W rodzinie znany jestem jako osoba, która nienawidzi pojedynków miotaczy. Lubię akcję, lubię biegi do domu. Czy to czyni mnie niewyrafinowanym fanem baseballu? Być może, ale jestem tym, kim jestem. Ale po obejrzeniu dzisiejszego zwycięstwa Orioles 1:0, może mógłbym być przekonany, że te mecze nie są takie złe. Przynajmniej nie wtedy, gdy Orioles kończą po prawej stronie pojedynku.

Bo to, co mieliśmy dziś wieczorem w Camden Yards, było w rzeczywistości pojedynkiem miotaczy. Dwóch młodych miotaczy, którzy niedawno wrócili po kontuzji, zmierzyło się i było to niesamowite show. Dla The Rays był to Shane Baz, wysoko oceniany potencjalny klient. Dla Orioles, Dean Kremer, jedna z niewielu nadziei dla Orioles, że powrót Manny Machado będzie miał jakikolwiek pozytywny wpływ na zespół.

Ofensywa Orioles nie mogła rozgryźć Baza i nigdy nie zbliżyła się do zdobycia gola. W pierwszym inningu Trey Mancini strzelił podwójnego z jednym wypadnięciem, ale został uwięziony. A w piątym inningu Adley Rutschman ponownie znalazł się na środku. Pomiędzy tymi dwoma pałkami, Baz wycofał 11 z 12 pałkarzy, a jedyną skazą był trzeci HBP Tylera Nevina.

Rutschman dostał się do drugiej bazy na dzikim boisku, ale Baz wycofał się z ostatniej trójki inningu i uderzył w bok w szóstej inningu, aby podkreślić swój doskonały występ. Na szczęście dla Orioles, Baz rozbił tylko sześć rund.

Po stronie Orioles Kremer nie był tak dobry, ale to mu nie przeszkadzało. Miał bardzo dobrą noc, z radością informuję. Kremer pracował wokół singli w pierwszym, trzecim i czwartym inningu. W czwartym, biegacz został skasowany przez charakterystyczną grę bramkowego Orioles, podwójną grę. I to dobrze, bo Kremer przeszedł następnego pałkarza, ale trzeciego wyszedł bez żadnych szkód.

Po przejściu 1-2-3 w piątym inningu Kremer otrzymał niewielką pomoc od kolegów w szóstej rundzie. Vidal Brujan zdecydował się na rozpoczęcie inningu, po czym Brujan wystartował jako drugi. Rutschman wykonał rzut, który przeskoczył tuż przed drugą bramką, a Jorge Mateo wykonał bardzo dobry chwyt, aby wywalczyć drugiego zawodnika.

To wszystko wydarzyło się z Ji-Man Choi na płycie i tuż po tym, jak uderzył piłkę w prawą linię boiska. Anthony Santander ładnie podbił i strzelił wrzutem do drugiej bazy, gdy Choi próbował zdobyć dublet z hustle. Choi został nazwany bezpiecznym w grze, ale recenzja szybko odrzuciła wezwanie i zmiana się skończyła.

Po sześciu inningach obaj startery wyszli z gry i zakładam, że przewinienia obu drużyn odetchnęły z ulgą.

Dla Orioles widok miotacza z ulgą był wszystkim, czego potrzebowali, aby strzelić bramkę w pierwszym meczu. Dla Rayów oznaczało to po prostu więcej bólu.

Félix Bautista wszedł z ulgą za Orioles w siódmej rundzie i święta krowa, czy fajnie jest oglądać boisko. Kiedy jego rozgałęźnik pracuje w parze z jego szybką piłką o prędkości 100 km/h, nie wiem, jak ktokolwiek może go uderzyć. Używając kombinacji uderzył w bok, dwa zamachy i ostatni pałkarz, Brett Phillips, patrząc.

W siódmym odcinku Rays Calvin Faucher (wymawiane jako wróg, och la la) zastąpił Baza. Po otrzymaniu lineoutu od Austina Haysa, nie mógł powstrzymać Ryana Mountcastle, który wystrzelił piłkę w Elrod’s Corner. To był łatwy dublet i prawdopodobnie mógł być trójką, ale Mountcastle utrzymał się na drugim miejscu.

To ustawiło stół dla Rutschmana, który trafił fajny, łatwy singiel z powrotem na środek. Mountcastle rzucił ogonem na trzecią pozycję, okrążył podstawę i skierował się do domu. Szanse wyglądały całkiem nieźle, że zostałby zastrzelony w bramkę, ale rzut Bretta Phillipsa na środku pola był okropny i Mountcastle wypadł głową naprzód, dając Orioles prowadzenie 1:0.

To wymagało zmiany pitchingu dla Rayów, a podczas przestoju kamery uchwyciły Ryana McKennę wachlującego Mountcastle w ziemiance po jego domu wyścigowym, podczas gdy Mountcastle udawał, trzymając maskę tlenową na twarzy.

Po tym, jak Bautista wyszedł jako pierwszy z ósmej zmiany, zastąpił go Cionel Pérez. Normalnie stabilny Pérez był dziś nieco chwiejny. Zaczął od oddania pojedynczych singli Taylorowi Wallsowi i Manuelowi Margotowi, chociaż uderzenie Wallsa przeszło przez nurkującego Manciniego i jako pierwsze mogło zostać wciągnięte przez innego pierwszego bazowego. Ale Pérez wrócił, aby uzyskać mocne skreślenie Brujana.

Z dwoma włączonymi i dwoma zdjętymi Brandon Hyde podszedł bliżej. Jorge López szybko poradził sobie z Yandym Diazem, uderzając go z prędkością 98 mil na godzinę.

Ofensywa Orioles zrobiła trochę hałasu na dole ósmej, w tym sprytnym podwójnym przechwytem Mullinsa i szczyptą McKenny, ale nie udało się zdobyć gola. To oznaczało, że prowadzenie 1:0 musiało utrzymać się tylko przez jedną zmianę.

Spoiler: tak. Być może zauważyłeś, że Jorge López jest naprawdę dobry. Uderzył pierwsze dwa pałeczki, a potem Harold Ramirez dopadł go na singla. Ale Phillips nie mógł się równać z szybką piłką Lópeza i uderzył z prędkością 98 mil na godzinę środkiem.

To wygrana! Wygrali teraz trzy z ostatnich czterech meczów przeciwko Rays po wygraniu z nimi tylko jednego meczu w całym sezonie 2021. Obie drużyny wracają jutro do akcji na 4:05, z Kyle Bradish vs Jeffrey Springs.

Głosowanie

Kto był najlepszym graczem w Birdland w piątek 17 czerwca?

 • 23%

  Adley Rutschman – 2 na 3, wygrywający mecz (i tylko) RBI

  (99 głosów)

 • 61%

  Dean Kremer – 6 PZ, 5 H, 0 R, 1 BB, 5 K

  (265 głosów)

 • 3%

  Félix Bautista – 1.1 doskonałych rund, 3 K, 7 wyciągów 100+ mph

  (16 głosów)

 • 11%

  Jorge López – 1,1 inningów, 4 K, ERA do 0,82

  (50 głosów)


430 głosów łącznie

Głosuj teraz

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.