Arkane Austin ma duże doświadczenie w projektowaniu otwartej rozgrywki, ale jeśli chodzi o projektowanie RedfallW otwartym świecie słynne studio stojące za Prey miało wyjątkowy problem — otwarty świat Redfalla był w rzeczywistości nieco zbyt otwarty.

W nowym wywiadzie z IGNHarvey Smith, projektant Redfall, mówił o projektowaniu miasta Massachusetts, w którym rozgrywa się nowa nadprzyrodzona strzelanka Arkane, opisując ją jako „bardzo otwartą”. Jak mówi, Redfall to gra piesza, a zespół pracował nad tym, aby projekt scenerii wpasował się w tę dynamikę.

Ale na początku Redfall był „zbyt otwarty”, mówi Smith.

„To było tak, jakby nie było wystarczająco dużo blokowania cię lub channelingu, ale są bardzo, bardzo otwarte dachy, zaułki i ulice tego małego miasteczka, Redfall w stanie Massachusetts, które jest jak społeczność rybacka, społeczność turystyczna – osobliwa, historyczna, nowa Anglia przesadza z tym potajemnym przejęciem przez wampiry. Ale jedyną rzeczą, którą robimy w kontekście tego wrót, jest to, że podzieliliśmy świat na dwie dzielnice. Dystrykt Pierwszy to pierwsza połowa misji i jest to śródmieście Redfall, podczas gdy Drugi Dystrykt jest bardziej wiejski. To farmy, latarnie morskie, kościoły, takie rzeczy.

Redfall – Xbox i Bethesda Games Showcase 2022 zrzuty ekranu

Arkane pracowało nad udoskonaleniem projektu miasta, czego końcowym rezultatem jest gra kooperacyjna w otwartym świecie, w której wielu graczy współpracuje, aby odbić dzielnice Redfall z rąk wampirów. W ten sposób mogą swobodnie wyruszyć, ale kosztem potencjalnego utrudnienia sobie sprawy; jak mówią w Dungeon & Dragons, nigdy nie powinieneś dzielić imprezy. Jest to bardzo zgodne z wcześniejszymi grami Arkane, w których gracze są zachęcani do odkrywania, eksperymentowania i opracowywania unikalnych rozwiązań swoich problemów.

„Jak wyglądałoby DNA Arkane w otwartym świecie?” – pyta Smith. „Sposób, w jaki robimy zasoby, szukamy amunicji, sprzętu medycznego i wytrychów, a także sposób, w jaki podchodzimy do budynków – jest wiele wpisów i problemów z rozgrywkami, jest wiele sposobów, aby podejść do tego. Jak by to było współpracować? ”

Jak wyglądałoby DNA Arkane w otwartym świecie?


Kontynuuje: „Ponieważ jeśli grasz solo, jest to o wiele bardziej przerażające, jest dużo bardziej klimatyczne, jest wolniejsze. Gdy tylko dodasz kolejną osobę, nie będziesz się już tak naprawdę bać, ponieważ masz tam przyjaciela, ale Musiało być coś, co to zrekompensowało… A więc aspekt społeczny, narracja zmieniająca się pod względem przekomarzania się między bohaterami, po prostu zabawa z zabawą z drugą osobą… Layla opuszcza windę i każdy może wejść na dach lub dostać się na wyższy punkt widzenia lub cokolwiek. Jest wiele takich małych synergii, które są dobre. ”

Redfall ma na celu datę premiery 2023

W dalszej części wywiadu Smith opowiada o tym, jak różne postacie współpracują ze sobą i jak Redfall ma kilka „bardzo dynamicznych systemów” napędzających narrację, gdy postacie poznają się nawzajem. To powiedziawszy, Smith mówi, że Arkane tym razem nie kładzie nacisku na rozgałęzione misje, co oznacza, że ​​Redfall nie będzie miał wielu zakończeń w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.

Redfall został po raz pierwszy ogłoszony jako ekskluzywny dla Xbox podczas prezentacji na E3 2021, po czym zniknął z pola widzenia. Pojawił się ponownie z nowy zwiastun rozgrywki w Niedzielna prezentacja Xbox + Bethesdaw procesie potwierdzającym, że Redfall będzie klasyczną grą Arkane dla jednego gracza, nawet w trybie współpracy.

Redfall miał zostać wydany w 2022 roku, ale był przesunięty do 2023 r. wraz ze Starfieldemdołączając do długa lista gier, które zostały opóźnione. Mimo to w świecie gier jest na co czekać, więc miej oko na całą resztę naszych relacji, ponieważ Lato gier trwa.

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości w IGN, a także współprowadzącą czat głosowy Nintendo. Masz wskazówkę? Wyślij jej wiadomość na @the_katbot.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.