Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

BROOKLIN, Msza św. – Globalna podróż po geopolityce Phila Mickelsona przeniosła się z podmiejskiego Londynu na przednie brzegi tych wybrzeży do południa w poniedziałek, kiedy stał przy mównicy otoczonej dwoma plastikowymi fabrykami w ciepłym, małym namiocie dla wywiadów i zadawał wielkie pytania.

Przed US Open jeden z najbardziej rozpoznawalnych golfistów tamtych czasów wyglądał na zarośniętego i innego – mniej żwawego niż zwykle, jakby odległego, prawie robota – ponieważ przebywał w zatłoczonej przestrzeni przez około 25 minut i odpowiadał na więcej pytań niż wymagane przez moderatora. Bronił w anodycznych warunkach jego decyzja o przyłączeniu się Arabia Saudyjska niesamowicie zarobiony LIV Golf. Obficie użył słowa „szacunek”. Wyjaśnił pociąg do rządu, którego historia praw człowieka – i zabójstwo dziennikarza Jamala Khashoggizauważył miesiące temu.

„Myślę, że istnieje oczywiste, niewiarygodne zaangażowanie finansowe”, powiedział, „ale co więcej – dla wszystkich zaangażowanych graczy i wszystkich zaangażowanych – ale co więcej, istnieją inne czynniki, które przy mniejszej liczbie turniejów pozwalają mi mieć więcej równowagi w moim życiu. Pozwala mi robić rzeczy, które są poza polem golfowym, które zawsze chciałem robić. Uważam, że ponieważ traktuję priorytetowo te, które są dla mnie ważne, osoby, które są dla mnie ważne w przyszłości, pozwala mi to spędzać z nimi więcej czasu, być bardziej obecnymi i dzielić się większą ilością doświadczeń życiowych poza golfem.”

PGA Tour zawiesza graczy na imprezie wspieranej przez Arabię ​​Saudyjską, gdy niezgoda golfa się pogłębia

Powiedział, że nie wie, jak może potoczyć się jego kariera teraz, kiedy porzucił pewną przyszłość jako ukochany golfista w postaci Jacka Nicklausa czy Arnolda Palmera. „Myślę, że to było dość publiczne, że zostałem zawieszony [from the PGA Tour] wraz z grupą innych graczy, więc byłoby to tylko spekulacjami ”- powiedział. „Zamierzam zagrać na wydarzeniach LIV. Mam zamiar zagrać w British Open, ale wszystko inne byłoby czystymi spekulacjami. Nie wiem, jak to wszystko się potoczy”.

Jeśli chodzi o życzenia, chciałby, jeśli to możliwe, zagrać w obie trasy: „Ciężko pracowałem, aby zarobić na dożywotnie członkostwo” – powiedział. „Ciężko pracowałem, aby wrócić do PGA Tour i gry w golfa przez ponad 30 lat profesjonalnego golfa i zdobyłem to dożywotnie członkostwo, więc uważam, że powinien to być mój wybór”.

Wycieczka PGA zawiesił lub przyjął rezygnacje graczy, którzy przenieśli się na tor LIV, wersję golfa, która oferuje 54-dołkowe wydarzenia i oszczędza zawodnikom ciężkiego świata poniżenia cięć. Wśród dotychczasowych graczy, którzy odeszli, jest Dustin Johnson, najwyżej sklasyfikowany na nr. 16 oraz główni zwycięzcy Bryson DeChambeau, Patrick Reed, Sergio Garcia, Graeme McDowell i Charl Schwartzel. Schwartzel wygrał pierwszy turniej LIV w weekend i otrzymał 4 miliony dolarów – 1,3 miliona dolarów więcej niż otrzymał czołowy Scottie Scheffler za zdobycie tytułu Masters w kwietniu.

Mickelson, który skrytykował PGA Tour za „wstrętną chciwość” w Golf Digest w lutym z Arabii Saudyjskiej powiedział, że ma „mocne opinie i pomysły, powiedzmy, dotyczące większości organów zarządzających, a ja kiepsko sobie z tym poradziłem. Upubliczniłem to i to był błąd. To jeden z błędów, które popełniałem, i staram się iść naprzód, aby być bardziej rozważnym w swoich słowach i czynach, i starać się trzymać wiele z tych rzeczy za zamkniętymi drzwiami ”.

