Najlepsi na świecie startują i biegają na 122. US Open, gdy wielkie nazwiska wystrzeliły z bram The Country Club. Zaczęło się na początku czwartku, kiedy Rory McIlroy wskoczył na szczyt tabeli liderów z prawie bezbłędnym wysiłkiem 3 do 67. Oddając strzał pod koniec swojej rundy, McIlroyowi dorównali później Joel Dahmen, MJ Daffue i para europejskich odpowiedników z wynikiem 3 poniżej.

„Każdego dnia pojechałbyś na to pole golfowe 67 osób” – powiedział McIlroy. „Mimo że stoję tutaj trochę sfrustrowany tym, że ostatnio straszyłem, to świetny początek turnieju. Czułem, że większość rzeczy zrobiłem dzisiaj dobrze. , a ja trafiłem dużo greensów, dałem sobie mnóstwo okazji. Po prostu zrobiłem wszystko, co musisz zrobić na US Open. ”

Jednak tę całą grupę wyprzedziłby Adam Hadwin, który po południu zawrócił w rundzie dnia z wynikiem 4 do 66. Kanadyjczyk jest w trakcie podstępnego silnego sezonu, który w pewnym momencie obejmował trzy kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce, ale jeszcze nie zasmakował w rywalizacji o ważne mistrzostwa.

Hadwin ma swoją robotę do końca, ponieważ odpowiedni ścigający ustawiają się w kolejce do drzwi. Broniący się mistrz Jon Rahm, zwycięzca PGA Championship Justin Thomas i dwukrotny zdobywca tytułu major Collin Morikawa mają tylko trzy uderzenia z powrotem do 1 poniżej i będą chcieli awansować w tabeli liderów w drugiej rundzie piątku.

Wciąż jest mnóstwo akcji do poruszenia i dokładnie to planujemy zrobić tutaj, gdy będziemy dzielić szczyt tabeli liderów rundy 1 podczas 122. US Open.

Podział tabeli liderów US Open 2022

1. Adam Hadwin (-4): Kanadyjczyk wszedł na boisko w tym tygodniu, kiedy Paul Casey wycofał się z powodu kontuzji. Zdobywając wejście jako zastępca w kwalifikacjach segmentowych, Hadwin nie wyglądał na takiego w czwartek, ponieważ wszystkie aspekty jego gry były zsynchronizowane. Prowadząc pole w liczbie uderzeń zdobytych na tee do zielonego, wciąż jest miejsce na poprawę, ponieważ 34-latek zajął 60. miejsce w liczbie uderzeń zdobytych w 1. rundzie. To powinno wzbudzić strach w oczach jego ścigających, ale nadal tak nie jest. tak jakby często był na tej pozycji, ponieważ jego najlepszym zakończeniem w karierze w głównych mistrzostwach jest T24 na 2018 Masters. Cieszył się przyjemnym sezonem 2022, który obejmował T9 w Mistrzostwach Graczy, ale następne trzy dni będą zupełnie innym zwierzęciem.

T2. Rory McIlroy, Joel Dahmen, Callum Tarren, MJ Daffue i David Lingmerth (-3): Od czasu swojej ostatniej rundy na 2022 Masters, McIlroy, czterokrotny główny mistrz, krążył. Kontynuował swoją świetną grę w czwartek w The Country Club, ale nie obyło się bez momentów drapania głowy. Oddając więcej niż cztery uderzenia zdobyte w puttowaniu, Irlandczyk z Północy zebrał trzeci najlepszy wynik z płaskim kijem w ręku w swojej karierze w PGA Tour. Mocny przy koszulce i całkiem sprawny w żelazkach, był wokół greenu, gdzie spadł.

Kyle Porter nazwał McIlroy’s wokół zielonej gry „niedocenianą” i zwykle się z tym zgadzam, ponieważ zajmuje czwarte miejsce w tej kategorii w tym roku i wyprzedza takie nazwiska jak Jordan Spieth, Cameron Smith i Patrick Reed, ale rzadko jest wymieniany jednym tchem . Będzie potrzebował tego obszaru worka do odbicia, ponieważ miał problemy z wykonaniem jednej wielkiej rundy za pomocą drugiej.

