BROOKLIN, Msza św. – Sześciokrotny główny mistrz Phil Mickelson wjechał na parking dla graczy w The Country Club, miejscu rozgrywanych w tym tygodniu US Open, dokładnie o 12:46 w poniedziałek, białym SUV-em Lexusa, wydanym przez USGA.

Zaplanowana konferencja prasowa Mickelsona, jego pierwsza w Stanach Zjednoczonych, odkąd wziął urlop z wyczynowego golfa w lutym i pierwsza od czasu startu w LIV Golf Invitational Series, była oddalona o 14 minut. Gdy dwa wózki golfowe czekały, by odprowadzić go do przepełnionego namiotu, gdzie miało się to odbyć, Mickelson po prostu czekał. Przez nieco ponad 10 minut siedział w samochodzie i ledwo się ruszał. Jego menedżer, Peter Davis, otworzył drzwi i usiadł z nim.

Zanim Mickelson wysiadł z pojazdu, wszystkie oczy były zwrócone na niego. Wyszedł ubrany na czarno – zarost i wygląd bez kapelusza z zeszłotygodniowego występu LIV pod Londynem pozostały (Mickelson powiedział, że zachował zarost, ponieważ podoba mu się jego żona, Amy). Zaczernione logo Augusta National, które pojawiło się na krótko w zeszłym tygodniu na jego kamizelce, zniknęło, a na jego stroju nie było żadnych innych sponsorów ani logo, oprócz jego własnego. Jego odznaka zawodnika US Open 2022 z jego imieniem była zapięta – znak, że był już na miejscu.

Mickelson wszedł do wózka prowadzonego przez Davisa i powitał eskortujących go funkcjonariuszy policji w wózku przed nim.

– Jak się miewacie? Dzięki za wszelką pomoc – powiedział nieśmiało. Krótka jazda do miejsca przesłuchań ustąpiła miejsca Mickelsonowi, który wszedł na podium, wygłosił oświadczenie, a następnie zapytał: „Masz pytania?”.

Mickelson, który w trakcie swojej kariery dał upust swojej frustracji z powodu USGA i innych organów zarządzających golfem, zastanawiał się nad swoimi odpowiedziami i starannie dobierał słowa, jednocześnie odpowiadając na to, co przyszło mu dalej.

„Miałem mocne opinie i pomysły, powiedzmy, dotyczące większości organów zarządzających, i kiepsko mi się to udało, aby to przekazać” – powiedział Mickelson. „Upubliczniłem to i to był błąd. To jeden z błędów, które popełniałem, i staram się być o wiele bardziej rozważny w swoich słowach i czynach oraz starać się zachować wiele z tych rzeczy za zamkniętymi drzwiami.”

Oczywiście podzielenie się swoją opinią na temat „wstrętnej chciwości” PGA Tour i jego odczuć wobec finansistów LIV Golf Invitational Series, funduszu inwestycji publicznych Arabii Saudyjskiej, z autorem Alanem Shipnuckiem, sprawiło, że Mickelson zaczął się na początku tego roku . W czwartek komisarz PGA Tour Jay Monahan zawiesił Mickelsona i 16 innych graczy, którzy brali udział w inauguracyjnym turnieju LIV Golf.

Podczas konferencji prasowej, która trwała około 25 minut, Mickelson, który spróbuje ukończyć karierę Grand Slam w swoim 31. starcie w US Open, stanął przed niezliczonymi pytaniami:

• Mickelson został zapytany o list, który on i inni gracze biorący udział w turnieju LIV Golf otrzymali od Terry Strady, wdowy z trójką dzieci, której mąż zginął podczas ataków terrorystycznych we wrześniu. 11, 2001. Strada jest krajowym przewodniczącym koalicji Zjednoczonej Rodziny z 11 września.

„Biorąc pod uwagę rolę Arabii Saudyjskiej w śmierci naszych bliskich i rannych 11 września – waszych rodaków – jesteśmy wściekli, że jesteście tak chętni, aby pomóc Saudyjczykom zatuszować tę historię w ich prośbie o„ poważanie ”. napisał. „Kiedy współpracujesz z Saudyjczykami, stajesz się współwinny ich wybielania i pomagasz im zapewnić im reputację, której tak rozpaczliwie pragną – i są gotowi sowicie zapłacić za produkcję”.

W liście Strada zauważył, że Osama bin Laden i 15 z 19 porywaczy było Saudyjczykami.

Mickelson podobno otrzymał premię za podpisanie umowy w wysokości ponad 200 milionów dolarów, aby zarejestrować się w LIV Golf.

„Powiedziałbym rodzinie Strada, powiedziałbym wszystkim, którzy stracili bliskich, stracili przyjaciół 11 września, że ​​mam dla nich głęboką, głęboką empatię” – powiedział Mickelson. „Nie mogę tego wystarczająco podkreślić. Mam dla nich najgłębsze współczucie i empatię”.

