Pożyczkodawca kryptowalut Celsius Network powiedział w niedzielę wieczorem, że wstrzyma wszystkie wypłaty i transfery dla klientów, ponieważ aktywa kryptograficzne będą nadal uszkadzane.

„Ze względu na ekstremalne warunki rynkowe, dzisiaj ogłaszamy, że Celsius wstrzymuje wszystkie wypłaty, swapy i przelewy między kontami”, powiedział Celsius Network w swoim oświadczeniu. „Podejmujemy dziś to działanie, aby postawić Celsiusa w lepszej sytuacji, aby z czasem honorować swoje zobowiązania do wycofania”.

Wstrzymanie wypłat z konta to drastyczne działanie, według LS, pseudonimowego przedsiębiorcy kryptograficznego i inwestora, który założył i prowadzi skoncentrowaną na kryptowalutach ochronę inwestorów i zasoby edukacyjne, RugDoc.io.

„Jeśli wstrzymali wypłaty, szczególnie biorąc pod uwagę te warunki rynkowe, można śmiało powiedzieć, że ryzykują niewypłacalność” – powiedział LS

Nowa koncepcja wirtualnych pieniędzy, Gold Bitcoins (btc) to Cyfrowa kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain dla

Nowa koncepcja wirtualnych pieniędzy, Gold Bitcoins (btc) to Cyfrowa kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain dla

Od piątku do niedzieli wieczorem całkowita kapitalizacja rynkowa aktywów kryptograficznych została wyprzedana o ponad 162 miliardy dolarów, co oznacza spadek o 13,4% z 1,19 biliona dolarów do 1,03 biliona dolarów według .

Od początku miesiąca bitcoin spadł o 14,3% z 31 589 USD do 27 064 USD, co jest najniższym poziomem aktywów od 18 miesięcy. Ether poniósł znacznie gorsze straty, spadając o 25,5% z poziomu nieco poniżej 2000 USD do najniższego poziomu 1462 USD w poniedziałek rano.

Według Coinmarketcap, token CEL Celsius Network spadł o prawie 50% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Weekendowe spowolnienie nastąpiło po ostatnim czytaniu inflacji za maj, opublikowanym w piątek, który pokazał, że wzrost cen konsumpcyjnych przyspieszył w ciągu miesiąca, dorównując najwyższemu wzrostowi od 40 lat w marcu. To ożywiło obawy, że Rezerwa Federalna będzie musiała podnosić krótkoterminowe stopy procentowe szybciej niż oczekiwano, potencjalnie ryzykując recesję.

Jeśli chodzi o Celsjusza, jego przyszłość pozostaje niejasna.

Po zamknięciu podwyżki serii B w listopadzie ubiegłego roku, Celsius Network przeprowadził wycenę pre-money o wartości 3,5 miliarda dolarów, a dyrektor generalny Celsius Alex Mashinsky twierdził, że firma zarządza aktywami o wartości 28,6 miliarda dolarów. W zeszłym miesiącu raport kanadyjskiej publikacji śledczej, The Logic, wykazał, że depozyty Celsius spadły do ​​12 miliardów dolarów między podwyżką serii B a końcem maja.

Dodatkowo niedawny Nansen, firma zajmująca się analizą blockchain, pokazała, że ​​Celsius Network i garstka innych inwestorów instytucjonalnych sprzedali swoje udziały w algorytmicznym stablecoinie Terra, UST, na początku jego upadku.

Według raportu, między 7 a 10 maja portfel powiązany z Celiusem przeniósł 225,9 miliona dolarów z flagowej aplikacji pożyczkowej Terra, Anchor Protocol.

Analitycy Nansen wskazali również, że Celsius może mieć „znaczne zobowiązania ETH”.

Celsius Network nie odpowiedział natychmiast na prośbę Yahoo Finance o komentarze na temat wypłacalności, strat UST lub udziałów w eterze.

Reprezentacje kryptowalut Bitcoin, Ethereum, DogeCoin, Ripple, Litecoin są umieszczone na płycie głównej PC wykonanej na tej ilustracji, 29 czerwca 2021 r. REUTERS / Dado Ruvic / Ilustracja

Reprezentacje kryptowalut Bitcoin, Ethereum, DogeCoin, Ripple, Litecoin są umieszczone na płycie głównej PC wykonanej na tej ilustracji, 29 czerwca 2021 r. REUTERS / Dado Ruvic / Ilustracja

Zgodnie z jego środki klientów zdeponowane w usługach Celsius Earn and Borrow nie podlegają zwrotowi w przypadku upadłości lub w inny sposób, jeśli firma nie może spłacić swoich zobowiązań.

„Nie możesz mieć żadnych środków prawnych ani praw w związku ze zobowiązaniami Celsius wobec Ciebie innych niż Twoje prawa jako wierzyciela Celsius na mocy obowiązujących przepisów” – stwierdzają warunki.

Chociaż stopy o wysokiej rentowności oferowane przez Celsius i innych pożyczkodawców kryptowalut znacznie spadły w ciągu ostatniego roku, zwroty są nadal znacznie wyższe niż w przypadku tradycyjnych kont oszczędnościowych. Pożyczkodawcy kryptowalut powiedzieli, że są w stanie zaoferować takie zyski, pożyczając fundusze klientów z większym zainteresowaniem inwestorom instytucjonalnym, szczególnie w przestrzeni zdecentralizowanego finansowania (DeFi).

Ponieważ usługi te są reklamowane jako alternatywne konta oszczędnościowe, amerykańskie federalne i stanowe organy regulacyjne argumentują, że wysokodochodowe konta kryptograficzne są niezarejestrowanymi papierami wartościowymi, a zatem gwarantują więcej ujawnień i nadzoru inwestorów od zeszłego roku.

W tym czasie stanowe organy regulacyjne Alabamy, Teksasu i New Jersey podjęły kroki prawne przeciwko Celsius Network, twierdząc, że firma oferuje mieszkańcom niezarejestrowane papiery wartościowe. W połowie lutego pożyczkodawca kryptowalut, BlockFi, zapłacić 100 milionów dolarów grzywny na rzecz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i innych państwowych organów regulacyjnych za oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Chociaż sytuacja wciąż się rozwija, zatrzymanie wypłat może nie być „dniem zagłady” dla Celsjusza, jeśli mógłby spróbować „wymienić się” z sytuacji, powiedział LS z RugDocs.io. Ale może to również grozić większymi stratami i gniewem regulatorów. Według stanu na koniec stycznia firma jest już pod lupą SEC, według: w styczniu od Bloomberga.

„Podejrzewam, że będziemy musieli poczekać, aż proces sądowy przyniesie jasność”, powiedział LS. „To czarna skrzynka”.

David Hollerith obejmuje kryptowalutę Yahoo Finance. Podążać za nim @dshollers.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na Świergot, Instagram, Youtube, Facebook, Flipboardoraz LinkedIn.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.