Historia zawsze miała powstać w tym tygodniu w Brookline w stanie Massachusetts. To było nieuniknione. Jednak wierni z Bostonu nie mogli sobie wyobrazić lepszej tabeli liderów w weekend podczas US Open 2022. Podczas gdy obrońca tytułu Jon Rahm i czterokrotny główny zwycięzca Rory McIlroy są mocno w rywalizacji, mając tylko jedno uderzenie do prowadzenia, to nazwa na szczycie ma potencjał, aby wywołać naprawdę oszałamiający moment w niedzielę.

To imię należy do Collina Morikawy, który w piątek strzelił 4-under 66, aby osiągnąć mistrzostwo 5 underów i dowodzić współprowadzącym obok Joela Dahmena. 25-letni Morikawa pozornie pojawia się w telewizji przez ostatnią dekadę, ale w rzeczywistości tegoroczne US Open to dopiero jedenasty występ w głównych mistrzostwach w jego karierze.

W swoich 10 wcześniejszych takich startach Morikawa osiągnął niesamowite kamienie milowe, w tym zwycięstwo w swoim debiucie w PGA Championship i kolejny w swoim debiucie w Open Championship zeszłego lata na Royal St. George’a. Niepowtarzalny start w karierze może być jeszcze bardziej pamiętny dzięki zwycięstwu w The Country Club.

Trzy główne zwycięstwa w 11 startach byłyby bezprecedensowe, biorąc pod uwagę głębię talentów w grze w golfa – dla porównania: Jordan Spieth potrzebował 19 spotkań, aby zdobyć swoje trzy – a możliwość wygrania tych głównych w trzech zupełnie różnych ustawieniach uczyniła to jeszcze bardziej imponujący wyczyn. Nie popełnij jednak błędu: Morikawa czeka na bitwę o ostatnie 36 dołków z nazwiskami takimi jak McIlroy, Rahm i World No. 1 Scottie Scheffler wszyscy w zasięgu krzyku.

Chociaż ten przypadek nie przypominałby jego ostatnich dwóch triumfów, ponieważ Morikawa jeszcze nie zdobył 36-dołkowej przewagi w swojej głównej karierze – dodaj to do jego listy osiągnięć – a niektórzy mogą nadal wątpić w jego postawę lub niewytłumaczalny brak zaufania do jego żelazna gra, historia sugeruje, że Morikawa będzie w porządku.

T1. Collin Morikawa i Joel Dahmen (-5): W zeszłym roku Morikawa nie mógł rozgryźć terenu Szkocji. Udał się wygrać Open Championship. W tym roku nie jest w stanie pokonać swojego opatentowanego zanikania żelazkami. Oto i oto, on jest w miksie dla swojego trzeciego głównego tytułu. Nie tylko utrzymałby swoje niesamowite tempo na największym etapie golfa, ale dzięki wygranej Morikawa byłby zwycięstwem w Masters przed ukończeniem wielkiego szlema w karierze. Chociaż żelazka były dobre, ale nie świetne, odcisnął swoje piętno swoim występem na greenach. Stracił uderzenia swoim putterem w każdym starcie od Masters, a do tej pory w tym tygodniu w The Country Club zyskał ponad trzy uderzenia płaskim kijem.

T3. Jon Rahm, Rory McIlroy, Aaron Wise, Hayden Buckley i Beau Hossler (-4): Rahm grał u boku Morikawy przez pierwsze dwa dni i prawdopodobnie był przez niego przyćmiony. Mimo to, broniący tytułu mistrz jest na godnej pozazdroszczenia pozycji i ma fantastyczną szansę podążania śladami Brooksa Koepki, wygrywając z rzędu US Opens. Nie jest niespodzianką, że Rahm jest liderem w liczbie uderzeń zdobytych z tee, ponieważ jest najlepszy na świecie w tym dziale ze znaczną przewagą; jednak poprawa, którą pokazał w tym tygodniu wokół greenu, ma potencjał, aby popchnąć go do kolejnego wielkiego triumfu.

