Mamy prawie trzy pełne generacje od serii Pixel 4 firmy Google – co było klapą – ale sprzęt nie zniknął na dobre. Chociaż twierdzimy, że zasługuje na więcej aktualizacji oprogramowaniaPixel 4 i jego kamery do rozpoznawania twarzy są wykorzystywane do dalszych badań medycznych nad chorobami, w tym chorobą Alzheimera.

Jak Pixel 4 może wykryć chorobę Alzheimera?

Grupa naukowców z laboratorium DigiHealth Lab na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego bada choroby, takie jak choroba Alzheimera, oraz sposoby ich testowania w łatwy i wszechobecny sposób. Prowadzone przez Profesor Edward Wangnajnowszym sposobem, w jaki udało im się to zrobić, jest Pixel 4 firmy Google (per Pogranicze).

Według doniesień, choroba Alzheimera może być przerażającą chorobą neurologiczną, która dotyka prawie 6 milionów osób w wieku powyżej 65 lat w USA Klinika Mayo. Choroba Alzheimera powoduje, że osoby nią dotknięte rozwijają poważne problemy z pamięcią i ostatecznie powodują, że tracą zdolność do prowadzenia codziennego życia.

Ale wczesne wykrycie choroby Alzheimera Móc mieć wpływ na leczenie, spowalniając objawy.

Dlatego możliwość korzystania ze smartfona, takiego jak Pixel 4, do wykrywania choroby Alzheimera może być wielką sprawą.

W wywiadzie wideo z Pogranicze, naukowcy zajmujący się tym projektem wyjaśniają, że nasze oczy są miernikiem wykrywania choroby Alzheimera, a konkretnie źrenicy twoich oczu. Nagranie reakcji Twojego ucznia na określone zadania pozwala badaczom i naukowcom (lub w tym przypadku aplikacji) zidentyfikować zaburzenia poznawcze na podstawie tego, jak Twój uczeń funkcjonuje podczas wykonywania tych zadań.

Na Pixelu 4 aplikacja może to zrobić za pomocą kamer na podczerwień, których Google używa do rozpoznawania twarzy. Jest to używane, ponieważ kamery na podczerwień lepiej wykrywają różnicę między kolorem oczu a źrenicą w szczególności niż standardowa kamera obsługująca widmo światła widzialnego, jak widać poniżej.

Aplikacja pomaga użytkownikom przeprowadzić egzamin własnych uczniów, przykładając oko do aparatu i wykonując test pamięci. Aplikacja rejestruje ucznia i wysyła te dane z powrotem do laboratorium – nie daje wyniku od razu. Nie jest to do końca wygodne, ale kluczową rzeczą do zapamiętania jest to, co to zastępuje.

W Pogranicze Na wideo, naukowiec wyjaśnił, że tego rodzaju pomiary są zwykle wykonywane w laboratorium klinicznym w kontrolowanych warunkach i przy użyciu specjalnego sprzętu, który może kosztować około 10 000 USD. Pixel 4 nie zastąpi tego urządzenia, ale to badanie ma na celu ustalenie, czy możliwe jest wykorzystanie danych zebranych przez smartfon w domu, które lekarze mógłby użyj, aby sprawdzić, czy potrzebne są dalsze testy.

Czy inne telefony mogą to zrobić?

Najtrudniejszą częścią tego badania jest obecnie to, że telefony z kamerami na podczerwień, takie jak Pixel 4, tak naprawdę nie pasują do definicji wszechobecności. Google używał tylko kamer na podczerwień na Pixelu 4, a następnie upuścił je na następny Pixel 5 i nowszy Pixel 6, ponieważ te telefony pomijały odblokowywanie twarzą. Samsung również wcześniej używał kamer na podczerwień, ale zrezygnował z nich, ponieważ wyeliminował ramki wokół ekranów.

Obecnie iPhone firmy Apple jest jednym z niewielu telefonów, które w szerokim zakresie wykorzystują kamery na podczerwień, robiąc to z tego samego powodu, co Pixel 4, do rozpoznawania twarzy. Jednak zablokowany charakter systemu iOS oznacza, że ​​aplikacja innej firmy, taka jak ta używana przez badaczy, nie może uzyskać dostępu do tego sprzętu.

Nasze smartfony są pełne takich możliwości

Chociaż ten przypadek użycia w szczególności nie został jeszcze w pełni udowodniony, jest to tylko kolejny przykład tego, jak wiele możemy zrobić z naszymi smartfonami w dziedzinie zdrowia. W szczególności patrząc na Google – firma zrobiła mnóstwo tylko z najbardziej podstawowych części naszych smartfonów, jeśli chodzi o gromadzenie przydatnych informacji zdrowotnych.

Ostatni rok, Google Fit wprowadził tę możliwość aby smartfony Pixel śledziły tętno użytkownika za pomocą wyłącznie czujników aparatu — nie wymaga noszenia.

Google również wcześniej zapowiedziane narzędzie, które pozwoliłoby użytkownikom po prostu zrobić zdjęcie dowolnego stanu skóry, aby pomóc zidentyfikować, co to może być, przy czym narzędzie jest w stanie rozpoznać prawie 300 stanów.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania pieniędzy. Więcej.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.