Aktualizacje ukochanych gadżetów mogą przebiegać na dwa sposoby. Albo firma próbuje naprawić to, co się nie zepsuło, albo buduje na świetnych podstawach, aby stworzyć jeszcze lepszy produkt. Fanom popularnego Garmina Forerunnera 245 z radością mogę powiedzieć, że nowy Forerunner 255S za 349,99 dolarów to ten drugi. Rezultatem jest zegarek do biegania ze średniej półki, który uderza znacznie powyżej swojej wagi.

Poza kilkoma odświeżonymi kolorami, Forerunner 255 wygląda niemal identycznie jak jego poprzednik. Nie są to najbardziej eleganckie urządzenia do noszenia na rynku, ale nie są też przestępstwem przeciwko modzie. Jeśli zdecydujesz się na bardziej stonowany kolor, mogą one łatwo przejść z codziennego życia na siłownię. Godną uwagi zmianą jest to, że Garmin oferuje teraz cztery wersje zegarka zamiast dwóch. Sprawdziłem mniejszy 255S, który ma obudowę 41 mm i waży 39 gramów. Jeśli masz większe nadgarstki, dostępna jest również wersja 46 mm, która waży 49 gramów. To mniej więcej to samo, co zegarek Apple Watch i znacznie lżejsze niż flagowe zegarki GPS, takie jak Polar Grit X Pro (79g) lub Coros Vertix 2 (89g). Każdy rozmiar ma również wersję „Music”, jeśli potrzebujesz wbudowanego przechowywania muzyki.

Głęboko doceniam, że Garmin dokłada wszelkich starań, aby osoby o każdym wzroście mogły korzystać z ich urządzeń. Dla mnie mniejszy Forerunner 255S to idealny rozmiar i waga dla moich nadgarstków. W ciągu trzech tygodni, kiedy testowałem 255S, ani razu nie utknął mi w rękawach i nigdy nie zauważyłem jego wagi podczas treningu. Po testach naprawdę masywnych multisportowych zegarków GPS na przestrzeni lat czuję się tak dobrze, że nie muszę iść na kompromis między przydatnymi narzędziami treningowymi a wygodą.

W przypadku serii Forerunner 255 chodzi nie tyle o duże aktualizacje, ile o kilka małych, które poprawiają podstawowe wrażenia. Na początek Forerunner 255 oferuje lepszy czujnik tętna, dodaje wysokościomierz barometryczny i kompas, wielopasmowy GPS oraz chip NFC do płatności zbliżeniowych. To może nie wydawać się dużo, ale minęły trzy lata od Forerunnera 245. To dużo czasu na technologię do noszenia. Na przykład NFC było wtedy mniej popularne w zegarkach ze średniej półki, ale obecnie jest uważane za dość standardową funkcję. Czy Garmin Pay to najlepsza z opcji płatności mobilnych w smartwatchach? Niezupełnie, ale to działa i otwiera więcej możliwości pozostawienia portfela w domu. Podobnie czujniki tętna również poprawiły się w tym okresie. To wszystko są sprytne ulepszenia, które pomogą zabezpieczyć 255S w przyszłości.

Garmin Forerunner 255S na żeńskim nadgarstku

41-milimetrowy Forerunner 255S jest wygodny i nie wygląda śmiesznie na moich małych nadgarstkach.

Żywotność baterii została również nieznacznie zwiększona do około 12 dni na jednym ładowaniu. Musiałem ładować urządzenie Forerunner 255S tylko raz na 25 dni użytkowania z około 30 minutami aktywności GPS dziennie. I w chwili pisania tego tekstu zostało mi jeszcze 15 procent. Pomaga to, że 255S wykorzystuje wyświetlacz z pamięcią w pikselach dla lepszej widoczności w bezpośrednim świetle słonecznym zamiast pochłaniającego energię OLED. Jest to rozsądny wybór, ponieważ jest to zegarek skierowany do biegaczy na świeżym powietrzu i wyraźnie przedkłada żywotność baterii nad bardziej wyszukane funkcje, takie jak żywy ekran dotykowy. Oprócz płatności NFC nie dostaniesz więcej niż podstawowe inteligentne funkcje, takie jak alarmy, liczniki czasu, powiadomienia push, sterowanie multimediami, wydarzenia w kalendarzu i pogoda. Użytkownicy Androida mogą odpowiadać na SMS-y lub odrzucać połączenia, ale to wszystko.

