BROOKLIN, Msza św. – Phil Mickelson stał za tymczasową ścianą w małym namiocie do przeprowadzania wywiadów na tegorocznym US Open na dwie minuty przed zaplanowaną na poniedziałkową konferencją prasową o godzinie 13:00, na konferencji prasowej z urzędnikiem USGA, który zapytał go, czy chce przerwać wywiad o godz. pewien punkt.

– Nie – powiedział Mickelson do urzędnika. „Możemy jechać tak długo, jak trzeba. Rozumiem, że (reporterzy) mają wiele pytań”.

I tak rozpoczęło się drugie w ciągu sześciu dni grillowanie 51-letniego Mickelsona przez reporterów szukających odpowiedzi na pytanie, dlaczego zdecydował się dołączyć do promowanej przez Grega Normana, wspieranej przez Saudyjczyków trasy LIV Golf. doprowadził do jego zawieszenia w PGA Tour wraz z 16 innymi graczami, którzy grali w inauguracyjnym wydarzeniu trasy w zeszłym tygodniu.

W ubiegłą środę, przed londyńskim wydarzeniem LIV tour, Mickelson wyszedł z czteromiesięcznego wygnania i był usiana politycznie naładowanymi pytaniami o jego sojuszu z Saudyjczykami za zgłoszone 200 milionów dolarów i skąd pochodzą pieniądze.

W poniedziałek, kilka mil na zachód od centrum Bostonu, przed tegorocznym US Open, Mickelson zmierzył się ze znajomą sceną, która wydawała mu się tak samo niekomfortowa jak sesja w zeszłym tygodniu poza Londynem.

Phil Mickelson odpowiada na pytania podczas US Open 13 czerwca 2022 r.
Phil Mickelson odpowiada na pytania podczas US Open 13 czerwca 2022 r.
Obrazy Getty

Mickelson zaczął od oświadczenia otwierającego, mówiąc: „Minęły cztery miesiące… to był niezbędny czas i okazja dla mnie, aby trochę odejść i poświęcić trochę myśli i refleksji, aby iść naprzód i jak najlepiej ustalić priorytety. Dało mi to możliwość spędzenia czasu z (jego żoną) Amy, spędzenia czasu z bliskimi i kontynuowania pracy w zakresie terapii, w zakresie niektórych braków, które z pewnością mam, a także skupienia się na najlepszej ścieżce naprzód. To był dobry czas pod tym względem.

„Wiem, że wielu z was ma silne – no cóż, wiele osób – ma silne opinie, emocje dotyczące mojego wyboru, aby iść naprzód z LIV Golfem. Rozumiem i szanuję to.”

Jednym z palących tematów, o które pytano Mickelsona, było: list, który on i inni gracze zaangażowani w LIV Golf otrzymali od rodzin z 11 września potępiając ich decyzje o sprzymierzeniu się z Saudyjczykami, ponieważ 15 z 19 porywaczy pochodziło z tego kraju.

„Powiedziałbym wszystkim, którzy stracili bliskich, stracili przyjaciół 11 września, że ​​mam dla nich głęboką, głęboką empatię” – powiedział Mickelson. „Nie mogę tego wystarczająco podkreślić. Mam dla nich najgłębsze współczucie i empatię ”.

Mickelson został zapytany, czy obawia się, że jego spuścizna zostanie zniszczona z powodu przeprowadzki na trasę LIV.

„Byłem częścią PGA TOUR od ponad 30 lat i dobrze się bawię” – powiedział. „Podobały mi się możliwości, jakie daje. Podobał mi się styl życia, który zapewnia. Cieszy mnie fakt, że gra w golfa podczas PGA Tour dała mi i mojej rodzinie tak wiele. Doceniam ten fakt.

„W tym czasie naprawdę ciężko pracowałem za kulisami, a także starałem się wnieść swój wkład jako sposób na okazanie mojej wdzięczności, i zrobiłem wszystko, co mogłem w zamian. Więc… czuję się dobrze z wysiłkami, które włożyłem, aby spróbować przywrócić grę w golfa, a także Tour, i jestem podekscytowany szansą, jaką LIV Golf oferuje dla mnie i grą w golfa w przyszłości.

„Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby przyczynić się do rozwoju gry, przyczynić się do PGA TOUR podczas mojego czasu z nimi i to wszystko, co mogę zrobić”.

Phil Mickelson odpowiada na pytania podczas US Open 13 czerwca 2022 r.
Phil Mickelson zwrócił się do dziennikarzy w poniedziałek na US Open po tym, jak w weekend zagrał w pierwszym turnieju LIV Golf pod Londynem.
AP

Zapytany, czy obawia się, że jego ogromna popularność wśród fanów została uszkodzona i jaka będzie jego reakcja, jeśli fani odwrócą się do niego plecami, Mickelson powiedział: „Jeśli chodzi o to, czy fani odejdą, czy nie, szanuję i rozumiem ich opinie, i rozumiem, że mają silne uczucia i silne emocje dotyczące tego wyboru i na pewno ich (i) szanuję.”

Mickelson dał jasno do zrozumienia, że ​​woli nie oddalać się od PGA Tour i ma nadzieję, że pewnego dnia będzie nadal grał w wydarzeniach PGA Tour, a także w wydarzeniach LIV Golf.

„Ciężko pracowałem, aby zdobyć dożywotnie członkostwo. Ciężko pracowałem, aby przywrócić PGA Tour i grę w golfa przez ponad 30 lat profesjonalnego golfa i zdobyłem to dożywotnie członkostwo, więc uważam, że powinien to być mój wybór ”- powiedział Mickelson. „To dość publiczne, że jestem zawieszony wraz z kilkoma innymi graczami, więc byłoby to tylko spekulacjami w przyszłości. Zamierzam zagrać w turniejach LIV, zagram w British Open (w przyszłym miesiącu), ale wszystko inne niż to byłoby czystą spekulacją. Nie wiem, jak to wszystko się potoczy.

„Moją preferencją jest móc wybrać, którą ścieżkę chcę, jedną, drugą lub obie. Oddałem PGA Tour i grze w golfa tyle, ile mogłem przez 30 lat spędzonych tutaj, a dzięki moim osiągnięciom na polu zdobyłem członkostwo na całe życie. Zamierzam to zachować, a następnie wybrać, w które wydarzenia będę grać, a nie”.

Mickelson został zapytany, co przemawia do niego w serii LIV Golf.

Phil Mickelson nie wydawał się swobodnie rozmawiać z dziennikarzami w poniedziałek na US Open.
Phil Mickelson nie wydawał się swobodnie rozmawiać z dziennikarzami w poniedziałek na US Open.
AP

„Istnieje oczywiste, niewiarygodne zaangażowanie finansowe, ale co więcej – dla wszystkich zaangażowanych graczy i wszystkich zaangażowanych – istnieją inne czynniki (takie jak) mniejsza liczba turniejów, pozwala mi to zachować równowagę w moim życiu” – powiedział. „Pozwala mi robić rzeczy, które są poza polem golfowym, które zawsze chciałem robić. Uważam, że ponieważ traktuję priorytetowo tych, którzy są dla mnie ważni, ludzi, którzy są dla mnie ważni w przyszłości, pozwala mi to spędzać z nimi więcej czasu, być bardziej obecnym i dzielić więcej doświadczeń życiowych poza golfem.

„Wierzę, że w LIV Golf jest wiele rzeczy, które mogą transformować” – kontynuował Mickelson. „Dwa konkretnie są unikalnym formatem innym niż format, który był taki sam od pół wieku lub dłużej, i wierzę, że przeniesienie turniejów na całym świecie i przeniesienie tego typu mistrzostw golfa do różnych części świata będzie bardzo pozytywne globalny wpływ na sport”.

Zapytany, jak się czuje w związku z „obijaniem”, które stosuje od czasu, gdy dołączył do LIV Golf, Mickelson powiedział: „Szanuję, że każdy ma swoje zdanie, a to wywołuje wiele silnych emocji za i przeciw wielu ludziom, a ja szanuj opinie, które wszyscy mają.”

Mickelson nie wyszedł, zanim został zapytany o swój nowy wygląd, z niechlujnym wyglądem zarostu, którego nigdy nie widzieliśmy publicznie.

„Amy to lubi, więc dopóki jej się to podoba, jest tutaj” – powiedział. „Kiedy mówi, że zniknęło, zniknęło”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.