BitcoinBTC
rozbił się poniżej 20 000 dolarów za bitcoina po ogromnym krachu na rynku kryptowalut, który w ciągu tygodnia zniweczył około 400 miliardów dolarów —z materializacją najgorszych obaw niektórych traderów.

Subskrybuj teraz do Doradca Forbesa ds. CryptoAsset i Blockchain i skutecznie poruszać się po niestabilnym rynku bitcoinów i kryptowalut

Cena bitcoina — spadła poniżej psychologicznej bariery 20 000 USD, którą po raz pierwszy osiągnęła pod koniec 2017 r., zanim weszła w trzyletnią bessę — straciła około 10 000 USD od ceny od początku tego miesiąca, ponieważ obawy o zaostrzenie polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej i rosnące ryzyko recesji hamują ceny aktywów na całym świecie. Ethereum i inne główne kryptowaluty BNBBNB
XRPXRP
solana i cardano uległy awarii wraz z ceną bitcoinów.

Przed ostatnia awaria kryptowalutmiliarder inwestor Jeff Gundlach ostrzegł, że nie byłby zaskoczony, widząc dalszy spadek ceny bitcoina do 10 000 USD – nazywając trend w kryptowalutach „wyraźnie nie pozytywnym”.

Chcesz wyprzedzić rynek i zrozumieć najnowsze wiadomości dotyczące kryptowalut? Zarejestruj się teraz za darmo CryptoCodexCodzienny biuletyn dla traderów, inwestorów i ciekawskich kryptowalut

„Kiedy spadł poniżej 30 000 USD, wyglądało to na wykresie, że 20 000 USD miało nastąpić szybko i tak się stało. Trend w kryptowalutach wyraźnie nie jest pozytywny” – powiedział Gundlach, dyrektor generalny DoubleLine Capital. CNBC w tym tygodniu.

„Wygląda na to, że jest likwidowany. Nie jestem uparty przy tych 20 000 $ lub 21 000 $ na bitcoinie. Nie byłbym zaskoczony, gdyby poszedł do 10 000 $”.

Tymczasem cena ethereum spadła poniżej dokładnie obserwowanego 1000 USD za poziom etheru, spadając o 10% w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy BNB, XRP, solana i cardano straciły podobną kwotę. Łączny rynek kryptograficzny stracił w ciągu tego miesiąca około 400 miliardów dolarów, obniżając łączną kapitalizację rynkową poniżej 1 biliona dolarów, w porównaniu z 3 bilionami dolarów w listopadzie ubiegłego roku.

Na początku tego tygodnia Arthur Hayes, wpływowy współzałożyciel giełdy bitcoin i kryptowalut BitMEX, ostrzegł przed „ogromną presją na sprzedaż”, jeśli cena bitcoina spadnie poniżej 20 000 USD —mówienie traderom, że „również mogą się zamknąć [their] komputer.”

Zarejestruj się teraz na CryptoCodex—Bezpłatny, codzienny biuletyn dla ciekawskich kryptowalut

WIĘCEJ OD FORBESAPrzewidywanie cen kryptowalut: oto kiedy Bitcoin może zobaczyć „znaczne” odbicie i dlaczego Ethereum może być „w tarapatach”

Brutalny krach bitcoinów i kryptowalut został częściowo wywołany upadkiem dziesięciu najlepszych kryptowalut luna i jej powiązanym z dolarem, tak zwanym algorytmicznym stablecoinem w zeszłym miesiącu.

Problemy zostały następnie zaostrzone, gdy główny pożyczkodawca kryptowalut Celsius wstrzymał wypłatę w tym tygodniu. W innym miejscu uważa się, że znany fundusz hedgingowy Three Arrows Capital jest na skraju upadku po tym, jak jego dyrektor naczelny Su Zhu próbował uspokoić rynek, publikując na Twitterze, że fundusz jest „w pełni zaangażowany w rozwiązanie tego problemu”.

„Widzieliśmy już na obrzeżach kilka wybuchów w niektórych częściach świata kryptowalut, co może zapowiadać pewne problemy” – powiedział Gundlach.

W tym tygodniu Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 75 punktów bazowych — największa podwyżka od 1994 r. — próbując obniżyć niekontrolowaną inflację. Coraz bardziej jastrzębia postawa Fed wystraszyła inwestorów, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat gromadzili aktywa ryzykowne.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.