Spośród wszystkich tych aktualizacji, wielopasmowy GPS jest najważniejszy. Krótko mówiąc, wielopasmowy GPS (znany również jako GPS o podwójnej częstotliwości) umożliwia zegarkowi dostęp do więcej niż jednego głównego systemu satelitarnego w tym samym czasie. Zaletą jest to, że uzyskasz lepszą dokładność w trudnych warunkach. Jak możesz sobie wyobrazić, jest to atrakcyjna funkcja dla nieustraszonych wędrowców, biegaczy przełajowych i rowerzystów.

Ale to właściwie trochę szalone, aby znaleźć wielopasmowy GPS w tej cenie. Jest to nie tylko dość nowa funkcja w kosmosie, ale zwykle można ją znaleźć w zegarkach fitness premium. Coros Vertix 2 jako pierwszy wprowadził go w zeszłym roku i kosztuje aż 699 USD. Garmin wprowadził te funkcje również w swojej flagowej serii Fenix ​​7, której ceny zaczynają się od 699,99 USD i 899,99 USD. Epiks 2. Tak naprawdę otrzymujesz zaawansowaną funkcję nawigacyjną w zegarku, który kosztuje setki mniej.

Układ czujników Garmin Forerunner 255S

Forerunner 255S dodaje nowy czujnik tętna, wysokościomierz barometryczny, płatności zbliżeniowe i wielopasmowy GPS.

Aby przetestować tę funkcję, włączyłem ustawienie wielopasmowego GPS w urządzeniu Forerunner 255S, jednocześnie rejestrując biegi z Apple Watch Series 7 i aplikacją Runkeeper na moim telefonie. Podczas testowania wielu urządzeń w ten sposób zawsze znajdziesz różnice, ale Forerunner 255S był konsekwentnie widoczny na lokalnych trasach, które mapowałem na Komoot. Na przykład na trasie o długości 2,85 mili urządzenie Forerunner 255S zarejestrowało 2,86 mili. Mój telefon zarejestrował 2,84 mili, podczas gdy 2,81 mili w serii 7. Te rozbieżności mogą być większym problemem, jeśli biegasz na bardzo długich dystansach, ale dla większości ludzi jest to wystarczająco dokładne.

Forerunner 255S nie odbierał sygnału tak szybko jak Fenix ​​7S Szafirowe Solarne Testowałem na początku tego roku, ale to też nie było zbyt odległe. W porównaniu do podobnej ceny Polar Pacer Pro, regularnie mogłem szybciej rozpocząć bieg. Jeśli wielopasmowy GPS to coś, czego chcesz, zegarki Forerunner 255 to kradzież.

255S może również monitorować inne metryki. Śledzenie tętna również było na równi z Seria 7 i mój pasek na klatkę piersiową Polar H10, zwykle utrzymujący się w granicach 3-5 uderzeń na minutę. Śledzenie snu również w dużej mierze odpowiadało mojemu Pierścień Oury, choć nie był tak czuły w tropieniu przez te wszystkie czasy, kiedy nieznośny kot budził mnie w nocy. Ogólnie rzecz biorąc, śledzenie snu Garmin nie jest miejscem, w którym można uzyskać szczegółowe informacje na temat jakości snu. Jest o wiele bardziej uproszczony niż to, co znajdziesz na Fitbit lub Oura Ring, a jeśli szukasz informacji na temat regeneracji, Garmin ma kilka innych bardziej przydatnych wskaźników, takich jak Body Battery i Obciążenie treningowe.

Garmin dodał dwa nowe widżety wyścigowe.

Dzieje się tak dlatego, że pod koniec dnia Forerunner 255S nie jest urządzeniem do noszenia na zdrowiu w taki sposób, jak pierścień Oura i zegarek Apple Watch. Jest do treningu, a konkretnie najlepiej pasuje do biegaczy. Wraz z 255S otrzymujesz dwa nowe widżety wyścigowe, a także funkcję Garmin’s Morning report. Widżet Kalendarz wyścigów pozwala zobaczyć listę nadchodzących wydarzeń, przewidywany czas ukończenia oraz przewidywaną pogodę w dniu wyścigu. Tymczasem widżet Race automatycznie generuje sugestie dotyczące codziennych treningów w oparciu o Twoje osobiste potrzeby treningowe. Raport poranny pojawia się na zegarku każdego ranka i zawiera podsumowanie snu, pogody i niektórych wskaźników regeneracji.

W sumie są to przydatne narzędzia dla biegaczy – chociaż triathloniści mogą również skorzystać teraz, gdy Garmin dodał aktywność triathlonistów do oferty Forerunner 255. (Oznacza to, że możesz łatwo przełączać się między bieganiem, pływaniem i jazdą na rowerze w jednym treningu.) Obecnie trenuję na 10 km, więc widżet wyścigów i sugestie dotyczące codziennych treningów były pomocne w wyjaśnieniu, co powinienem robić na danym dzień. Jedynym minusem jest to, że, podobnie jak w przypadku wielu funkcji Garmina, interfejs użytkownika jest zagmatwany, zwłaszcza gdy zegarek śledzi więc wiele metryk. Widżety wyścigowe nie są fabrycznie załadowane. Musisz je dodać sam. Nie zawsze jest też oczywiste, kiedy powinieneś nacisnąć przycisk, aby uzyskać dostęp do podmenu, więc musisz trochę szperać, aż znajdziesz to, czego chcesz.

