WASZYNGTON – w wieczornej grze doubleheadera, w której dodatkowe inningi zostały wymuszone przez błąd rzutu w dziewiątym inningu na shortstopie, wynik rozgrywek 8-7 Phillies wygrywają over the Nationals at Nationals Park rozstrzygnęła sporna gra na tym samym miejscu.

Z remisem 6-6 Phillies otworzyli 10. inning z Kyle’em Schwarberem jako automatycznym biegaczem na drugim miejscu. Rhys Hoskins zrezygnował ze Steve’a Cisheka, a Nick Castellanos awansował biegaczy na drugie i trzecie miejsce dzięki odpadce.

Kiedy JT Realmuto wszedł do środka pola, Schwarber strzelił gola, a Lane Thomas wystrzelił piłkę do domu, by pokonać Hoskinsa, biegacza przełajowego, do płyty. Ale sztuka została zlekceważona, a polisa ubezpieczeniowa została przypisana Phillies, kiedy drugi sędzia bazy i szef załogi Dan Iassogna zadzwonił do Luisa Garcíi, który przeszkadzał Hoskinsowi na ścieżkach bazy. Menedżer narodowy Dave Martinez został wyrzucony przez Iassogna.

Jaka jest zasada?
Przepis 6.01 (h) stanowi: „Kiedy pojawia się obstrukcja, sędzia ogłasza lub sygnalizuje ‘Przeszkoda’.

(1) Jeżeli odbywa się zagrywka na zatrzymanym biegaczu lub jeśli pałkarz-biegacz ma obstrukcję zanim dotknie pierwszej mety, piłka jest martwa i wszyscy biegacze awansują bez możliwości wyautowania na bazy, na których byliby osiągnęły, w ocenie sędziego, gdyby nie było przeszkód. Biegacz, któremu utrudniono przeszkodę, zostanie przyznany co najmniej jedną bazę poza bazą, którą ostatnio legalnie dotknął przed przeszkodą. Wszyscy poprzedzający biegacze, zmuszeni do awansu przez przyznanie met jako kara za obstrukcję, awansują bez odpowiedzialności za wyautowanie.”

Iassogna, do reportera basenowego: „W tym przypadku czuliśmy, że polowy już próbował zagrać piłkę, a potem nastąpił kontakt. Kiedy to zrobi, musi się opuścić, musi zejść z drogi biegaczowi. Więc kiedy próbuje odbić piłkę, kiedy czujemy, że to zrobił, próbował odbić piłkę, jego zadaniem jest zejść z drogi biegaczowi. Wiem, że było bardzo blisko, kiedy to się stało, i to jest wezwanie do osądu. To bardzo bliski osąd.

„Z zasady, gdybyśmy czuli, że był w trakcie wybijania piłki, nie nazwalibyśmy obstrukcji. Ale czuliśmy, że miał już okazję wybić piłkę, a potem nastąpił kontakt. A potem jest w obronie, aby zejść z drogi ofensywnemu graczowi. A potem poczuliśmy, że z powodu kontaktu Hoskins strzeliłby gola bez kontaktu. Dlatego umieściliśmy go w domu.”

Co powiedzieli Nationals?

Martinez: “[I was frustrated with] wszystko. To była ingerencja, a potem przeszkodzili Luisowi. Więc jeśli [Hoskins] dostaje przeszkodę, dostaje trzecią bazę, nie dostaje domu. Po tym, jak dotknie trzeciej bazy i okrąży bazę, dla mnie jest to uczciwa gra. Został wyrzucony na 40 stóp. Więc co robimy? Naprawdę, co robimy? Powiedział mi, że Luis miał mnóstwo czasu na złapanie piłki. Piłka była przed Luisem, kiedy wpadł na Hoskinsa. Więc co robimy? Szczerze mówiąc, co robimy?”

García: „Co mogę powiedzieć, szczerze mówiąc, z całym szacunkiem, po prostu nie zgadzam się z wezwaniem. …Wciąż próbowałem wybić piłkę.” (Uwaga redakcyjna: były to dwie odpowiedzi połączone w jedną).

Juan Soto: „To dość trudne zadanie. Kiedyś rozmawiałem z jednym z arbitrów i powiedział mi, że w takich grach polowi zawsze mają przewagę. Zakrywają cały czas, dopóki nie złapią piłki. I tak się nie stało w tym czasie. Byłem tym trochę zdezorientowany. Dla mnie myślę, że Luis powinien być chroniony tą piłką, ponieważ on na nią leciał, i [Hoskins] wie, gdzie był i powinien go ominąć. Ale pod koniec dnia wykonali telefon. Poszło [Philadelphia’s] sposób i po prostu nie mogliśmy zrobić nic innego ”.

Hoskinowie: „Zdaję sobie sprawę z zasad ingerencji, ale nie znam ich w najmniejszym stopniu [third base coach Dusty Wathan] czy. Dowiedziałem się później, że jeśli intencją biegacza nie jest zdobycie gola od samego początku, to bym wyleciał. Więc kiedy zaokrąglam trzecie, [Wathan] mówi: „Nie przestawaj! Nie przestawaj! Wyjdziesz, ale nie zwalniaj! Rekwizyty dla niego za to, że dokładnie wie, jaka jest reguła w locie ”.

Bryce Harper: „To tylko pokazuje, jak wspaniały jest umysł baseballowy [Wathan] ma. Myślę, że wszyscy w ziemiance tak myśleli. To była świetna gra w baseball”.

Tymczasowy menedżer Rob Thomson: “[Wathan] zna zasadę obstrukcji. To było wielkie. Naprawdę mądry. “

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.