Streszczenie:

  • Firma Apple wprowadziła wiele ulepszeń sprzętu i oprogramowania w WWDC 2022.
  • Wydaje się, że firma przyjmuje miękkie podejście do projektu Apple Car, umożliwiając konkurentom Tesli dostęp do systemu operacyjnego Apple dla pojazdów elektrycznych.
  • Finanse Apple mogą zwiększyć wartość obecnego ekosystemu urządzeń i mogą stać się silnym konkurentem w zakresie przetwarzania kredytów konsumenckich i płatności.

Apple Inc. (NASDAQ: AAPL) zaprezentowali pakiet aktualizacji oprogramowania i sprzętu na WWDC 2022, co może mieć wpływ na dalszy rozwój firmy. W tym artykule podzielimy te zapowiedzi i przeanalizujemy, co mogą oznaczać z perspektywy inwestorów.

To są kluczowe aktualizacje WWDC ważne dla inwestorów:

  • Nowe żetony M2
  • Nowy MacOS — Ventura
  • Gra samochodowa Apple
  • Apple Finanse

Wydarzenia strategiczne są ważne do śledzenia, a na poniższym wykresie możesz również zobaczyć, jak historia produktów i aktualizacji strategicznych wpłynęła na cenę akcji Apple:

aapl-stock-history-events
NasdaqGS: Historia cen akcji AAPL przy ważnych wydarzeniach10 czerwca 2022

Chociaż większość z tych nowych usług została reklamowane inwestorom z dużym wyprzedzeniemfirma dopiero zaczyna je wdrażać.

Wprowadzanie chipów M2 do urządzeń

Nowy, przeprojektowany MackBook Air / Pro będzie dostępny już w lipcu i będzie zawierał nowy chip M2. Konsumenci Apple uzyskają wzrost wydajności, ponieważ firma twierdzi, że Chipy zapewniają około 18% wyższą wydajność procesora w porównaniu z chipami M1, a także 35% wyższą wydajność GPU.

Dla inwestorówoznacza to, że Apple idzie jeszcze bardziej do przodu Intel (NASDAQ: INTC) oraz AMD (NASDAQ: AMD). Jeśli klienci są zadowoleni z produktu i doświadczenia oraz widzą zauważalny wzrost wydajności swoich urządzeń, Apple może dalej zwiększyć swój udział w rynku w segmencie urządzeń. Chociaż może to niewiele oznaczać w odniesieniu do już wycenionych oczekiwań dotyczących wzrostu dla Apple, może to skutkować przyszłym spadkiem udziału w rynku dla Intela i AMD.

Nieumyślnym uczestnikiem tego procesu może być: Microsoft (NASDAQ: MSFT) Okna. Ponieważ sprzęt Apple i iOS staną się wygodniejsze, ludzie będą mieli większą motywację do przejścia na Apple do codziennego użytku, mając jednocześnie konsolę lub oddzielny komputer do gier lub innego użytku.

Przedstawiono Ventura — nowy system operacyjny i

Ventura zawiera ogólne ulepszenia systemu operacyjnego i funkcje, które dobrze synchronizują się między urządzeniami. Wiele funkcji w nowej wersji ma teraz dostępne API (połączenie) dla zewnętrznych programistów, które mogą wchodzić w interakcje z aplikacjami w celu tworzenia lepszego oprogramowania.

Chociaż Apple nie jest uważane za realną opcję dla graczy, wydaje się, że agresywnie podbijają rynek i opracowali własne API Metal3, które ma na celu poprawę jakości gier.

Dla inwestorówoznacza to, że Apple kompensuje łańcuch dostaw i presję na chipy, dążąc do jakości po stronie oprogramowania.

Zobacz naszą najnowszą analizę dla Apple

Apple CarPlay kontra Tesla (NASDAQ: TSLA)

Apple Car Play pozwala użytkownikom zintegrować iPhone’a z samochodem i twierdzi, że jest kompatybilny z 98% samochodów w USA. Celem jest zapewnienie użytkownikom ulepszonego systemu za pośrednictwem ich iPhone’a, który umożliwi niektóre „inteligentne” funkcje.

Podczas gdy Car Play początkowo działał tylko z deską rozdzielczą, Apple zamierza zintegrować następną generację ze wszystkimi ekranami kierowcy.

