WASZYNGTON – Phillies nie grali perfekcyjnego baseballu w swoim dwugłowym meczu przeciwko Washington Nationals, ale nie wydawało się to mieć znaczenia, gdy w klubie rozbrzmiała świąteczna muzyka po 12 godzinach spędzonych na boisku późnym piątkowym wieczorem.

Phils zabili serię błędów, które obejmowały pozostawienie zbyt wielu biegaczy w bazie w otwieraczu i kosztowne spacery po bazie, dwa błędy w prowadzeniu bazy i prawie śmiertelny błąd w polu w kieliszku przed snem, aby wywalczyć zwycięstwo w Nationals.

Phillies zdobyli otwierającego 5-3. Drugi mecz był dziki i Phils wygrali go 8-7.

Dwa zwycięstwa popchnęły Phils do czterech najlepszych meczów sezonu powyżej 0,500 przy 35-31. Wygrali pierwsze trzy mecze tego pięcioosobowego gracza, a teraz wygrali pięć serii z rzędu po raz pierwszy od 2011 roku, po raz ostatni w fazie play-off.

Phils mają 14-2 w czerwcu i 13-2 pod nowym kapitanem Robem Thomsonem.

„Wspaniały dzień”, powiedział Thomson, kiedy było po wszystkim.

Przyznał, że zespół przezwyciężył kilka pomyłek podczas długiego, gorącego i wyczerpującego dnia.

„To po prostu charakter tego klubu” – powiedział. “Uważają.”

Największy powód, dla którego Phillies byli w stanie zatuszować swoje niedociągnięcia w kieliszku przed snem – błędy w prowadzeniu Rhysa Hoskinsa i Kyle’a Schwarbera, dwa niszczycielskie spacery Nicka Nelsona w szóstym i błąd shortstopa Didi Gregoriusa, który pozwolił Nats na wyrównanie meczu dno dziewiątego – było to, że zrobili kilka małych rzeczy tak dobrze.

JT Realmuto pokonał potencjalną piłkę do podwójnej gry, aby utrzymać przy życiu ósmą rundę, aby szczypiący Bryce Harper zszedł z ławki i uderzył w wiążącym grę dwubiegowym podwójnym podwójnym do prawego środka.

Małe rzeczy…

Odciążający Waszyngton Kyle Finnegan najwyraźniej próbował ominąć Harpera i wydawał się prowadzić go po czterech wyciągach. Jednak sędzia Clinton Vondrak nazwał czwarty rzut, który znajdował się poza strefą strajków, strajkiem. Harper nie był zadowolony z połączenia – i nadal nie był po meczu. Piąty rzut Finnegana był uderzeniem, a Harper go zmiażdżył.

„Harfa była zdenerwowana, że ​​to nie była czwarta piłka, ale powiedziałem:„ Dobrze, niech uderzy ”- powiedział Thomson. „JT wybicie tej piłki i przeniesienie Harpera na talerz było naprawdę kluczowe”.

Realmuto został początkowo odwołany, ale Phillies rzucili wyzwanie i wygrali.

Po tym, jak Harper zremisował na ósmym miejscu, Matt Vierling pokonał swojego drugiego gospodarza w meczu na szczycie dziewiątego miejsca, dając Philsom przewagę 6-5.

Phillies pogrążyli się tego dnia głęboko w swoim bullpen. Corey Knebel, Jeurys Familia i Andrew Bellatti zdobyli ważne outy w kieliszku przed snem, a Jose Alvarado był bliski wygrania jednej serii w dziewiątym miejscu, kiedy Gregorius popełnił błąd rzutu dwóch, który pozwolił Waszyngtonowi na remis.

Alvarado w końcu zakończył grę na dole dziesiątego. Wygrał po tym, jak Realmuto zaliczył dwa przejazdy do domu. Te dwa przejazdy były ogromne, ponieważ Nats strzelili niezasłużoną serię, dzięki czemu była to gra jednoprzebiegowa w 10. miejscu.

Hoskins strzelił drugi bieg w 10. miejscu dzięki innej z tych drobiazgów, a konkretnie wiedzy trenera trzeciej bazy Dusty Wathana na temat zasady obstrukcji. Na drodze Hoskinsa na trzecie miejsce stanął waszyngtoński shortstop, Luis Garcia, gdy piłka Realmuto poszła środkiem. Wathan zauważył przeszkodę, zobaczył, jak ręka trzeciego sędziego bazowego Johna Bacona unosi się w górę, iz furią machnął Hoskinsowi do domu, aby upewnić się, że bieg się liczy.

– Dusty zna zasadę – powiedział Thomson. “Olbrzymi. Naprawdę mądry. “

„To tylko pokazuje, jak wspaniałym ma umysł baseballowy” – powiedział Harper o Wathanie.

Phillies faktycznie przechodzą tę grę podczas wiosennych treningów. Rzadko się pojawia, ale kiedy pojawił się w tej grze, wszyscy byli gotowi.

Nietrudno sobie wyobrazić Phillies, którzy przegrali taki mecz w pierwszych dwóch miesiącach sezonu, kiedy ofensywa była niespójna, bullpen od czasu do czasu ulegał załamaniom, a obrona była chwiejna.

Obrona i bullpen wciąż są dalekie od doskonałości, ale sytuacja się poprawia.

„Znajdujemy sposoby na wygrywanie meczów, których prawdopodobnie nie powinniśmy i to właśnie robią dobre zespoły” – powiedział Hoskins. „Nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek poczuli się, jakbyśmy wypadli z gry. To ma wiele wspólnego ze sposobem, w jaki wymachujemy nietoperzami, ale myślę też, że faceci w bullpen byli ostatnio świetni, atakując strefę, a kiedy zdobyliśmy gole, wyrzucamy kilka zer.

Phils wygrali pierwszy mecz po trzech godzinach i 32 minutach.

Drugi mecz wygrali w trzy godziny i 45 minut.

„To był wspaniały dzień baseballu” – powiedział Harper. „Wygraj dzisiaj serię z dwoma kolejnymi grami, aby miejmy nadzieję, że zrobisz dobrze i wydostaniesz się stąd dobrze”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.