T7. Matt Fitzpatrick, Dustin Johnson, Justin Rose i czterech innych (-2): Dziewięć lat później, a 2013 US Amateur nie przegapił rytmu, ponieważ Fitzpatrick wyglądał wyjątkowo swobodnie podczas swojej pierwszej rundy w The Country Club. Zajmując 10 miejsce w uderzeniach z tee na green, Anglik nadal rozwijał się na tee i był w stanie ukryć wyjątkowo luźne osiągi żelaza dzięki mocnemu wysiłkowi w krótkiej grze. Puka do drzwi przez, co wydaje się wiecznością, a na papierze wersja Fitzpatricka z 2022 roku jest inna. Będąc w ostatniej parze na Mistrzostwach PGA 2022, możliwe, że ból serca z Southern Hills doprowadzi do radości w Brookline.

T14. Jon Rahm, Collin Morikawa, Will Zalatoris, Justin Thomas, Max Homa i siedmiu innych (-1): Mnóstwo wielkich hitów sprawdza się pod tym numerem i nadal mocno walczy. Homa jest bardzo interesujący ze względu na jego żelazny występ, ponieważ w czwartek zebrał najlepsze liczby podejść w swojej karierze, zdobywając prawie 4,5 uderzenia na podejściu. Być może powinniśmy być przez to zachęceni, a może powinniśmy być zachęceni przez osoby takie jak Rahm i Zalatoris, które nie mają swojej gry „A”, ale wciąż podpisują kontrakty na rundy poniżej normy. Jednak garstka tych graczy może wykonać ruch w piątek i nie zdziwiłbym się, gdyby jeden z nich podniósł trofeum US Open w niedzielę.

T26. Xander Schauffele, Hideki Matsuyama, Daniel Berger, Scottie Scheffler i 12 innych (E): Świat nr 1 Scheffler skończył birdie-birdie, aby wrócić do równego poziomu; jest jednak inny Amerykanin, na który warto zwrócić uwagę. Schauffele uderzył tylko w 50% torów i nadal był w stanie dostać się do domu na równym poziomie, co wydaje się napadem. Czuł się tak, jakby był w czwartek wszędzie, kiedy wypuścił cztery birdie, aby zrównoważyć cztery bogey. W swoich pięciu występach w US Open ma pięć miejsc w pierwszej dziesiątce; jednak musi się jeszcze naprawdę powalczyć, ponieważ jego średni deficyt w rundzie finałowej wyniósł 5,4 uderzenia. Wielkie, okrągłe piątkowe popołudnie może dać mu realistyczną okazję, by być w zasięgu ręki w weekend.

T42. Joaquin Niemann, Sam Burns, Bryson DeChambeau, Corey Conners i ośmiu innych (+1): Po orle na ósmym par-5 okazało się, że Niemann zagrozi pierwszej stronie tabeli liderów, ponieważ tego dnia był na poziomie 2 poniżej. Z trzema bogeyami na ostatnich czterech dołkach młody Chilijczyk nie wypada z mistrzostw, ale góra jest z pewnością bardziej stroma, niż mogłaby być. Kilka silnych nazwisk jest obok Niemanna, a po 1 rundach mają mało miejsca na błędy w następnych 54 dołkach.

T57. Jordan Spieth, Patrick Cantlay, Cameron Young i 19 innych osób (+2): To była typowa runda Spietha, ponieważ zaczął dzień z trzema bogeyami na swoich pierwszych czterech dołkach i musiał wrócić do dwóch. Pozostaje mniej niż w 100% zdrowy, ale biorąc pod uwagę wszystko, uznałbym czwartkowy wysiłek za małe zwycięstwo, ponieważ znalazł się w pierwszej dziesiątce pod względem rzutów na podejście. Pomimo tego, że krótka gra jest mniej niż gwiezdna, traci tylko sześć uderzeń. Podczas gdy Young był w podobnym miejscu co Spieth ze statystycznego punktu widzenia, Cantlay nie był, ponieważ jego żelazna gra była po prostu okropna. Jeśli ma jakoś odwrócić narrację na temat swoich głównych problemów w mistrzostwach, te kluby będą musiały zacząć działać, ponieważ był solidny zarówno na tee, jak i na greenach.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.