W czwartek wieczorem światowy organ zarządzający piłką nożną FIFA ogłosi miasta, które będą gospodarzami mistrzostw świata w piłce nożnej mężczyzn w 2026 r. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku.

Filadelfia jest jednym z 16 amerykańskich miast rywalizujących o zwycięstwo, a FIFA prawdopodobnie wybierze 10 – ale może być ich więcej. Istnieją również trzy miasta kandydujące w Kanadzie i trzy w Meksyku. Oto spojrzenie na każdy z nich i szanse powodzenia.

“CZYTAJ WIĘCEJ: W końcu nadszedł czas, aby dowiedzieć się, czy Filadelfia będzie gospodarzem meczów piłkarskich mistrzostw świata mężczyzn w 2026 r.

Miejsce wydarzenia: Stadion Mercedes-Benz (pojemność 71 000)

Co wiedzieć: Siedziba NFL Atlanta Falcons i Atlanta United z MLS jest prawie w zasięgu ręki, zarówno dzięki rozsuwanemu dachowi, jak i położeniu w centrum miasta. W ostatnich latach Atlanta stała się także głównym ośrodkiem piłki nożnej. Miasto mogłoby gościć Międzynarodowe Centrum Transmisyjne FIFA ze względu na duże lotnisko i inną infrastrukturę.

Czy wygra? TAk.

Miejsce wydarzenia: Stadion Gillette (pojemność 65 878)

Co wiedzieć: Budynek Patriots and Revolution jest w porządku, ale jego lokalizacja to ogromny czarny znak. Odwiedzające drużyny narodowe nie znoszą długiej, wypełnionej korkiem jazdy z centrum Bostonu na odległe przedmieścia. Fani nienawidzą maleńkiego dostępu do transportu publicznego. Źródła powiedziały The Inquirer, że między urzędnikami bostońskimi a Robertem Kraftem, właścicielem Patriots and Revs, który jest bliski przyjaciel prezydenta FIFA Gianniego Infantino. Plotka głosi, że urzędnicy licytują już swój los.

Czy wygra? Nie.

Miejsce wydarzenia: Stadion Paula Browna (pojemność 65 515)

Co wiedzieć: Mniejsze miasto z wielkim śródmiejskim stadionem wydaje się być receptą na sukces. Ale nowoczesne miejsce Bengalów będzie potrzebowało? ponad 10 milionów dolarów na remonty, od układania naturalnej trawy na sztucznej murawie po usuwanie siedzeń, aby pole mogło mieć regulowaną szerokość. Nie pomaga też to, że lotnisko Cincinnati jest daleko od miasta i jest bardzo mało transportu publicznego.

Czy wygra? Nie.

Miejsce wydarzenia: Stadion AT&T (80.000)

Co wiedzieć: Zamek z dnia rozpoczęcia licytacji. FIFA uwielbia wszystkie te fantazyjne zestawy i chowany dach nad głową. Jak więc zajęło tyle czasu poinformowanie Jerry’ego Jonesa, że ​​pole jest zbyt wąskie? Jego odpowiedź: podnieś powierzchnię trawy kilka stóp nad rusztem.

Czy wygra? Kowboje tego nie wysadzą.

“CZYTAJ WIĘCEJ: Poznaj nastolatkę z Bucks County, która grała w kobiecej drużynie piłkarskiej Jamajki do lat 17

Miejsce wydarzenia: Empower Field na Mile High (76 125)

Co wiedzieć: Stadion Broncos jest świetny, lokalizacja idealna, a miasto byłoby dobrym gospodarzem – z wyjątkiem jednego dużego problemu. Drużyny nie chcą grać na milowej wysokości.

Czy wygra? Prawdopodobnie nie.

Miejsce wydarzenia: Stadion NRG (72 220)

Co wiedzieć: Stadion Teksańczyków ma rozsuwany dach, co oznacza, że ​​mecze można rozgrywać po południu, nawet gdy na dworze jest bardzo gorąco. To plus bliskość Meksyku i duża baza fanów piłki nożnej sprawia, że ​​wybór jest łatwy.

Czy wygra? Prawie na pewno.

“CZYTAJ WIĘCEJ: Tim Weah jest u progu zdobycia Pucharu Świata. Jego legendarny ojciec nigdy nie miał takiej szansy.

