Sezony takie jak ten, który właśnie ukończyli Rangersi, nie zdarzają się często.

Nikt nie musiał mówić Chrisowi Kreiderowi i Mice Zibanejadowi, że po ich 2-1 strata do Błyskawicy w szóstym meczu finału Konferencji Wschodniej w sobotni wieczór w Tampie, który zakończył zdumiewający – i urzekający – play-off Rangers.

To było na ich twarzach. To było w ich braku słów. To wisiał nad nimi gdy razem wyszli z Amalie Arena.

Dwaj najdłużej stacjonowani Rangersi byli tak blisko, że mogli tego posmakować. Po czterech kolejnych sezonach opuszczenia play-offów, gdy klub się odbudował, nie licząc odpadnięcia z rundy kwalifikacyjnej w fazie bubble play-off 2020, Kreider i Zibanejad w końcu wrócili do turnieju Pucharu Stanleya, o którym marzy każdy hokeista. I hej, od finału pucharu odnieśli dwa zwycięstwa, zanim obaj obrońcy mistrzów jeden po drugim pokonali ich.

Strażnicy
Wojownicy mają podstawy, aby regularnie powracać do sezonu poza sezonem.
Charles Wenzelberg / New York Post

Jednak wiele musi pójść dobrze, aby zespół dotarł do tego punktu. Wiele się ułożyło dla Rangers, którzy przyciągnęli wzrok w NHL niesamowitym pokazem w sezonie regularnym i inspirującym występem w fazie playoff, który obejmował dwie serie powrotów.

Ale kto może powiedzieć, że to się nie może powtórzyć?

Rangers poskładali elementy razem w tym sezonie. Prezes i dyrektor generalny Chris Drury skutecznie zbudował fundamenty, które stworzył dla niego jego poprzednik, Jeff Gorton, wprowadzając ludzi do klejenia, trochę twardości, aby zrównoważyć umiejętności i głównego trenera z odpowiednim temperamentem i dokładnym stylem coachingu tego zespołu potrzebne w Gerard Gallant.

„Kiedy tu dotarłem, wiedziałem, że to utalentowana grupa, grupa umiejętności” – powiedział Gallant po sezonie. „Wiedziałem, że w naszej grupie jest wielu młodych chłopaków i jedyne, co starałem się zrobić z naszym sztabem szkoleniowym, to sprawić, by spróbowali uwierzyć w siebie. Graj w grę we właściwy sposób i dzieją się dobre rzeczy.”

I dokładnie to zrobił Gallant. Rangers byli kiedyś drużyną, która nie mogła wyjść z własnej drogi. Z tak wielkimi umiejętnościami w całym składzie i nieziemskim bramkarzem w postaci Igora Shesterkina, podstawa sukcesu była tam od kilku lat.

Igor Shesterkin wykonuje rzut obronny podczas gry Rangers' Game 6 przegranej z Błyskawicą.
Igor Shesterkin wykonuje rzut obronny podczas gry Rangers’ Game 6 przegranej z Błyskawicą.
Charles Wenzelberg / New York Post

Teraz ten zespół wierzy, że może wygrać. Ma zwycięską kulturę i postawę. A teraz gracze mają doświadczenie, aby coś z tym zrobić.

Oczywiście poza sezonem nieuchronnie przyniesie zmiany w składzie. Rangers nie będą wyglądać dokładnie tak samo w latach 2022-23, jak w tym sezonie. Tutaj może to być trudne, zwłaszcza ze względu na specjalną dynamikę szatni, jaką mają Rangersi. To wciąż biznes, ale z byciem na wczesnych etapach konsekwentnego sukcesu należy obchodzić się ostrożnie.

Nad centrum drugiej linii Rangersów wciąż stoi znak zapytania, a Ryan Strome zbliża się do nieograniczonej wolnej agencji. Litera „A” na jego koszulce jest nie bez powodu, a jeden z jego najlepszych przyjaciół w drużynie jest najlepiej opłacanym graczem organizacji w Artemi Panarin.

Trzy akwizycje z terminem transakcji – Andrew Copp, Frank Vatrano i Tyler Motte – zdawały się uzupełniać zespół w niektórych obszarach. Drury będzie musiał zdecydować, komu nadać priorytet, ponieważ wszystkie trzy zbliżają się do nieograniczonej bezpłatnej agencji. Kaapo Kakko ma zostać ograniczonym wolnym agentem. jego pozycja w klubie jest nagle mętna. Poza tym Kevin Rooney, niedoceniany gracz, który odegrał kluczową rolę w sukcesie Rangersów w tym sezonie, również wkrótce zostanie UFA.

Kaapo Kakko
Przyszłość Kaapo Kakko z Rangersami staje się nagle mroczna.
Corey Sipkin dla NY POST

Możemy nawet ponownie zobaczyć Witalija Kravtsova w koszulce Rangersów. Rosyjski napastnik, który na początku tego sezonu odmówił przyjęcia do AHL, podpisał w niedzielę roczny kontrakt o wartości 875 000 $ w jedną stronę.

Jedno jest pewne: Rangersi mają swoje Nie. 1 bramkarz. Shesterkin dopiero zaczyna, a jego rekord 62-29-7 ze średnią 2,31 gola i 0,928 procentem obrońców w 100 meczach w częściach trzech sezonów jest tak obiecujący, jak to tylko możliwe. Może – i prawdopodobnie zrobi – obronić Rangersów przed nadchodzącymi rundami play-off.

Sezony takie jak ten są rzadkie – ale zawsze są możliwe, gdy masz wiarę, doświadczenie i bramkarza takiego jak Shesterkin.

„Świetny bramkarz, świetny sezon” – powiedział Jacob Trouba. „Jego liczby, wszystko, mówią same za siebie. Był najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie i największym, najważniejszym zawodnikiem w naszej drużynie. Myślę, że nikt nie będzie temu kwestionował w pokoju lub poza nim. Jest wyjątkowym bramkarzem.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.