„To sprawia, że ​​wielu pijących błędnie zakłada, że ​​umiarkowany średni poziom spożycia jest bezpieczny, niezależnie od wzorca picia” – powiedział Rudolf Moos, emerytowany profesor psychiatrii i nauk behawioralnych w Stanford University School of Medicine.

Moos jest współautorem niedawnego badania, które wykazało, że wielu umiarkowanie pijących w wieku powyżej 30 lat faktycznie upija się w weekendy – definiowane jako pięć lub więcej drinków z rzędu lub w krótkim okresie czasu.

Osoby, które się objadały, były około pięć razy bardziej narażone na wiele problemów alkoholowych, takich jak „zranienie, problemy emocjonalne lub psychologiczne spowodowane alkoholem, konieczność spożywania większej ilości alkoholu w celu uzyskania tego samego efektu oraz doświadczanie skutków alkoholu w pracy, szkole lub opiece dla dzieci ”- powiedział współautor badania Charles Holahan, profesor psychologii na University of Texas w Austin, w e-mailu.

„Oznacza to, że osoba, której całkowite spożycie wynosi siedem drinków w sobotni wieczór, przedstawia wyższy profil ryzyka niż osoba, której całkowite spożycie to codzienny napój z kolacją, mimo że średni poziom picia jest taki sam” – powiedział Holahan.

Upijanie się dla dorosłych

Większość wcześniejszych badań nad upijaniem się koncentrowała się na młodszym pokoleniu, zazwyczaj nastolatkach i studentach. Spożywanie wielu drinków na jednym posiedzeniu jest rozpowszechniony w tym segmencie populacji. Ale statystyki pokazują, że wielu dorosłych powyżej 30. roku życia upija się nałogowo, a problem rośniezwłaszcza wśród kobiet i osób powyżej 65. roku życia.

Jednak poziom upijania się wśród dorosłych może wymykać się „kontroli zdrowia publicznego, ponieważ występuje wśród osób, które piją na umiarkowanym średnim poziomie” – powiedział Holahan. „Obecnie upijanie się wśród osób pijących umiarkowanie jest w dużej mierze niewykryte w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej”.

Kobiety są szczególnie wrażliwe na działanie alkoholu, według Narodowego Instytutu ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu. Problemy związane z alkoholem pojawiają się wcześniej i przy niższym poziomie picia niż we mnie, powiedział NIAA.
Kobiety są bardziej podatne na uszkodzenie mózgu związane z alkoholem i choroby serca niż mężczyźni, i studia pokaż, że kobiety, które wypijają jeden drink dziennie, zwiększają ryzyko rak piersi o 5% do 9% w porównaniu z kobietami, które wstrzymują się od głosu.

Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet w wieku powyżej 65 lat, wzrost ten „jest szczególnie niepokojący, ponieważ wiele osób starszych stosuje leki, które mogą wchodzić w interakcje z alkoholem, mają problemy zdrowotne, które mogą nasilać się pod wpływem alkoholu i mogą być bardziej podatne na upadki związane z alkoholem i inne przypadkowe obrażenia ”- stwierdziła NIAA.

„Przeoczony” wzór

Nowe badanie, opublikowany w American Journal of Preventive Medicinewykorzystał dane ankietowe zebrane w ramach Badanie rozwoju wieku średniego w Stanach Zjednoczonychktóry śledzi ogólnokrajową próbę Amerykanów w wieku od 25 do 74 lat od 1995 roku.

W badaniu przeanalizowano prawie 1300 osób pijących w ciągu dziewięciu lat i stwierdzono, że większość przypadków upijania się – oraz wielu problemów alkoholowych – wystąpiła wśród osób, które piją średnio.

Według nowego raportu żadna ilość alkoholu nie jest dobra dla serca, ale krytycy nie zgadzają się z nauką

„Przeciętny, umiarkowany pijący, na przykład jeden drink dziennie, może osiągnąć tę średnią, pijąc codziennie z kolacją lub siedem drinków w sobotni wieczór” – powiedział Holahan.

Chociaż takie zachowanie niekoniecznie prowadziłoby do alkoholizmu, powiedział Holahan, badanie wykazało, że picie średnio więcej niż jednego drinka dziennie dla kobiet i dwóch drinków dziennie dla mężczyzn – lub pięciu lub więcej drinków przy tej samej okazji – było powiązane z alkoholem. problemy dziewięć lat później.

„Odkrycia te wskazują na potrzebę interwencji związanych z alkoholem skierowanych do osób pijących na średnim poziomie, oprócz konwencjonalnych strategii skupiających się na wyższym ryzyku, ale mniejszej, populacji osób pijących regularnie na wysokim poziomie” – powiedział Holahan.

Czy twoje picie jest problemem?

Skąd wiesz, czy używanie alkoholu stało się problemem? Eksperci twierdzą, że jednym z charakterystycznych znaków jest to, że picie zaczyna przeszkadzać w codziennym życiu.

„Zaburzenie związane z używaniem alkoholu jest definiowane jako kompulsywne używanie alkoholu pomimo negatywnych konsekwencji związanych z używaniem, takich jak wpływ na twoje relacje, zdolność do funkcjonowania w pracy lub innych ról, jakie pełnisz w swojej społeczności”, dr. Sarah Wakeman, dyrektor medyczna inicjatywy dotyczącej zaburzeń związanych z używaniem substancji w Mass General Brigham powiedział CNN we wcześniejszym wywiadzie.

Zachowaj ostrożność, jeśli kontynuujesz picie pomimo negatywnego wpływu na zdrowie fizyczne lub psychiczne. I nie musi to być wołanie o chorobę czy praca z kacem, dr. Leena Mittal, szefowa wydziału zdrowia psychicznego kobiet na oddziale psychiatrii w Brigham and Women’s Hospital w Bostonie, powiedziała wcześniej CNN.

„Nie zapominaj o związkach. Czy masz więcej nieporozumień? Czy ludzie w twoim życiu wyrażają zaniepokojenie lub zauważają, że jesteś inny? Ukrywanie swojego picia lub kłamstwo na ten temat również dotyczy zachowań” – powiedział Mittal.

Oto czerwona flaga: nalewasz duże drinki, nie zdając sobie z tego sprawy. Aktualne wytyczne American Heart Association wymagają nie więcej niż dwóch standardowych drinków dziennie dla mężczyzn i jednego dla kobiet i osób powyżej 65 roku życia.

Co to jest standardowy napój? To 12 uncji zwykłego piwa, 4 uncje zwykłego wina lub 1,5 uncji likieru, zgodnie ze standardami amerykańskimi.

„Ale ludzie mogą nalewać ogromny kielich wina i nie zdawać sobie sprawy, że w rzeczywistości są to dwie lub trzy porcje wina, a nie tylko jedna” – powiedział Wakeman.

„Wiemy, że miliony Amerykanów piją powyżej tych poziomów, nawet w czasach przed pandemią” – powiedział Wakeman. „W 2019 roku około 66 milionów Amerykanów miało epizody, w których pili powyżej zalecanych limitów”.

Eksperci podkreślają, że jeśli Ty (lub ukochana osoba) zmagasz się z alkoholem, nie wahaj się zwrócić o pomoc. Istnieje wiele różnych grup wsparcia, które mogą pomóc, takich jak programy 12 kroków i terapia indywidualna.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.