Słowo „szacunek” pojawiało się kilka razy w jego uwagach. Dotyczyło to fanów: „Szanuję i rozumiem ich opinie i rozumiem, że mają silne uczucia i silne emocje związane z tym wyborem”. Dotyczyło to byłych kolegów z PGA Tour: „Mam najwyższy szacunek dla graczy z PGA Tour. Myślę, że myślę, że szanuję, jeśli się nie zgadzają, ale w tej chwili jest to właściwa decyzja ”. Dotyczyło to byłego kolegi Rory’ego McIlroya, który w niedzielę wygrał Canadian Open: „Z pewnością go szanuję. Szanuję jego pomysły. Szanuję wszystkich graczy, którzy zdecydują się pozostać na PGA Tour.”

Gracze LIV Golf nie mogą „odjeżdżać” z PGA Tour, mówi Jay Monahan

51-letni weteran od trzydziestu lat zadawania pytań zadawał pytania krytyczne, zwłaszcza te, które zadawały pytania w liczbie mnogiej. W pewnym momencie: „Nie lubię, gdy ciągle zadajesz wiele pytań”. Na pytanie, co mógł zrobić, żeby… „Rozwijaj grę” w jego słowach, na inauguracyjnej imprezie LIV Golf pod Londynem, powiedział: „Każdy dzień nie dotyczy tego, co zrobiłem, aby rozwijać grę”. (Następnie wspomniał, że w wydarzeniu uczestniczyły dzieci.) Pośród pytania o udział obywateli saudyjskich w atakach terrorystycznych we wrześniu. 11, 2001 i list publiczny od wdowy po atakach potępiających golfistów, którzy uciekli, Mickelson powiedział: „Przeczytałem to wszystko. Czy jest tam pytanie?

Odpowiedział: „Powiedziałbym [Terry] Rodzina Strada, powiedziałbym wszystkim, którzy stracili bliskich, stracili przyjaciół 11 września, że ​​mam dla nich głęboką, głęboką empatię. Nie mogę tego wystarczająco podkreślić. Mam dla nich najgłębsze współczucie i empatię ”. Terry Strada wydany inne stwierdzenie Poniedziałkowe popołudnie, mówiąc: „Phil dokładnie wie, co robi, a on i jego koledzy z LIV powinni się wstydzić”.

Mickelson przemawiał jako inny charakter przed swoim 116 głównym tytułem niż w którymkolwiek z pierwszych 115, podczas „tego niesamowitego mistrzostwa, które mi umknęło” – przerwał – „przez całą moją karierę”. Mówił o jego czteromiesięczna kolej jako samotnik po jego komentarzach na temat saudyjskich zwolenników LIV Golfa i jego późniejsze przeprosiny, i powiedział: „Kontynuowałem też pracę w niektórych obszarach, których brakuje mi w moim życiu. Chodzi mi o to, że oczywistym jest hazard. Pracowałem nad tym od lat i jestem bardzo zadowolony z tego, gdzie jestem w tym, ale będę musiał kontynuować pracę nad resztą mojego życia ”. I przemawiał na jedynych głównych mistrzostwach, które mu się wymykały pomimo graficznej historii rywalizacji, na polu, na którym grał w 1999 roku w drużynie US Ryder Cup, która zdobyła bramkę dramatyczny powrót wygranej.

„Myślę, że bostońskie tłumy są jednymi z najlepszych w sporcie” – powiedział – „i myślę, że dały mi dużo wsparcia i bardzo doceniam to na przestrzeni lat. Myślę, że ich podekscytowanie i energia tworzą tak wspaniałą atmosferę, więc niezależnie od tego, czy jest to pozytywne, czy negatywne w stosunku do mnie, myślę, że zapewni to niesamowitą atmosferę do przeprowadzenia tych mistrzostw.”

Gdy skończył, wyszedł za namiot w ciepłym słońcu z policjantem w pobliżu, zatrzymał się na łyk drinka, przyjął życzenia od kobiety za namiotem i wsiadł do drugiego z dwóch wozów, zwracając się do tłumu za nim i mówiąc: „Hej chłopaki, miłego tygodnia”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.