Bitcoin jest we wszystkich nagłówkach, ale z zupełnie innego powodu niż jeszcze kilka miesięcy temu. Obecnie znacznie mniej rozmów dotyczy jazdy tokenem na Księżyc, ponieważ jest on tak blisko Ziemi, jak od grudnia 2020 roku.

Nazywam się Phil Rosen i z przyjemnością zabiorę Cię teraz na wycieczkę po największych przegranych bitcoinach na rynku.


Jeśli to zostało przekazane do Ciebie, Podpisz tutaj. Pobierz aplikację Insider tutaj.


Bitcoin kryptowaluta zima

Ceny spadły, budząc obawy o kryptozimę.

FTiare / Getty Images


1. Bitcoin waży w niektórych bilansach firm, gwałtowny spadek tokena w ciągu ostatnich kilku dni zadeklarował poważne straty dla znanych firm, przynajmniej na papierze.

Weźmy na przykład Teslę Elona Muska. Według najnowszych dokumentów, producent pojazdów elektrycznych posiada około 42 000 bitcoinów i przygląda się niezrealizowane straty prawie 400 milionów dolarów.

Lub, jeszcze bardziej dramatycznie, rozważ Microstrategy, która jest właścicielem 129 219 bitcoinów. Ma szacunkową niezrealizowana strata około 1,1 miliarda dolarów.

I Salwador, który we wrześniu stał się prawnym środkiem płatniczym bitcoinów, posiada 2301 bitcoinów. Od czasu pierwszego zakupu bitcoin stracił około 50% swojej wartości (chociaż minister finansów kraju) nie wydaje się zaniepokojony).

Załamanie Crypto to moment „machania psem ogonem”. Przynajmniej tak doświadczony trader Mark Mobius opisał to. Oczekuje, że kryzys kryptowalut się pogorszy, a także obniży ceny akcji.

„Miliardy dolarów zostały włożone w kryptowaluty” powiedział CNBC Wtorek. „Jak widać, bitcoin spada, S&P 500 spada. To bardzo nietypowa sytuacja”.

Jakby powyższe nie wystarczało, gubernator Banku Anglii wydał poważne ostrzeżenie własnego: „Bądź przygotowany na utratę wszystkich pieniędzy”.


W innych wiadomościach:

Sklep spożywczy


Obrazy Getty


2. Kontrakty terminowe na akcje amerykańskie wzrosły w środę, jako inwestorzy szykują się na kluczową


Rezerwa Federalna

decyzja polityczna dotycząca stóp procentowych – Aaron Weinman, pisarz Biuletyn Insider 10 rzeczy na Wall Streetpojawił się w CBS News do rozbić wpływ podwyżki stóp procentowych.

Tymczasem euro gwałtownie rośnie po tym, jak Europejski Bank Centralny zwołał niespodziewane spotkanie, aby omówić załamanie obligacji bardziej zadłużonych krajów regionu. Na rynku kryptograficznym bitcoin handluje nieco powyżej 20 000 $. Oto najnowsze ruchy na rynku.

3. Na wezwaniu: LAIX Inc, John Wiley & Sons oraz Naas Technology, wszystkie raporty. Również Federalny Komitet Otwartego Rynku zakończy dziś swoje dwudniowe posiedzenie, a decyzja w sprawie stóp procentowych spodziewana jest o godzinie 13:00 czasu wschodniego.

4. Siedmiu influencerów kryptograficznych otworzyło się na temat szczątków portfela, których ucierpieli podczas krachu. Podekscytowane prognozy dotyczące tokenów okazywały się jak dotąd błędne. Inwestorzy ci podzielili się tym, jak dostosowują się do nowej rzeczywistości.

5. Produkcja ropy naftowej w Rosji wzrosła w czerwcu o 5%. Średnia dzienna produkcja jest wyższa przez pierwszych 13 dni czerwca w porównaniu do maja. Przez cały czas Chiny i Indie nadal zdobywają przecenione beczki od kraju objętego sankcjami.

6. Leon Cooperman przewidywał, że amerykańskie akcje spadną łącznie o 40%, gdy gospodarka wpadnie w recesję. Inwestor-miliarder powiedział, że S&P 500 mógł osiągnąć 3000, zanim amerykańskie akcje odbiją się ponownie – co sugeruje, że wciąż jest dużo miejsca na odejście od obecnych poziomów.

7. Ponad 80% inwestorów spodziewa się, że w ciągu roku stagflacja zaszokuje rynki. Tak twierdzi Bank of America. Jak ujął to jego analitycy: „Nastroje na Wall Street są bezpośrednie”.

8. Giełda spada, ale UBS powiedział, że akcje spółek, których celem są wydatki o wysokich dochodach, mogą wzrosnąć nawet o 50%. Rosnące stawki i inflacja biją na rynek. Ale te 38 akcji podkreśla róg rynku, który może utrzymać się w górę.

9. Trener finansowy, który rezerwuje 8000 $ miesięcznie, dzielił się sposobem zarabiania pasywnego dochodu. Lisa Andrea jest również blogerką i ekspertką od marketingu. Oto 9 sposobów, w jakie zarabia tysiące dolarów miesięcznie.


utrata pracy


Andy Kiersz / Insider


10. Stany Zjednoczone przeżyły spadek zatrudnienia podczas pandemii, który był dwa razy silniejszy niż podczas Wielkiej Recesji. Ale odbicie po COVID było znacznie szybsze. Zatrudnienie poza rolnictwem jest obecnie zaledwie 0,5% poniżej poziomu sprzed kryzysu.


Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami rynkowymi przez cały dzień, sprawdzając Odświeżenie od Insideradynamiczna informacja dźwiękowa z newsroomu Insider. Posłuchaj tutaj.


Kurator: Phil Rosen w Nowym Jorku. (Opinie lub wskazówki? E-mail prosen@insider.com lub tweetuj @filrosanna.) Edytowane przez Maxa Adamsa (tweet @MaxRadams) w Nowym Jorku i Hallam Bullock (tweet @Hallam_Bullock) w Londynie.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.