We wczesnych dniach przed pandemią, Keychron wyrobił sobie markę dzięki serii niedrogich mechanicznych klawiatur – w tym kilku niskoprofilowych, które do dziś pozostają rzadkością. Te płyty niekoniecznie przemawiały do ​​entuzjastów, ale były więcej niż wystarczająco dobre dla większości użytkowników głównego nurtu, którzy chcieli innego rodzaju klawiatury. W zeszłym roku Keychron podniósł stawkę, wprowadzając na rynek Q1, w pełni konfigurowalną klawiaturę hotswap z 75% układem, która miała więcej niż kilka podobieństw do mocno przereklamowanej GMMK Pro. Od tego czasu Keychron rozszerzył tę serię o 65% Q2który wtedy i teraz zbierał całkiem entuzjastyczne recenzje Q3.

The QMK-kompatybilny Q3 wyraźnie podąża śladami Q1 i Q2. Wykorzystuje tę samą konstrukcję z podwójną uszczelką, która powinna zapewniać stosunkowo skoczne wrażenia podczas pisania (chociaż z mojego doświadczenia wynika, że ​​odbijanie jest mniejsze, niż bym się spodziewał), a ogólny projekt jest prawie taki sam, z wyjątkiem tego, że nie ma dziesięciu kluczy (TKL), dzięki czemu otrzymujesz pełną klawiaturę z samodzielnymi klawiszami strzałek i pełnym rzędem klawiszy funkcyjnych, ale bez klawiatury numerycznej. Korpus wykonany jest z aluminium, a całość waży 4,5 funta. Częściowo dlatego, że Keychron wybrał tutaj stalową płytę.

Kredyty obrazkowe: TechCrunch

Możesz zdecydować się na wersję z gołymi kośćmi, w której dostarczasz własne przełączniki i nasadki klawiszy za 154 USD (lub 164 USD, jeśli chcesz uzyskać opcjonalne pokrętło głośności) lub w pełni złożoną wersję z nasadkami klawiszy i wybranym przez Ciebie Gateron Pro Red , Niebieski lub Brązowy przełącznik za 174 USD (lub 184 USD z pokrętłem).

Za dodatkowe 20 USD myślę, że uzyskanie zmontowanej wersji jest oczywiste, biorąc pod uwagę, że klawisze i przełączniki będą kosztować znacznie więcej, a nawet jeśli chcesz je wymienić, zawsze możesz je ponownie wykorzystać w innym projekcie (bo kto tylko ma jedną klawiaturę, prawda?). Podwójne klawisze PBT nie są najlepsze (a Profil OSA wymaga trochę przyzwyczajenia się), ale są doskonale sprawne i chociaż niektórzy recenzenci zgłaszali problemy z legendami, które nie zostały wydrukowane zbyt dobrze, nie był to problem z urządzeniem, które otrzymałem. Kręcenie gałką też jest całkiem satysfakcjonujące.

Keychron oferuje trzy kolory do wyboru dla Q3: czarny, srebrnoszary i granatowy, które wszystkie są wyposażone w pasujące nasadki klawiszy, jeśli zdecydujesz się na w pełni złożoną wersję. Dostałem niebieską wersję i naprawdę podobał mi się wygląd.

Moja jednostka testowa została wyposażona w przełączniki dotykowe Gateron Brown, których nie lubię. Są OK, przełączniki, ale po prostu nie w moim stylu. Miałem świeży zestaw Przełączniki liniowe Akko CS Jelly Blackktóre są obecnie moją najważniejszą opcją dla budżetów liniowych (lub Gateron Yellows, których Keychron niestety nie oferuje jako opcji dla swojej serii Q).

zbliżenie klawiatury mechanicznej Q3 Keychrone bez nasadek klawiszy;

Kredyty obrazkowe: TechCrunch

Radość z niestandardowych klawiatur mechanicznych polega na tym, że można je dostosować do własnych preferencji. W dzisiejszych czasach, gdy standardem jest hotswap, możesz łatwo wypróbować różne przełączniki zamiast po prostu decydować się na przeciętny horror, jakim jest Wiśniowy Brąz. Ale jednocześnie Keychrone Q2 zdobył wielu użytkowników, ponieważ był całkiem świetny po wyjęciu z pudełka. To była łatwa do polecenia tablica dla początkujących. Tak nie było w przypadku oryginalnego Q1 (od tego czasu Keychron wypuścił drugą wersję) i niestety nie jest to również prawdą w przypadku Q3.

Pod wieloma względami Q3 przypomina Q1 pod tym względem, że może być świetny, ale trzeba w to włożyć trochę pracy. Jeśli jesteś entuzjastą szukającym tego rodzaju konstrukcji, Q3 będzie na dobrej drodze, ale po wyjęciu z pudełka cierpi na dość duże pingowanie (czyli cichy, ale zdecydowanie słyszalny wysoki dźwięk to rezonuje w przypadku, gdy naciśniesz klawisz i to może szybko stać się denerwujące). Wystarczy kilka minut, aby rozebrać deskę, pociąć plaster i wykonać „wymuś przerwanie mod„Gdzie strategicznie umieszczasz te kawałki plastra blisko śrub, które trzymają tablicę razem, i zaczynasz działać. Gdy masz otwartą tablicę, możesz wybrać taśma mod i może dodać trochę dodatkowego wytłumienia dźwięku na dno obudowy i przy może 15 minutach pracy, plaster, trochę taśmy maskującej i może trochę polifilla (w zestawie jest trochę materiału wygłuszającego, ale nie jest to zbyt skuteczne) , gotowe i płyta będzie brzmiała znacznie lepiej. I spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli jesteś entuzjastą, i tak zamierzałeś zrobić wszystkie te rzeczy.

Jeśli to wszystko brzmi, jakby to zbyt dużo pracy na klawiaturze, to Q3 zdecydowanie nie jest dla ciebie. Możesz wybrać Q2, który jest świetnym lekiem wejściowym do mechanicznych klawiatur w tym samym przedziale cenowym, a jeśli chcesz czegoś bardziej wyszukanego, twoje opcje są nieograniczone.

Może to większy rozmiar, a może ogólny projekt został już wybrany przed premierą Q2, ale Q3 wydaje się lekkim krokiem wstecz dla Keychron. Teraz, jak powiedziałem, jeśli jesteś entuzjastą i szukasz TKL, który nie jest powszechnie dostępnym formatem, myślę, że Q3 jest dobrą opcją. Jeśli nie jesteś zablokowany w układzie TKL, po prostu zdobądź Q2 lub może NovelKeys NK87 (który zaczyna się od 135 USD za obudowa z poliwęglanu i 225 USD za bardziej porównywalne aluminiowy jeden).

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.