Celsius ogłosił, że wstrzymał wszystkie wypłaty na swojej platformie od wczesnych godzin poniedziałkowych. Platforma pożyczkowa, z której korzysta ponad 1,7 miliona osób w przestrzeni kryptograficznej, ogłosiła to oświadczenie po niedawnej krwawej łaźni. Decyzja Celsiusa, aby to zrobić, została naturalnie źle przyjęta przez jego bazę użytkowników, którzy nie są teraz w stanie wypłacić swoich środków i wywołały spekulacje dotyczące posiadanej przez nią płynności.

Celsjusz wstrzymany

Jak wynika z wiadomości e-mail wysłanej do użytkowników, Celsius przyznał, że obecne warunki rynkowe odegrały dużą rolę w jego decyzji o zamrożeniu wypłat. Co ciekawe, platforma wstrzymała również wszelkie działania handlowe, co oznacza, że ​​cała platforma pożyczkowa jest obecnie wstrzymana. Użytkownicy Celsjusza nie mogą obecnie robić nic poza oglądaniem i mają nadzieję, że to zamrożenie wkrótce zostanie zniesione.

Powiązane czytanie | Terra’s Do Kwon może zostać postawiony w stan oskarżenia w USA, gdy pojawiają się oskarżenia o pranie brudnych pieniędzy

Celsjusz odnotowany w swoim Poczta że robi to w interesie społeczności. Aby tak się stało, została aktywowana klauzula w jego Warunkach użytkowania. „Podejmujemy to niezbędne działanie z korzyścią dla całej naszej społeczności, aby ustabilizować płynność i operacje, jednocześnie podejmując kroki w celu zachowania i ochrony aktywów” – powiedział Celsius. „Ponadto klienci będą nadal gromadzić nagrody podczas przerwy zgodnie z naszym zobowiązaniem wobec naszych klientów”.

Platforma pożyczkowa dodała, że ​​pracuje nad sposobami przywrócenia wypłat, swapów i przelewów dla swoich użytkowników. Nie ma jednak żadnych ram czasowych, jak długo może to potrwać i czy Celsius będzie w stanie spłacić swoich użytkowników.

Odpowiedzi społeczności kryptowalut

Oczywiście społeczność kryptograficzna nie zareagowała pozytywnie na takie wiadomości. W czasach takich jak te, kiedy na rynku panuje niepewność, brak możliwości wypłaty środków z protokołu kredytowego niszczy zaufanie do rynku.

Użytkownicy zaczęli masowo odpowiadać pod tweetem z ogłoszeniem opublikowanym przez Celsiusa, aby wyrazić swoje niezadowolenie, podczas gdy niektórzy uciekli się do pełnej paniki i błagali platformę o otwarcie wypłat.

Wykres całkowitego kapitalizacji rynkowej kryptowalut z TradingView.com

Total market cap falls below $1 trillion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

Spekulacje, które teraz wypełniają tę przestrzeń, mówią, że Celsius nie posiada niezbędnej płynności, aby zapłacić użytkownikom, którzy pożyczyli im swoje krypto. Ponadto, w momencie, gdy ogłoszenia pojawiły się na żywo, Celsius przeniósł 89 milionów dolarów w bitcoinach i więcej 61 milionów dolarów w Ethereum na giełdę FTX.

Jeden użytkownik Twittera odnotowany że firma przechodzi kryzys płynności. Wynika to z milionów dolarów utraconych przez różne exploity DeFi. Ponadto sieć oferuje również wysokie oprocentowanie aktywów, a wraz ze wzrostem popytu rośnie zapotrzebowanie na płynność, za którą protokół kredytowy nie był w stanie nadążyć. Niektórzy w kosmosie zaczęli nawet nazywać Celsjusza następną Terra (LUNA).

Powiązane czytanie | Koniec sezonu Shitcoin? Liczba tworzenia tokenów ERC-20 spada o 39% w ciągu jednego miesiąca

Konsekwencje kryzysu płynności dla firmy takiej jak Celsius są ogromne. Drugi co do wielkości kanadyjski fundusz emerytalny, CDPQ, zainwestował w firmę 400 milionów dolarów w październiku 2021 roku. Upadek firmy zagroziłby planom emerytalnym tysięcy Kanadyjczyków, którzy mają swoje środki w funduszu emerytalnym.

Mówi się, że firma kryptograficzna Nexo przygotowuje się do zaoferowania Celsiusowi planu wykupu. Ale ten plan obejmie tylko część aktywów protokołu kredytowego. Mówi się, że plan wykupu będzie dostępny tylko do 20 czerwca, czyli za tydzień.

W momencie pisania tego tekstu cena tokena CEL spadła o ponad 50% w ciągu ostatnich 24 godzin. Jest to wynik spadku poziomu ufności w Celsjusza o ponad 90%, a użytkownicy wycofują swoje aktywa, aby uniknąć większych strat.

Featured image from Forkast News, chart from TradingView.com

Podążać Najlepsze Owie na Twitterze za spostrzeżenia rynkowe, aktualizacje i okazjonalne zabawne tweety…

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.