Symbol zastępczy podczas ładowania działań artykułu

Pierwszy duży turniej Phila Mickelsona od dołączanie do odłamowej serii LIV Golf Invitational Series będzie krótki, ponieważ nie zagra w US Open w Brookline, Mass. Mickelson skończył 11 punktów powyżej par po 36 dołkach, daleko poza linią cięcia, która jest przewidywane być w okolicach 4 pow.

Biorąc pod uwagę jego niefortunną historię na tej jedynej specjalizacji, której nigdy nie wygrał, Mickelson od dawna był w centrum uwagi US Open, ale tegoroczny reflektor został zacieniony inaczej. Po latach spędzonych na krytykowaniu kontroli PGA Tour nad prawami medialnymi graczy, jego wsparciu dla tego, co stało się znane jako LIV Golf – i jego chęci bagatelizować naruszenia praw człowieka popełnione przez jego saudyjskich zwolenników – stały się publicznie znane w lutym. To doprowadziło do dłuższej nieobecności: ostatnia trasa koncertowa Mickelsona PGA odbyła się pod koniec stycznia. Pierwszy raz od 1994 roku tęsknił za Masters i nie pojawił się w obronie swojego zwycięstwa w PGA Championship od 2021 roku.

Rory McIlroy oblał Phila Mickelsona, ale era golfa „my kontra oni” dopiero się zaczyna

Kiedy pojawił się na początku tego miesiąca na inauguracyjną imprezę LIV poza Londynem, był brodaty i ubrany na czarno, spojrzenie, które zaniósł do Country Clubu w tym tygodniu. I kiedy on odpowiedział na szereg trudnych pytań od reporterów na poniedziałkowej konferencji prasowej na temat wzięcia saudyjskich pieniędzy fani z Country Clubu wydawali się zachwyceni, widząc go, nawet gdy wlokł się po polu, na którym nie mógł konkurować.

Druga runda Mickelsona w piątek była lepsza niż pierwsza w czwartek – kiedy straszył trzy ze swoich pierwszych pięciu dołków, dwukrotnie bogeyed szósty i zakończył z wynikiem 8-na 78 – ale to nie wystarczyło, by przenieść go na weekend. Po rozpoczęciu z trzema wartościami par Mickelson oddał trzy proste bogey i zanim wylosował swojego drugiego birdie turnieju długim puttem z greenu na swoim 14. dołku, był już dwucyfrowy powyżej par. Uderzył kolejny długi putt za birdie w dołek, który nastąpił, ale to nadal nie miało znaczenia.

Nietrafione cięcie Mickelsona nie jest właściwie niespodzianką na turnieju, w którym miał udręczoną historię. Sześć razy zajął drugie miejsce w US Open, co daje mu tylko siedem drugich miejsc Jacka Nicklausa w British Open w finale wielkoszlemowym. Różnica? Nicklaus wygrał także trzykrotnie British Open, podczas gdy US Open pozostaje jedynym majorem, który ominął Mickelsona. A w swoich ośmiu US Open w swoim ostatnim wicemistrzostwie w 2013 roku, Mickelson nie ma lepszego miejsca niż remis na 28. miejscu, z trzema nietrafionymi cięciami.

Odkąd jego mieszanie biegnie do tytuł mistrza PGA 2021, kiedy w wieku 50 lat stał się najstarszym graczem, który wygrał jedną z głównych, Mickelson nie trafił w dwie z trzech głównych, w których grał, i zakończył na niekonkurencyjnym 62. miejscu w drugiej. Jego wyniki na regularnym PGA Tour nie były dużo lepsze i zakończył z remisem na 33. z 48 w pierwszym turnieju LIV no-cut.

Golf zrobił tak wiele dobrego – dla Phila Mickelsona i jego kumpli

Mimo to sława Mickelsona była tak duża, że ​​saudyjscy zwolennicy LIV uznali, że mądrze jest zapłacić mu ponad 200 milionów dolarów za samo dołączenie do ligi, którą powołał do życia przez pomoc w opłaceniu prawników który napisał umowę operacyjną. Będzie twarzą marki, nawet jeśli jego najlepsze lata na polu mają już za sobą.

Jego przyszłość w wydarzeniach innych niż LIV jest mniej pewna. Wycieczka PGA zawieszony wszyscy gracze, którzy dołączyli do grupy ucieczek, ale nie mają nic do powiedzenia na temat tego, kto może rywalizować w głównych kierunkach golfowych, obsługiwanych przez podmioty zewnętrzne. Jako były zwycięzca Masters i PGA Championship, Mickelson ma dożywotnią przepustkę do tych turniejów – zakładając, że Augusta National i PGA of America nie zmienią swoich zasad – i otrzymuje darmowe wejście do British Open jako były mistrz do czasu w wieku powyżej 60 lat. Dodatkowo, Mickelson ma jeszcze trzy lata automatycznej kwalifikacji do US Open dzięki wygranej w PGA Championship w zeszłym roku.

Ale poza tym, Mickelson wydaje się być skazany na spędzenie swoich złotych golfowych lat grając głównie przeciwko słabszym konkurentom w lżejszym harmonogramie dla łatwych pieniędzy na trasie LIV.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.