Mickelson został później zapytany, czy chciałby rozmawiać lub pisać do członków koalicji. Odmówił bezpośredniej odpowiedzi na pytanie.

„Myślę, że mówię w imieniu prawie każdego Amerykanina, ponieważ odczuwamy najgłębsze współczucie i najgłębszą empatię dla tych, którzy stracili bliskich, przyjaciół w 11 września” – powiedział. „To wpłynęło na nas wszystkich, a tych, którzy zostali bezpośrednio dotknięci, myślę, że nie mogę wystarczająco podkreślić, jak dużo empatii mam do nich”.

W oświadczeniu dla ESPN w poniedziałek Strada powiedział, że Mickelson i inni gracze LIV powinni się „wstydzić” tego, co robią.

„Pomagają reżimowi saudyjskiemu ‘prać’ swoją reputację w zamian za dziesiątki milionów dolarów, w tym samym czasie nasz rząd przedstawia kolejne potępiające dowody winy saudyjskiej w atakach z 11 września” – napisała. „Jako Komisarz PGA Tour powiedział w niedzielę „musiałbyś żyć pod kamieniem”, żeby nie rozumieć implikacji angażowania się w sprawy Saudyjczyków”.

• Mickelson powiedział, że planuje zagrać w pozostałych siedmiu turniejach LIV w tym roku oraz w 150. Open Championship w St. Andrews w Szkocji, które zaplanowano od 14 do 17 lipca.

Zapytano go, czy chce w przyszłości startować w imprezach PGA Tour.

„Więc myślę, że to było dość publiczne, że zostałem zawieszony [from the PGA Tour] wraz z kilkoma innymi graczami, więc byłoby to tylko spekulacją, „powiedział”. Zamierzam zagrać w turniejach LIV. Mam zamiar zagrać w British Open, ale wszystko inne byłoby czystymi spekulacjami. Nie wiem, jak to wszystko się potoczy.

„Moją preferencją jest możliwość wyboru ścieżki, którą chcę, jednej, drugiej lub obu. Czuję, że dałem tyle z powrotem PGA Tour i grze w golfa, ile mogłem przez moje 30 lat tutaj i przez moje osiągnięcia na polu, na które zdobyłem członkostwo na całe życie. Zamierzam je zachować, a następnie wybrać, w które wydarzenia będę grać, a nie”.

Kiedy Mickelson, lat 51, został zapytany, czy pogodził się z tym, że być może już nigdy nie zagra w PGA Tour, dodał: „Po raz kolejny bardzo doceniam wiele wspomnień, okazji, doświadczeń, przyjaźni, związków [the] PGA Tour zapewnił, a te będą trwać przez całe życie. Ale mam nadzieję, że będę miał szansę tworzyć więcej.”

• Mickelson, jeden z najpopularniejszych graczy w tym sporcie podczas swojej długiej kariery, został zapytany o to, jak jego zdaniem fani zareagują na niego w tym tygodniu poza Bostonem. Country Club był miejscem rozgrywania Ryder Cup 1999, w którym Amerykanin Payne Stewart musiał poprosić fanów, aby uspokoili się w Szkocji. Colin Montgomerie.

Mickelson zagra w pierwszej rundzie w czwartek o 13:47. Gra z Irlandczykiem Shane Lowry i RPA Louis Oosthuizen; Oosthuizen grał również w zeszłym tygodniu w turnieju LIV Golf.

„Myślę, że bostońskie tłumy są jednymi z najlepszych w sporcie i myślę, że dały mi dużo wsparcia i bardzo to doceniam na przestrzeni lat” – powiedział Mickelson. „Myślę, że ich podekscytowanie i energia tworzą tak wspaniałą atmosferę, więc niezależnie od tego, czy jest to pozytywne, czy negatywne w stosunku do mnie, myślę, że zapewni to niesamowitą atmosferę do przeprowadzenia tych mistrzostw. Myślę, że to będzie wspaniałe wydarzenie, a ludzie tutaj mają z tym wiele wspólnego ”.

Zanim konferencja się skończyła i Mickelson został odprowadzony z powrotem do samochodu, nie marnował czasu i opuścił posiadłość tak szybko, jak wjechał. Wszyscy pozostali gracze, którzy przeszli rowerem przez klub w poniedziałek, zatrzymali się, aby wchodzić w interakcje z innymi, zanim udali się na driving range lub postawili green. Nawet Dustin Johnsonktóry również grał w inauguracyjnym turnieju LIV w zeszłym tygodniu, poświęcił chwilę na przywitanie się z kilkoma graczami.

Ale po tym, jak w niedzielne popołudnie wślizgnął się do The Country Club, aby popracować nad swoim puttowaniem i przejść przez proces rejestracji gracza bez fanów lub większości obecnych, Mickelson zniknął w mgnieniu oka.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.