Miejsce wydarzenia: Stadion Grot Strzały (76 416)

Co wiedzieć: To wspaniałe miasto piłkarskie i jedno z niewielu miast Środkowego Zachodu w wyścigu. Wielkie pytanie, przed którym stoją lokalni organizatorzy to sposób na przetransportowanie tysięcy gości z lotniska do centrum, na stadion iz powrotem, bez dużego transportu publicznego w regionie.

Czy wygra? Najlepsze miasto bańki. Jeśli FIFA wybierze więcej niż 10 miejsc, tak – a szanse na to rosną.

Miejsca: Stadion SoFi (70 240) i Rose Bowl (92 542)

Co wiedzieć: To, że LA wygra, to strzał w dziesiątkę. Ale oferta spotkała się z zakłopotaniem, gdy okazało się, że powierzchnia do gry na pałacowym stadionie Rams and Chargers w Inglewood nie jest wystarczająco szeroka na międzynarodową piłkę nożną. Wydatki 5 miliardów dolarów i nie mogli tego zrobić dobrze?

Dlatego Różana Miska jest na stole jako potencjalny gospodarz turnieju otwierającego drużynę USA. Byłby to również moment nostalgii za stroną tytułowych gier z 1994 i 1999 roku.

Czy wygra? Oczywiście.

“CZYTAJ WIĘCEJ: Zawodnicy amerykańskich i żeńskich drużyn piłkarskich świętują historyczną umowę o równych płacach i długo wyczekiwany pokój pracowniczy

Miejsce wydarzenia: Stadion Hard Rock (64 767)

Co wiedzieć: Miami to krajowa stolica hiszpańskojęzycznych finansów, mediów i kultury. Remonty stadionu Delfinów w ostatnich latach sprawiły, że jest on wspaniały i jest gospodarzem wielu wielkich meczów piłki nożnej.

Czy wygra? Kolejny wsad.

Miejsce wydarzenia: Stadion Nissana (69 143)

Co wiedzieć: To jest miejsce na teraz. Czy to będzie w 2026 roku? Niedawny ruch Tytanów, aby zbudować nowy stadion, prawie storpedował ofertę, którą urzędnicy FIFA naprawdę polubili, gdy odwiedzili. Urzędnicy Titans powiedzieli FIFA nowe miejsce powinien być gotowy do 2026ale nie możesz powiedzieć FIFA Powinien być.

Czy wygra? Nie, jeśli FIFA trzyma się 10 miast, a nawet 11.

“CZYTAJ WIĘCEJ: Czego nauczyliśmy się z ostatnich domowych meczów reprezentacji USA w piłce nożnej mężczyzn przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata

Miejsce wydarzenia: Stadion MetLife (82 500)

Co wiedzieć: Kolejny łatwy wybór i wiodący kandydat na gospodarza finału.

Czy wygra? Oczywiście.

Miejsce wydarzenia: Stadion kempingowy świat (60 219)

Co wiedzieć: Rodzinne miasto Disney World było gospodarzem w 1994 roku, po części dlatego, że Miami nie było wtedy w biegu. Teraz jest i FIFA nie wybierze dwóch miast na Florydzie.

Czy wygra? Nie i na pewno o tym wiedzą.

Miejsce wydarzenia: Lincoln Financial Field (69 796)

Co wiedzieć: Nieskazitelna trawa Linc, dostęp do transportu publicznego na Broad Street i Ciężkie wsparcie Comcast pomogły firmie Philly zrobić wszystko dobrze. Teraz cała rozkwitająca baza fanów piłki nożnej w mieście co mogę zrobić, to czekać.

Czy wygra? Wszystkie znaki wskazują na tak.

“CZYTAJ WIĘCEJ: Comcast jest mocno zaangażowany w kampanię mającą na celu sprowadzenie 2026 meczów Mistrzostw Świata do Filadelfii

Miejsce wydarzenia: Stadion Levi’s (68 500)

Co wiedzieć: Chociaż Santa Clara jest trasą pieszą z San Francisco, jest wystarczająco dużo transportu publicznego, aby to zadziałało. Stadion jest wspaniały i otrzymuje dodatkowy punkt za bliskość innych miast na Zachodnim Wybrzeżu.

Czy wygra? Bardzo możliwe.

