Ponieważ finały NBA 2022 remisowały 2:2, wracaliśmy do San Francisco na mecz 5 w poniedziałek, to dobry czas, aby sprawdzić się w zawsze zabawnym wyścigu Finals MVP. Jeśli żołnierze złotego Stanu wygrać, Stephena Curry’ego zamek. Jak omówimy, jak dotąd ma mocne argumenty, aby wygrać nagrodę, nawet jeśli Warriors przegrają serię. Na Boston Celtics‘strona, teraz jest ciasna rozmowa pomiędzy Jayson Tatum oraz Jaylen Brown.

Po tym nie zamierzam zawracać sobie głowy braniem pod uwagę nikogo innego. Jeden z tych trzech facetów wygra finały MVP. Oto jak widzę rozkład rankingów w czterech meczach.

1. Stephen Curry

Curry jest faworytem, ​​ponieważ Golden State, przynajmniej na papierze, jest w lepszej sytuacji, by wygrać mistrzostwo w obecnej sytuacji, po odzyskaniu przewagi na własnym boisku w serii trzech meczów.

Jeśli Warriors nie powiedzie się, istnieje precedens dla gracza z przegranej drużyny, który wygra finały MVP. Jerry West otrzymał ten zaszczyt w 1969 roku, kiedy jego Lakers przegrał w siedmiu meczach z Celtics. W ostatnich czasach, jeśli kiedykolwiek gracz z przegranej drużyny miałby wygrać finałowy MVP, to by to zrobił i prawdopodobnie powinien był James Lebron w 2015 r., kiedy to miał średnio 35,8 punktu, 13,3 zbiórki i 8,8 asysty w przegranej Clevelanda z Golden State.

Wiemy, kto właściwie wygrał finały MVP w tej serii 2015: Andre Iguodala. Pozostaje gorąco dyskutowana, a sam Iguodala niedawno powiedział, że zasłużył na nagrodę nad Stephenem Currym, który pomimo kilku trudnych gier według jego standardów, miał średnią 26-6-5 i stworzył tak wiele przestrzeni, w której Iguodala i inni prosperowali .

headshot-obraz

W tym roku Curry, którego brak finałowego MVP na innym Mt. Godne CV Rushmore zostało zabite na śmierć, nie pozostawia żadnych wątpliwości. Ponownie, jeśli Warriors wygrają tę serię, dostał sprzęt w torbie. Nikt inny nie ma szans. Pytanie brzmi: Czy Curry powinien wygrać nagrodę, nawet jeśli Warriors przegrają serię?

Zrozum, przed nami długa droga. Jeśli Curry złoży jajko lub dwa na ostatnim odcinku tej serii, nie wygra. Do końca będzie musiał kontynuować swoje obecne upalne tempo. Tak powinno być. Aby przegrany gracz wygrał MVP, przepaść musi być tak duża, że ​​jest przytłaczająca.

Jak dotąd tak było. Nikt w tej serii nie był tak dobry jak Curry, który obecnie ma średnio 34,3 punktu, 6,8 zbiórki, 3,4 asysty i dwa przechwyty przy 50 procentach strzelania. Koleś strzela 49 procent z 3 na tik ponad 12 prób na mecz. Jeśli będą kontynuowane, te liczby wylądują w najbardziej wyselekcjonowanym historycznym towarzystwie.

Mając do tej pory 25 zdobytych trójek, Curry jest pierwszym graczem w historii, który zdobył co najmniej pięć trójek w czterech meczach finałowych z rzędu. Po swoim 43-punktowym arcydziele w grze 4 jest także jednym z trzech rozgrywających, którzy kiedykolwiek utworzyli linię 40-punktową / 10 zbiórek w finale, dołączając magia Johnson i wspomniany Zachód.

Biorąc pod uwagę wszechstronną obronę, z którą musi się zmierzyć, i brak pomocy, jaką otrzymuje od własnego zespołu, to, co teraz robi Curry, jest nadludzkie. Celtics to lepszy zespół niż Warriors. Są większe, silniejsze, szybsze. Mają lepszą obronę. Mają dwóch elitarnych strzelców do jednego Golden State. Żaden z ich składów nie musi rezygnować z ataku na rzecz obrony i odwrotnie, podczas gdy Golden State, w taki czy inny sposób, łata przynajmniej jedną rażącą dziurę w każdej sekundzie tej serii.

Draymond zielony jest w tej chwili nie do odtworzenia na granicy. Clay Thompson strzela 35 proc. Jeśli nadal widzisz tę drużynę Warriors przez pryzmat tego, czym była kiedyś, sprawdź swoje oczy. To nie są starzy wojownicy. Jest to jednak ten sam stary Curry, który jest dosłownie jedyną kartą, jaką Golden State może zagrać. I jak dotąd prawie w pojedynkę trzyma je w dłoni.

To jest dokładnie to, bez czego James zrobił w 2015 roku Kyrie Irving oraz Kevin Love. LeBron miał to Kawalerowie zespół, który rozpoczynał Mathew Dellavedova, Timofey Mozgov, Iman Szumpert oraz Tristan Thompson wygraj 2-1 w 67-wygranej drużynie Warriors. Nie był tak skuteczny jak Curry w tej serii. Nawet nie blisko. Ale był najlepszym graczem w tej serii o milę i nie zdobył nagrody. Niektórzy kłóciliby się, gdyby LeBron nie dostał tego wtedy, Curry nie może tego teraz dostać.

