Neonowa biel kazał mi napinać szyję przy każdym pozornie poza zasięgiem skoku – i nie mogłem się nacieszyć. Opracowany przez Angel Matrix, mały zespół kierowany przez Hrabstwo Donut projektant Ben Esposito, Neonowa biel łączy ekscytującą akcję parkour, późne lata 90. Drżeć– estetyka stylu i szalona historia, która jest trochę jak gdyby Czystka zostały ustawione w życiu pozagrobowym. To jak bieganie z dużą prędkością przez niebo i robienie objazdów, aby dowiedzieć się więcej o aniołach i demonach. To pozornie dziwna kombinacja, ale działa bardzo, bardzo dobrze.

Założeniem Neonowa biel jest właściwie dość prosta w swojej istocie. Co jakiś czas, przez okres 10 dni, Bóg zaprasza niektórych mieszkańców piekła do nieba, aby pomogli wykorzenić populację demonów. Kto zdobędzie najwięcej zabójstw, otrzyma ostateczną nagrodę: miejsce w niebie. Ci łowcy demonów nazywani są neonami i, podobnie jak w innych zawodach, tworzą rywalizację i niełatwe sojusze w trakcie wydarzenia. Sprawę komplikuje fakt, że twoja postać, Neon White, straciła pamięć i tym samym nie ma pojęcia, komu, jeśli komukolwiek, może zaufać.

Historia jest równie dziwna, co świetna, i rozgrywa się głównie jak powieść wizualna z zabawnym pisaniem i pysznymi zdradami. Są nawet Osoba-stylowe zadania poboczne, w których możesz rozdawać prezenty, aby dowiedzieć się więcej o innych neonach. Z jakiegoś powodu wszystkie anioły wyglądają jak pływające koty.

Taka jest konfiguracja, ale większość czasu spędzisz na misjach. Są to małe poziomy platformowe, w których celem jest jak najszybsze zabicie każdego demona. I oni są bardzo szybkie – etapy trwają zazwyczaj mniej niż minutę, a większość z nich skraca czas do mniej niż 20–30 sekund. W większości poziomy są bardzo pionowymi placami zabaw parkour, a podczas biegania zbierasz karty reprezentujące różne rodzaje broni, od karabinów maszynowych po strzelby.

Neonowa biel tak naprawdę nie jest strzelcem. Zamiast tego, gdy przyzwyczaisz się do jego odrębnej marki działań – co, co prawda, może zająć trochę czasu – zdasz sobie sprawę, że wszystko jest tylko sposobem na jeszcze szybsze przejście przez poziom. Na przykład większość broni ma dodatkową umiejętność, która pozwala na podwójny skok, przeskok w powietrzu lub uderzenie w ziemię. W międzyczasie wrogowie upuszczą określoną broń, a niektórzy mają również własne funkcje mobilności. (Istnieje rodzaj demona, który jest po prostu unoszącym się balonem, od którego można się odbijać.) Sztuką jest wymyślenie, jak połączyć wszystkie te elementy, aby znaleźć najlepszą i najszybszą ścieżkę przez scenę.

Na początku nic z tego nie rozumiałem. Na początku nieudolnie ścigałem się przez każdy poziom, próbując zabić każdego demona i przejść do kolejnego wątku fabularnego. Ale w pewnym momencie Neonowa biel zmusza cię do nauczenia się, jak to naprawdę działa. Aby przejść dalej narrację, musisz osiągnąć określoną rangę neonu, co z kolei oznacza dobre czasy na większości poziomów. Musiałem powtarzać starsze etapy, aby podnieść swoją rangę.

Neonowa biel.
Zdjęcie: Annapurna Interactive

Początkowo było to frustrujące. Chciałem zagłębić się w tajemnicę Białego i jak jego przeszłe życie łączyło się z innymi neonami; zamiast tego próbowałem ogolić dwie sekundy biegu przez niebiański plac zabaw parkour. Ale, choć początkowo wydawało się to nudne, te wymuszone powtórki pokazały mi, jak naprawdę działa gra – a teraz właściwie chcieć powtarzać etapy, aż doprowadzę do perfekcji swój bieg. Historia może poczekać. Znajomość wszystkich tajników rozgrywki jest nie tylko zabawna i satysfakcjonująca; staje się to również koniecznością, gdy zostaniesz wrzucony do walki z bossem.

Powinienem również zauważyć, że chociaż powtarzanie jest podstawową częścią Neonowa biel, jest pewien stopień otwartości, więc nie jesteś zmuszony do uzyskania doskonałego wyniku na każdym etapie. A ponieważ wszystko toczy się tak szybko – nie tylko etapy są krótkie, ale także można je wznowić niemal natychmiast – te powtórki są znacznie mniej frustrujące, niż mogłyby być w innym przypadku.

Na papierze, Neonowa biel brzmi dziwnie i myląc. Jest to strzelanka parkour, która poluje na demony, w której biegniesz przez niebo, aby uzyskać wysoki wynik. Poza tym jest to powieść wizualna. Ale w praktyce jest to dość proste: każdy poziom to zagadka, a Twoim zadaniem jest wymyślenie, jak wykorzystać różne elementy, aby uzyskać najlepszy czas. Może to zająć trochę czasu i kilka starć z gigantycznymi głowami, które wystrzeliwują w ciebie lasery, ale jest to niesamowicie satysfakcjonujące, gdy go ściągasz – nawet jeśli powoduje to niewielki ból szyi.

Neonowa biel premiera 16 czerwca na Nintendo Switch i Steam.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.