynę dzięki internetowej reklamie namawiającej do seksu.

Trzy osoby zostały aresztowane w Oklahoma City i oskarżone o handel ludźmi i inne przestępstwa. Ich sprawy są w toku.

Rodzice powiedzieli, że ich córka jest bezpieczna, przeszła leczenie, aby wyzdrowieć po traumie i ma się dobrze. Według prawnika rodziny, dziewczyna dała swoim rodzicom pozwolenie na publiczne omówienie sprawy. ESPN nie nadaje jej imienia, ponieważ jest nieletnia.

Dziewczyna powiedziała matce kilka dni po jej odkryciu, że spotkała „tyle innych dziewczyn” w Oklahomie.

„Powiedziała: „Zastanawiam się, jak długo byli w tym życiu, ale nikt ich nie szukał” – powiedziała Brooke Morris.

Kyle Morris, posiadacz biletu sezonowego Mavericks, powiedział, że w nocy 8 kwietnia w meczu przeciwko Marynarki Portland Trail, on i jego pasierbica byli na poziomie platynowym areny. Tuż przed przerwą dziewczyna powiedziała mu, że musi skorzystać z łazienki. Powiedział, że nie ma telefonu i zostawił dowód osobisty i kartę debetową na swoim miejscu. Kiedy nie wróciła, zaalarmował ochronę, która przeszukała toalety i wnętrze areny. Morris powiedział, że policjant po służbie pracujący w grze powiedział mu, że wideo z monitoringu pokazało dziewczynę wychodzącą z areny i że ostatnio widziano ją wjeżdżającą na pobliski garaż.

Zeke Fortenberry, prawnik rodziny, który widział wideo z monitoringu, powiedział, że dziewczyna nie odeszła siłą. Kyle i Brooke Morris powiedzieli, że ich córka ma historię opuszczania domu bez ich zgody. Kyle Morris powiedział, że w takich przypadkach wyjechała z ludźmi, których znała, a przynajmniej w jednym przypadku zostawiła notatkę.

„Tym razem”, powiedział ESPN, „… wszystko w tym było inne”.

Fortenberry powiedział, że American Airlines Center i Mavericks pomogli w ustaleniu, co się stało. Kyle Morris powiedziała, że ​​znalazła adres e-mail dla Marka Cubana i wysłała e-maila do właściciela Mavericks, który odpowiedział w ciągu kilku minut, dodając osoby, które mogą pomóc i mówiąc im, aby korzystali z wszelkich potrzebnych zasobów.

„To, co stało się z nienazwaną nastolatką po tym, jak odeszła z obiektów American Airlines Center 8 kwietnia 2022 r., jest tragiczne, a American Airlines Center i Dallas Mavericks cieszą się, że jest teraz bezpieczna i życzą jej powodzenia na drodze do wyzdrowienia. – powiedział w oświadczeniu przekazanym ESPN prawnik Scott C. Thomas, odpowiadając w imieniu American Airlines Center i Mavericks.

Thomas dodał: „Centrum American Airlines nie ma dowodów na to, że jakakolwiek grupa przemytnicza była na arenie przez cały czas, w tym w odniesieniu do tego incydentu”.

Według Thomasa, pracownicy ochrony areny zaczęli przeglądać materiał wideo wkrótce po tym, jak Kyle Morris zgłosił zaginięcie pasierbicy, dostarczył wideo władzom i pozwolił, by Fortenberry, adwokat Morrisa, również je oglądał.

Kyle Morris powiedział, że oficer po służbie zasugerował, aby wrócił do domu – rodzina mieszka w North Richland Hills, około 30 mil stąd – aby zgłosić zaginięcie córki. North Richland Hills potwierdziło ESPN, że wzięło raport od Morrisa i że funkcjonariusz wprowadził informacje do krajowej bazy danych osób zaginionych na początku 9 kwietnia. Policja North Richland Hills dodała do raportu flagę „zagrożoną” 11 kwietnia.

Rzecznik policji w Dallas odrzucił prośbę o rozmowę, ale powiedział w e-mailu, że departament złożył raport i pomógł Departamentowi Policji North Richland Hills. Biuletyn o zaginionej dziewczynie wyszedł 11 kwietnia. Policja w Dallas potwierdziła, że ​​funkcjonariusz po służbie został powiadomiony o zaginionej osobie i że tego wieczoru przeszukano wydarzenie i miejsce. Rzecznik odniósł się do części teksańskiego kodeksu rodzinnego. Władze zinterpretowały kodeks w taki sposób, że przypadki zaginięcia nieletnich powinny być badane jako uciekinierzy, chyba że okoliczności wskazują na akt mimowolny, taki jak uprowadzenie lub porwanie.

„Te sprawy według kodu mają być składane tam, gdzie przebywa nieletni”, powiedziała policja w Dallas w e-mailu do ESPN.

Powiedział Kyle Morris: „W tej sytuacji powiem tylko, że interpretacja lub zastosowanie tej części kodu rodzinnego przez Dallas jest błędne”.

Morris powiedział, że on i jego żona przeskakiwali tam iz powrotem między jurysdykcjami, szukając informacji o zniknięciu ich córki, obawiając się, że śledztwo nie postępuje. Rodzice powiedzieli ESPN, że nie są świadomi żadnego formalnego dochodzenia prowadzonego przez policję w Dallas.

Rodzina skontaktowała się z Texas Counter-Trafficking Initiative po tym, jak dziewczyna zaginęła przez sześć dni, powiedział Morris. Zrobili to na polecenie przyjaciela rodziny, który przeszedł przez podobną sytuację. Grupa zajmująca się handlem ludźmi zlokalizowała dziewczynę w ciągu kilku godzin i powiadomiła policję Oklahoma City.

15 kwietnia policja Oklahoma City przeszukała pokoje w hotelu Extended Stay America przy West Reno Avenue. Dokonali trzech wstępnych aresztowań, ale nie znaleźli dziewczyny. Po anonimowej napiwku, policja znalazła ją trzy dni później, idącą z inną osobą 6 mil od hotelu. Nie wiadomo, jak dostała się do Oklahoma City.

Wśród aresztowanych są Kenneth Levan Nelson i Sarah Hayes, którzy zostali oskarżeni o handel ludźmi i inne przestępstwa. Mają wstępne konferencje przesłuchań zaplanowane na sierpień. 15. Steven Hill, oskarżony o gwałt II, ma wstępne przesłuchanie 11 lipca. akta sądowe.

Handel ludźmi obejmuje użycie siły, oszustwa lub przymusu w celu uzyskania jakiegoś rodzaju pracy lub komercyjnego aktu seksualnego. Każdego roku miliony ludzi są przemycane na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych. Handlarze często stosują przemoc, manipulacje lub fałszywe obietnice, aby zwabić ofiary do sytuacji handlu ludźmi.

The Krajowa infolinia ds. handlu ludźmi to 1-888-373-7888.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.