Dla inwestorównależy zauważyć, że Apple współpracuje z producentami samochodów elektrycznych w celu stworzenia systemu operacyjnego, który będzie dostępny dla ich pojazdów elektrycznych. Tradycyjni producenci samochodów historycznie mieli trudności ze zbudowaniem dobrego systemu operacyjnego pojazdów elektrycznych, a Apple będzie w stanie zapewnić to jako dźwignię oprogramowania przeciwko Tesli, który ma w pełni zastrzeżony system operacyjny dla swoich pojazdów elektrycznych. W zamian Apple może uzyskać znaczną ilość danych z leasingu swojego systemu operacyjnego producentom w celu ulepszenia ich algorytmów autonomicznego działania. Należy pamiętać, że proces ten może zająć dużo czasu, zanim inwestorzy zauważą istotny wpływ.

Apple Finanse

Apple od dłuższego czasu wchodzi w świat finansów i teraz powiększa paletę usług finansowych.

Od tego miesiąca firma będzie również zwolnij „dotknij, aby zapłacić”, do płatności zbliżeniowych na iPhonie, gdzie nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt ani terminal płatniczy. Pierwszą rzeczą, o której myślą inwestorzy w tej sytuacji, jest to, że ten ruch prawdopodobnie wpłynie na podmioty przetwarzające płatności, takie jak: Blok (NYSE: SQ), ponieważ wymagają fizycznego terminala do przetwarzania, podczas gdy Apple tego nie robi.

Warto zauważyć, że firma Apple wydała Zapłacić później usługę, która umożliwia rozłożenie płatności na 4 równe raty przez 6 tygodni, z zerowym oprocentowaniem i bez opłat. Ostatni fragment jest ważny dla zapewnienia lepszej obsługi klientów i zwiększenia wartości urządzeń Apple.

Usługa działa po wyjęciu z pudełka z Apple Pay, a firma obecnie współpracuje z Karta MasterCard (NYSE: MA) w celu wystawienia danych uwierzytelniających płatności, podczas gdy Apple zajmuje się gwarantowaniem i udzielaniem pożyczek przez nową spółkę zależną o nazwie Apple Financing.

Kiedy mamy firmę, która ma ponad 50 miliardów dolarów w gotówce na bilansiedobrym sposobem wykorzystania tego kapitału jest angażowanie się w usługi finansowe, takie jak ubezpieczenie samochodu, przetwarzanie płatności i krótkoterminowe odnawialne kredyty konsumenckie.

Dodatkowo, jak wspomnieliśmy wcześniej, przeniesienie się w przestrzeń EV i zebranie danych o kierowcach może pozwolić firmie na stworzenie dopasowanej usługi ubezpieczenia samochodu, która odróżnia dobrych od złych kierowców – na podstawie historii osiągów.

Dla inwestorówoznacza to, że nowe usługi Apple mogą na początku wpływać na partnerów i konkurentów, ale firma ma tendencję do przenoszenia tych usług we własnym zakresie, tworząc dodatkowy strumień przychodów dla firmy i zwiększając ogólną wartość jej ekosystemu produktów.

Wniosek

Apple to duża, jeśli nie dojrzała firma, od której oczekuje się wzrostu. Chociaż wszystkie te aktualizacje są ekscytujące dla inwestorów, jest bardziej prawdopodobne, że służą jako sposób na: dostarczyć to, co było już wycenione w magazyniezamiast tworzyć nową wartość.

Możliwym wyjątkiem od tej reguły jest branża finansowa, która, jeśli pozwoli się jej wystartować, może przekształcić firmę w duży konglomerat.

Powinniśmy również być świadomi ryzyka, a także znaleźć 2 znaki ostrzegawcze dla Apple o czym musisz pamiętać.

Analityk Simply Wall St Goran Damchevski i Simply Wall St nie zajmują stanowiska w żadnej z wymienionych firm. Ten artykuł ma charakter ogólny. Podajemy komentarze w oparciu o dane historyczne i prognozy analityków wyłącznie przy użyciu bezstronnej metodologii, a nasze artykuły nie mają stanowić porady finansowej. Nie stanowi rekomendacji do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek akcji i nie uwzględnia Twoich celów ani Twojej sytuacji finansowej. Naszym celem jest dostarczenie długoterminowej, ukierunkowanej analizy opartej na podstawowych danych. Należy pamiętać, że nasza analiza może nie uwzględniać najnowszych ogłoszeń firm dotyczących cen lub materiałów dotyczących jakości.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.