• Celsius powiedział, że to posunięcie jest konieczne, aby ustabilizować płynność i operacje
 • Sieć ostrzegła, że ​​w nadchodzących dniach może nastąpić kilka opóźnień

Kryptowaluta platforma pożyczkowa Celsjusza ogłoszony w niedzielę, cze. 12 o 22:10 czasu wschodniego, że wstrzyma wypłaty, swapy i przelewy między kontami na swojej platformie z powodu „ekstremalnych warunków rynkowych”.

„Podejmujemy dzisiaj to działanie, aby postawić Celsjusza w lepszej sytuacji, aby z czasem honorować swoje zobowiązania do wycofania się” – powiedziała firma w post na blogu.

Celsius powiedział, że jego decyzja o wstrzymaniu wypłat została podjęta w celu „ustabilizowania płynności i operacji”.

Firma odnosi się do swoich Warunki korzystaniaktóry stanowi, że deponenci wyrażają zgodę na przyznanie firmie Celsius prawa do „korzystania lub inwestowania takich zasobów cyfrowych według uznania firmy Celsius”, uznając, że deponenci „nie będą mogli skorzystać z prawa własności” oraz, jeśli firma Celsius nie będzie w stanie spełnić swoich zobowiązania zdeponowane aktywa „mogą nie podlegać zwrotowi”.

Dane w sieci z portfeli powiązanych z firmą przedstawia że są zajęci usuwaniem aktywów o wartości setek milionów dolarów z rynków Aave i przenoszeniem ich do FTX, w tym tysięcy BTC i dziesiątek tysięcy ETH.

Celsjusz zarabia o ponowne hipotekowanie klient zdeponował środki. Kiedy popyt na umorzenia – na przykład podczas szerokiego kryzysu na rynku – przekracza rezerwy płynne, firma może być zmuszona do likwidacji swoich pozycji. Celsius zwykle obiecuje przetworzyć wypłaty klientów w ciągu trzech dni, a wstrzymanie wypłat jest oznaką znacznego stresu.

„Przed nami dużo pracy, ponieważ rozważamy różne opcje, ten proces zajmie trochę czasu i mogą wystąpić opóźnienia” – zauważyła firma na swoim blogu.

Ogłoszenie następuje po spadku cen kryptowalut w ciągu weekendu i roszczenia w mediach społecznościowych, że sieć boryka się z kryzysem płynności. Okaże się, czy inne platformy pożyczkowe będą miały podobny wpływ.

Konkurencyjna platforma pożyczkowo-pożyczkowa, Nexo, zaoferowała, że ​​kupi część aktywów firmy znajdującej się w trudnej sytuacji, „po tym, co wydaje się być niewypłacalnością [Celsius]„Według wpisu na Twitterze, w którym wspomniano o„ zrównoważonej działalności Nexo przez ponad 4 lata, opartej na solidnych podstawach i ostrożnym zarządzaniu ryzykiem ”.

Jednak obecnie nie ma potwierdzenia, że ​​Celsius jest niewypłacalny, a ofertę Nexo można postrzegać jako próbę wzbudzenia zaufania wśród własnych klientów.

Adres powiązany z Celsjuszem ma niespłacona pożyczka DAI w wysokości 278 mln USD – przy użyciu protokołu MakerDAO z około 17900 zawiniętymi bitcoinami (wBTC) jako zabezpieczeniem (o wartości 450 milionów dolarów od 5:40 czasu ET) – to jest zagrożone likwidacją, jeśli cena BTC spadnie o kolejne 10% do około 22500 dolarów.

Natywny token CEL firmy Celsius stracił na wartości wraz ze wzrostem obaw o wypłacalność platformy. Token spadł o ponad 60% z 0,36 USD do 0,14 USD między 22:00 a 23:30 czasu wschodniego w niedzielę czerwca. 12, według dane z Blockworks Research. Obecnie spadł o ponad 98% w porównaniu z rekordowym poziomem ponad 8,00 USD nieco ponad rok temu.

To rozwijająca się historia.
Ta historia została zaktualizowana w czerwcu. 13, 2022, o 4:45 ET
i 5:40 czasu wschodniego.


Otrzymuj najważniejsze wiadomości i spostrzeżenia dotyczące kryptowalut każdego wieczoru na swoją skrzynkę odbiorczą. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu Blockworks Teraz.


 • Shalini Nagarajan

  Blockworks

  Reporter

  Shalini jest reporterem kryptograficznym z Bangalore w Indiach, który zajmuje się rozwojem rynku, regulacjami, strukturą rynku i poradami ekspertów instytucjonalnych. Przed Blockworks pracowała jako reporterka ds. rynków w Insider i korespondentka w Reuters News. Trzyma trochę bitcoinów i eteru. Dotrzyj do niej na [email protected]

 • Macauley Peterson

  Macauley był redaktorem i twórcą treści w profesjonalnym świecie szachowym przez 14 lat, zanim dołączył do Blockworks. W Bucerius Law School (Master in Law and Business, 2020) badał stablecoiny, zdecentralizowane finanse i cyfrowe waluty banku centralnego. Posiada również tytuł magistra filmoznawstwa; dorobek filmowy obejmuje współproducenta filmu dokumentalnego Netflix z 2016 roku „Magnus” o mistrzu świata w szachach Magnusie Carlsen. Mieszka w Niemczech. Skontaktuj się z Macauley przez e-mail pod adresem [email protected] lub na Twitterze @yeluacaM

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.