Miejsce wydarzenia: Pole lumenów (69 000)

Co wiedzieć: „Najbardziej błękitne niebo, jakie kiedykolwiek widziałeś, znajduje się w Seattle”, zaśpiewał kiedyś Perry Como, podobnie jak niektórzy Amerykanie największy i najbardziej namiętny tłumy piłkarskie. Jest ich niewiele lepsze miasta dla sportu w tym kraju, a lokalizacja w centrum stadionu jest idealna.

Czy wygra? Prawie na pewno.

Miejsce wydarzenia: Stadion M&T Bank (71 006)

Co wiedzieć: Dwa sąsiednie miasta miały pierwotnie odrębne oferty. FIFA (i wszyscy inni) nie lubi pola FedEx dowódców, a Baltimore nie wygrałby sam. Więc połączyli siłypozwalając na gry w Inner Harbor i wielki festiwal fanów w National Mall.

Czy wygrają? Bardzo możliwe.

Miejsce wydarzenia: Stadion Wspólnoty Narodów (55 819)

Co wiedzieć: To słowo jest Edmonton już się skończył. FIFA wolałaby raczej pojechać do Montrealu, ale najlepsze kanadyjskie miasto piłkarskie wycofało się, nie chcąc wydawać gigantycznej sumy na renowację Stadionu Olimpijskiego. Tak więc Edmonton, gospodarz Pucharu Świata kobiet 2015, pozostała przy życiu na papierze. Kanadyjski Sportsnet poinformował w zeszły czwartek, że kość została rzucona.

Czy wygra? Nie, a Kansas City powinno z tego powodu wygrać.

Miejsce wydarzenia: Pole BMO (30 000)

Co wiedzieć: Stadion Toronto FC jest teraz za mały, ale zostanie rozszerzony do ponad 40 000 na Mistrzostwa Świata. Jest na to dużo miejsca i mnóstwo pieniędzy od właściciela – tej samej firmy, która prowadzi Maple Leafs i Raptors. Reszta będzie łatwa.

Czy wygra? Zamek.

Miejsce wydarzenia: Miejsce BC (54500)

Co wiedzieć: Vancouver przez lata odpadało z wyścigu, ponieważ legislatura prowincji Kolumbii Brytyjskiej odmówił udzielenia finansowania. Ale nawet gdy FIFA powiedziała, że ​​drzwi są zamknięte, wszyscy wiedzieli, że tak naprawdę nie było. Prezydent Concacaf i wiceprezes FIFA Victor Montagliani jest stamtąd, podobnie jak główny organizator Kanady 2026, Peter Montopoli. Zawsze chcieli Vancouver wa kilka miesięcy temu właściwi ludzie powiedzieli tak. Domem finału Mistrzostw Świata Kobiet 2015 będzie spektakularne miejsce w 2026 roku.

Czy wygra? Również zamek.

“CZYTAJ WIĘCEJ: Alex Morgan i Megan Rapinoe wracają do reprezentacji Stanów Zjednoczonych w eliminacjach do Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich

Miejsce wydarzenia: Stadion Akron (49 850)

Co wiedzieć: Wszystkie trzy meksykańskie miasta to zamki.

Czy wygra? TAk.

Miejsce wydarzenia: Stadion Azteca (87,523)

Co wiedzieć: Król wszystkich stadionów piłkarskich w Ameryce Północnej stanie się pierwszym stadionem, na którym zostaną rozegrane trzy męskie mistrzostwa świata.

Czy wygra: Si.

Miejsce wydarzenia: Estabio BBVA (53 500)

Co wiedzieć: Spektakularny, nowoczesny obiekt, mający zaledwie siedem lat, ze spektakularnym tłem pobliskich gór.

Czy wygra: Dowiedz się, kiedy kobiety z USA zagrają tam w przyszłym miesiącu w Concacaf World Cup i turnieju kwalifikacyjnym olimpijskim.

Po latach oglądania wyścigu, oto typy tego pisarza, w których miastach będą odbywać się mecze.

W: Atlanta, Dallas, Houston, Kansas City, Los Angeles, Miami, Nowy Jork, Filadelfia, Santa Clara, Seattle i Waszyngton/Baltimore w USA; Toronto i Vancouver w Kanadzie; Guadalajara, Mexico City i Monterrey w Meksyku.

Na zewnątrz: Boston, Cincinnati, Denver, Edmonton, Nashville i Orlando.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.