Nie mogę powiedzieć, że jestem zaskoczony. Jest to typowe dla zegarków Garmin, które wykorzystują tradycyjną nawigację po menu z pięcioma przyciskami. Weterani Garmin są prawdopodobnie przyzwyczajeni do ćwiczenia, ale jest to zniechęcające dla nowicjuszy, zwłaszcza jeśli pochodzisz z innej platformy lub zegarka z ekranem dotykowym. Garmin niedawno zaczął, w tym ekran dotykowy oraz nawigacja przyciskami na zegarkach premium, więc miejmy nadzieję, że w przyszłości zobaczymy, że spływają one do bardziej przystępnych modeli.

Nie mogę dostać się do każdego małego wskaźnika utworów Forerunner 255S. Jest ich po prostu za dużo i bylibyśmy tu cały dzień. Ten ja robić Chciałbym móc porozmawiać o nowej metryce statusu HRV. Niestety nie mogę. Status HRV ma mierzyć zmienność tętna – wskaźnik, który daje wgląd w regenerację – podczas snu i porównywać go z wartością bazową z trzech tygodni. Im częściej nosisz urządzenie do snu, tym staje się ono dokładniejsze. Chciałbym ci powiedzieć, jak dobrze to działa, ale nigdy nie musiałem tego wypróbować. To dlatego, że zajmuje to długie czas nawet się pojawić. Aplikacja mówi, że musisz nosić go co noc przez około trzy tygodnie, zanim zobaczysz jakiekolwiek dane. To zrobiłem. Nada.

Team Button będzie zadowolony, ponieważ Forerunner 255S nie ma ekranu dotykowego.

Skontaktowałem się z Garminem, aby sprawdzić, czy to tylko moja jednostka, ale rzeczniczka Stephanie Schultz powiedziała, że ​​rozpoczęcie zapełniania może potrwać do czterech tygodni. Możliwe, że mój oddział trwa dłużej niż przeciętnie, ponieważ przez kilka nocy zapomniałem go założyć do łóżka. Rozumiem koncepcję budowania linii bazowej w czasie i jak to jest lepsze dla dokładności. Pierścień Oura i Wydać okrzyk radości wymagają również budowania linii bazowych przez pewien czas. To powiedziawszy, zwykle nie zajmuje to prawie miesiąc. Niekoniecznie jest to jednak zerwanie umowy, ponieważ dokładność przebija zniecierpliwienie pod koniec dnia. Dodatkowo, jak wspomniałem, Garminowi nie brakuje wskaźników regeneracji. Po prostu byłbym wdzięczny za te dodatkowe spostrzeżenia dotyczące mojego 10K w ten weekend. Zanim dane zaczną się pojawiać, moje 10K pojawi się i zniknie.

Ale mniej niż intuicyjny interfejs i błąd po stronie dokładności to małe ziemniaki. Uwielbiałem używać Garmin Fenix ​​7S Sapphire Solar, ale miałem też doskonałe wrażenia z korzystania z Forerunnera 255S. 255S jest idealnie dopasowany do moich potrzeb i nie czułem, że zostałem pozbawiony przydatnych spostrzeżeń i wskaźników treningowych. Jedyną cechą, której naprawdę brakowało mi w serii Fenix ​​7, było monitorowanie wytrzymałości w czasie rzeczywistym. To powiedziawszy, nie zapłaciłbym podwójnej ceny tylko po to, aby to zdobyć.

Krótko mówiąc, gorąco polecam każdemu, kto szuka wygodnego, prostego i trwałego zegarka GPS, który nie rozbije banku. To jest 50 USD więcej niż jego poprzednik; musisz wziąć pod uwagę, że dostajesz wielopasmowy GPS w okazyjnej cenie. I chociaż ten zegarek jest priorytetem dla biegaczy, fakt, że ma dodatkowe wsparcie dla triathlonistów, czyni go również atrakcyjną alternatywą dla osób, które chcą zegarka multisportowego z ograniczonym budżetem. Forerunner 255S może nie jest najbardziej błyskotliwym urządzeniem Garmin, jakie możesz kupić, ale to właśnie to zapewni Ci najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.

Fotografia: Victoria Song / The Verge

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.