T8. Scottie Scheffler, Nick Hardy, Matthew NeSmith, Patrick Rodgers i Brian Harman (-3): Scheffler z pewnością kontynuuje rozmach swojego finiszu birdie-birdie od czwartku wyglądał jak świat nr. 1 w piątek. Chociaż nie zaczęło się bez problemów, Teksańczyk zebrał najlepsze podejście do swojej kariery z perspektywy zdobytej uderzeń. Ostatecznie podpisując kontrakt z wynikiem 3 do 67, Scheffler będzie w rozmowie o dziewiątce w niedzielę, o ile jego krótka gra będzie w stanie odzwierciedlać jego bazowe wyniki statystyczne przez resztę drogi. Obecnie zajmuje pierwsze miejsce w podejściu uzyskanymi uderzeniami, trzecie w uderzeniach zdobytych z tee do greenu i szóste w uderzeniach zdobytych poza tee i jest poza pierwszą 80 zarówno na greenie, jak i wokół niego.

T13. Sam Burns, Matt Fitzpatrick, Adam Hadwin i Beau Hossler (-2): Burns był jednym z trzech graczy, którzy pozyskali 67 w porannej fali, a kolejnym logicznym krokiem w jego karierze jest weekendowa rywalizacja o ważne mistrzostwa. Może to zaznaczyć na liście, ponieważ jest mocno w mieszance tych mistrzostw i powinien cieszyć się swoimi szansami na dalszy rozwój. Trzykrotny zwycięzca PGA Tour w tym sezonie, zwycięstwo w tym tygodniu przyciągnęłoby go wraz ze swoim dobrym przyjacielem Schefflerem w rocznym sumieniu. Produkt LSU trafił tylko na 15 torów wodnych w pierwszych dwóch rundach, więc prawdopodobnie będzie musiał poprawić w tym dziale, aby stworzyć więcej okazji do zdobywania punktów.

T16. Xander Schauffele, Will Zalatoris, Davis Riley i czterech innych (-1): Jego CV na US Open jest fantastyczne na papierze, ale to jest najlepsza jak dotąd okazja dla Schauffele. W swoich pięciu poprzednich finałach w pierwszej dziesiątce musiał jeszcze naprawdę walczyć; jednak, gdy pozostało 36 dołków, traci tylko cztery uderzenia. Imiona, których będzie potrzebował, aby przeskoczyć, są jednymi z największych w grze, ale jeśli kiedykolwiek był jeden przypadek, w którym mógłby pozbyć się wątpliwości i reputacji związanej z jego imieniem, to właśnie w tym tygodniu.

T24. Brooks Koepka, Hideki Matsuyama, Brandon Matthews i czterech innych (E): Naprawdę imponujące odbicie w rundzie dla dwukrotnego mistrza US Open, ponieważ ma teraz rundy 73-67 na swoim pasie. Koepka był typowym ja w mediach po swojej drugiej rundzie, ponieważ chip na jego ramieniu w jakiś sposób wzrósł dziesięciokrotnie. Tylko czterech mężczyzn pokonało go w ostatnich czterech występach w US Open i ma przed sobą pracę, jeśli nie chce znacząco zwiększać tej sumy. Poprawa wokół greenu byłaby ogromna, biorąc pod uwagę, że jest to jedyny obszar jego gry, który powstrzymał go przez 36 dołków.

T31. Justin Thomas, Dustin Johnson, Joaquin Niemann i sześciu innych (+1): Mogę sobie tylko wyobrazić, jak sfrustrowany jest Thomas po otwarciu swojej drugiej rundy podwójnym bogeyem i ostatecznie podpisaniu kontraktu na wynik 2 nad 72. Podczas The Players Championship, PGA Championship, a teraz US Open dwukrotny główny zwycięzca otrzymał krótki koniec kija, jeśli chodzi o odchylenia pogodowe w niektórych z największych wydarzeń sezonu. Brakuje mu tylko sześciu uderzeń do prowadzenia, a biorąc pod uwagę siłę ognia w swoim arsenale, nadal jest w tym, chociaż teraz nie ma miejsca na pomyłkę.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.