Nie jestem pewien, czy jestem jedną z tych osób. Instynktownie czuję się trochę dziwnie, gdy gracz z przegranej drużyny wygrywa MVP w finałach, chociaż zwykle gardzę argumentami, które opierają się na starej, chwiejnej nodze tradycjonalizmu. Nie wiem dlaczego. To po prostu dziwne. Ale gdyby LeBron wygrał w 2015 roku, myślę, że czułbym się z tym dobrze. Precedens Westa został ustanowiony dekadę przed moim urodzeniem. Nie mogę wtrącić się w tę dyskusję z żadnym poziomem inteligencji.

Dla mnie LeBron powinien był być tym, który ustanowił nowoczesny precedens w 2015 roku. Ale mój kolega Sam Quinn rzucił mi wyzwanie na naszym czacie, abym odpowiedział na proste pytanie: Dlaczego jedno źle powinno informować drugiego? Jak zapewnił Sam, jest to podobne do argumentu, że baseballista nie może zostać jednogłośnie wybrany do Hall of Fame, ponieważ Babe Ruth, Willie Mays czy Mickey Mantle nie byli.

Więc pomylili się. Oczywiście. Dlaczego musimy ciągle robić te rzeczy źle? Wyborcy baseballa w końcu złamali swój głupi kod, kiedy Mariano Rivera zdobył 100 procent głosów w 2019 roku.

Ludzie mówili to samo o Curry, który wygrał MVP sezonu 2015-16 przez jednogłośne głosowanie. Jak to się może stać, skoro Michael Freaking Jordan nigdy nie wygrał jednogłośnie? Znowu dwa zła nie czynią dobra. Nie było innego uzasadnionego wyboru, aby wygrać MVP 2015-16 niż Curry. Mają rację.

Tak więc znowu, jeśli będzie kontynuował obecne tempo, a Warriors przegrają serię, Curry z pewnością będzie miał okazję wygrać swojego pierwszego MVP w finale. Czy on? Nie wiem. Tradycję trudno przełamać. I znowu, dla mnie osobiście, nie wiem dokładnie, jak bym się z tym czuła. Oczywiście nie ma znaczenia, jak się czuję. Liczy się tylko to, jak się czują wyborcy. Wiem to: jeśli wszyscy gracze z Bostonu stoją tam w swoich mistrzowskich czapkach i koszulkach i ogłoszą Curry’ego jako MVP, wywoła to piekielną burzę na Twitterze.

2. Jayson Tatum

Ponownie, jeśli Boston wygra serię, a Curry nie złamie współczesnego precedensu, to teraz jest cienka jak brzytwa przewaga między Tatumem i Brownem. Prawie niemożliwie, jak na razie obaj uzyskują średnio dokładnie 22,3 punktu i 7,0 asyst w serii. Strzelanie Browna było znacznie skuteczniejsze niż Tatuma, ale nadal opieram się na Tatumie z powodu rozgrywania. Jego 7,8 asyst na mecz to podwójny wynik Browna.

Podsumowując, wchodząc do czwartego meczu Tatum był odpowiedzialny za 45 procent ataku Bostonu poprzez jego strzelenie lub asystę. Tatum jest tą, która jest broniona jak supergwiazda, a Brown, jeśli dzielimy włosy, korzysta z drugorzędnych możliwości tworzenia, które zapewnia grawitacja Tatum. Problemy wykończeniowe Tatuma w pobliżu obręczy znów się pojawiają, ale w tej serii trafia 45 procent ze swoich trójek.

3. Jaylen Brown

Dla mnie Brown ma filc jak do tej pory najlepszy zawodnik Bostonu, pod pewnymi względami tak samo, jak Iguodala czuł się najlepszym zawodnikiem Golden State w 2015 roku. Musisz naprawdę wziąć pod uwagę ciężar supergwiazdy – z Tatumem będącym Curry 2015 – aby pozwolić nieefektywność ślizga się i naprawdę doceniam ogólny wpływ faceta prowadzącego autobus, jak lubi mawiać Charles Barkley.

Ale Brown był świetny. Bez pytania. Jego rozgrywanie, choć nie na takim poziomie jak Tatum, było znaczące i nie jest tak, że nie tworzy zbyt wiele własnej ofensywy. W szczególności wielokrotnie pokonał Draymond Greena w walce jeden na jednego w grze 4. Zarówno Brown, jak i Tatum grają w typowo wspaniałą obronę.

To wyścig, który jeszcze się nie skończył. Ponownie, jeśli wygra Golden State, Curry jest kłódką. W przypadku Bostonu te dwie lub trzy kolejne gry zadecydują o debacie MVP między Tatumem i Brownem. Jeśli Celtics zrobią to po swojemu, za tydzień nadal będzie ciężko, ponieważ Tatum i Brown będą świetnie grać przez cały odcinek tej serii, prowadząc Boston do trofeum, na którym naprawdę mu zależy.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.