Międzynarodowe przerwy są zawsze mieczem obosiecznym. Podczas długiej jazdy sezonu MLS dwa tygodnie przerwy mogą wydawać się darem niebios, szczególnie dla Sygnalizatory Seattle którzy rozegrali już dwie trzecie meczów sezonu. Przedłużona przerwa z pewnością zapewniła Soundersom szansę na psychiczne i fizyczne odświeżenie oraz pracę nad taktyką, ale jak mówią, nic nie zastąpi grania w gry.

A Soundersom zostało ich wiele, Major League Soccer przeniosła kilka meczów, aby dostosować się do ich sukcesu Liga Mistrzów kampania. Pierwszy z tych meczów miał miejsce we wtorek wieczorem na Lumen Field, w pierwszym meczu sezonu w Cascadia Cup przeciwko Sounders. Białe czapki z Vancouver. I chociaż powolny start Soundersów w MLS zostawił ich poniżej linii playoff, trzy zwycięstwa w czterech meczach dały im okazję do przekroczenia czerwonej linii i przygotowania się na kluczowy odcinek w domu, który mógłby przenieść ich do bardziej luksusowego otoczenia MLS.

Ale druga krawędź międzynarodowego ostrza zawsze jest zagrożona, a osławiona głębia Sounders z pewnością zostanie przetestowana z pięcioma międzynarodowymi niedostępnymi z powodu obowiązków w drużynie narodowej.

W połowie pierwszej połowy meczu Whitecaps 4-0 przez Sounders wyglądało na to, że nie będą gorzej odpoczywać, strzelając do przewagi 2-0 i wyglądając jak część rywala MLS, którego wszyscy oczekiwali. być. W końcu zasłużono na wykluczenie i margines zwycięstwa, ale zawsze w grze zdarzają się momenty, w których sprawy mogą się zmienić. Sounders byli w stanie przetrwać te chwile, a ich niezwykła głębia i talent w trakcie meczu były widoczne dla wszystkich, gdy rozpoczyna się obrona Pucharu Cascadia.

Rdza kontra reszta to kolejna odwieczna debata na temat korzyści płynących z międzynarodowej debaty. I podobnie jak większość innych zespołów, Sounders czasami padały ofiarą powolnego startu po dłuższym odpoczynku. To nie był problem, ponieważ Soundersi wystrzelili z bramek i zostali nagrodzeni karą w 4 minucie, którą – jak zwykle – umiejętnie pokonał Nico Lodeiro. Kiedy Raúl Ruidíaz w 27. minucie dołożył drugą bramkę z dobrze opracowanej sekwencji, Sounders leciały i wyglądało na to, że to mecz, w którym wszyscy będą brali udział w akcji zdobywania punktów.

Jeśli jest coś, co oddaje różnicę między Sounderami a Vancouver, może to być 10 minut przed przerwą, kiedy, żeby być uczciwym, Whitecaps mieli Sounders na tylnej stopie. Soundersi nie mogli zejść z drogi, a Whitecaps byli w stanie stworzyć coś w rodzaju szalonego tempa, które zaniepokoiło gospodarzy i sprawiło, że byli bliscy przełamania. Ale niezależnie od tego, czy była to jakaś obrona w ostatniej chwili, czy niesforne strzelanie, Whitecaps nie byli w stanie wykorzystać, a po gwizdku do przerwy ich impet utknął w martwym punkcie. Kiedy Ruidíaz dodał trzeci dźwięk Soundersów na brzoskwiniowym krzyżu Léo Chú, napisano konkluzję.

Zbiorczy fani Soundersów z pewnością wzięli głęboki oddech, kiedy Ruidíaz upadł tuż przed zastąpieniem, ponieważ jest rzeczą oczywistą, że utrata najbardziej zabójczego napastnika na dłuższy okres czasu pogorszyłaby letnie plany Soundersów. Nie żeby fani musieli przypominać o znaczeniu Ruidíaza dla zespołu, ale jego dwubramkowy występ był tak kompletny, jak można się było spodziewać po przerwie. Ruidíaz również miał rękę w bramce otwarcia, tworząc stratę i podanie, które doprowadziło do rzutu karnego. Po meczu Schmetzer powiedział, że Ruidíaz został wycofany na wszelki wypadek, ale nie dał jasnych wskazówek, czy napastnik chybi w jakimkolwiek momencie. Ale Ruidíaz ma teraz siedem bramek w ostatnich sześciu meczach. Wystarczy powiedzieć, że teraz byłby zły czas na zjazd.

W ostatnich tygodniach wzrosło gadanie o tym, czy czas tyka Léo Chú podczas jego krótkiej kadencji w Sounders. Gdy wszyscy są zdrowi, Chú tkwi za dobrze ugruntowanymi starterami, a gdy nadarzy się ku temu okazja, jeszcze nie doczekał się swojej gwiazdy. Choć spisanie Chú na straty po niecałym roku wydaje się przedwczesne, czas na nikogo nie czeka, szczególnie w sporcie. Mając szansę na start przeciwko Whitecaps, Chú był w zasadzie skuteczny, jeśli nie spektakularny. Ale jego gwiazda znacznie się rozjaśniła dzięki jego wkładowi w trzecią bramkę Sounders, która skutecznie zabiła wszelkie szanse na powrót Whitecaps. Chú wciąż może mieć trudności z uzyskaniem znacznego czasu gry, ale przynajmniej dał kadrze trenerskiej coś do przemyślenia.

W tym roku będzie więcej wzlotów i upadków, a play-offy są dalekie od pewności, ale Soundersi po raz pierwszy przekroczyli linię playoffów w 2022 roku. Jest to bardziej symboliczne niż znaczące, ale jednak coś znaczy. Z czterema zwycięstwami w pięciu meczach, skupiamy się teraz bardziej na pozycjonowaniu w play-offach niż na meczach play-off, z pewnością tam, gdzie Sounders spodziewali się, że będą na początku sezonu. Co ważne, Sounders odwrócili swoją domową formę – są 8-2-0 na Lumen Field we wszystkich rozgrywkach w tym roku – źródło znacznej frustracji przez większość zeszłego roku i na początku tego sezonu. Pogoda może być nietypowo chłodna, ale Sondy się nagrzewają.