W trakcie procesu sądowego między członkami rodziny Angelos, prezes i dyrektor generalny Orioles, John Angelos, wydał w poniedziałek rano oświadczenie, w którym stwierdził, że klub „nigdy nie opuści” Baltimore.

Louis Angelos, brat Johna, wytoczył pozew przeciwko swojemu bratu w czwartek, twierdząc, że próbował przejąć kontrolę nad drużyną i resztą swoich rąk. Ich 92-letni ojciec, Peter, jest właścicielem Orioles od prawie trzech dekad. W pozwie wymieniono również ich matkę, Georgię Angelos, jako oskarżoną.

Pozew zawierał twierdzenie Louisa Angelosa, że ​​John Angelos rozważy przeniesienie zespołu do Tennessee, jeśli uzyska pełną kontrolę. John Angelos ma tam dom ze swoją żoną, piosenkarką i autorką tekstów muzyki country, która jest właścicielem firmy rozrywkowej z siedzibą w Nashville.

Ale w poniedziałkowym oświadczeniu John Angelos powtórzył swoje stanowisko, że Orioles pozostaną w Baltimore „tak długo, jak Fort McHenry będzie czuwał nad Portem Wewnętrznym”.

„Odkąd zostałem mianowany prezesem i dyrektorem generalnym zgodnie z życzeniami moich rodziców i głosowałem jako osoba kontrolująca zespół przez 30 klubów Major League, podjąłem znaczące kroki, aby zapewnić, że przyszłość naszej ukochanej serii pozostanie w Charm City” Angelos napisał w oświadczeniu, które spadło rano po tym, jak tysiące fanów Paula McCartneya wzięło udział w zaledwie drugim pełnoprawnym koncercie w historii Camden Yards.

Dwa miesiące temu prawodawcy stanowi uchwalili ustawę przeznaczającą 1,2 miliarda dolarów na modernizację kompleksu sportowego Camden Yards. Dostęp do tej inwestycji można uzyskać tylko wtedy, gdy profesjonalne zespoły podpiszą długoterminowe umowy najmu, co gwarantuje, że Orioles „będzie nadal grać tutaj, w Baltimore, przez kolejne pokolenia” – napisano w oświadczeniu Angelos.

„Maryland zobowiązuje się do utrzymania naszego zespołu w tym wspaniałym stanie, a ja jestem równie oddany utrzymaniu Orioles w sercu naszego stanu” – kontynuowano w oświadczeniu.

Alan Rifkin, były adwokat Orioles, powiedział, że uważa oświadczenie Johna Angelosa za „szczere i uczciwe”.

„(John Angelos) przez wiele lat mówił prywatnie i publicznie, że Orioles są instytucją obywatelską Baltimore i nigdzie się nie wybierają. Mówił o tym jasno i konsekwentnie ”- napisał Rifkin w e-mailu. „A Camden Yards jest tak kultowym miejscem, że jest niezastąpiony dla MLB. Naprawdę nie sądzę, że te plotki mają coś wspólnego. Myślę, że ludzie powinni być pewni tego, co powiedział John”.

Dzierżawa Orioles w Camden Yards zawiera klauzulę, która uniemożliwia organizacji przeprowadzkę, a stadion został zbudowany w celu zastąpienia Memorial Stadium w celu zapobieżenia odejściu innej profesjonalnej franczyzy. Dla niektórych fanów Baltimore 38-letni kac trwa nadal po tym, jak właściciel Baltimore Colts, Robert Irsay, przeniósł drużynę NFL w 1984 roku, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak powiedział, że nie ma takiego zamiaru.

Ale umowa najmu państwowego stadionu z Maryland Stadium Authority wygasa pod koniec przyszłego roku i pomimo długich negocjacji, nie ma jeszcze przedłużenia. Mimo że ostatecznie mało prawdopodobne, plotki o relokacji prawdopodobnie utrzyma się do czasu przedłużenia umowy najmu lub podpisania nowej.

Gdyby nowa umowa najmu obejmowała umowę o zakazie relokacji, zatrzymałaby zespół w Baltimore na czas trwania umowy, niezależnie od tego, kto jest właścicielem zespołu.

W pozwie Louis Angelos zarzuca Johnowi Angelosowi, że „zamierza zachować absolutną kontrolę nad Orioles, aby zarządzać, sprzedawać lub, jeśli zechce, przenieść się do Tennessee bez konieczności odpowiadania przed nikim”.

Organizacja kierowana przez byłego miotacza MLB, Dave’a Stewarta, stara się sprowadzić drużynę MLB do Nashville, ale wysiłki te koncentrują się na przyciągnięciu zespołu ekspansji, a nie na odciąganiu istniejącej marki.

Chociaż profesjonalne zespoły czasami wykorzystują groźbę relokacji jako kartę przetargową w rozmowach finansowych z podmiotami publicznymi, faktyczna relokacja zespołu MLB jest niezwykle rzadka. W ciągu ostatnich 50 lat odbyła się tylko jedna relokacja MLB – kiedy targi Montreal Expos stały się National Nationals w Waszyngtonie.

Potencjalna zmiana właściciela i relokacja wymaga zgody trzech czwartych właścicieli zespołów MLB.

Baltimore Orioles Insider

Baltimore Orioles Insider

Co tydzień

Chcesz być Insiderem Orioles? Słońce cię okryło. Nie przegap żadnych nowości, notatek i informacji Orioles przez cały sezon baseballowy i poza nim.

W 2020 roku The Baltimore Sun poinformował, że właściciele głównych klubów ligowych prywatnie głosowali za zatwierdzeniem Johna Angelosa jako „osoby kontrolującej” Orioles, sygnalizując zmianę przywództwa z Petera Angelosa na jednego syna.

Pozew twierdzi, że John Angelos zaczął już przejmować kontrolę nad klubem po tym, jak jego ojciec zasłabł w październiku 2017 r. z powodu awarii zastawki aortalnej. Chociaż Peter Angelos zapewnił, że jego synowie będą podejmować decyzje w tandemie, pozew Louis Angelos twierdzi, że John Angelos zaczął „odwracać swoją politykę zbrodni, działając w tajemnicy i planując przejęcie jego własności”, a także powstrzymywać Louisa Angelosa przed podejmowaniem decyzji.

Jedną z takich decyzji było uniemożliwienie sprzedaży Orioles. Po tym, jak Peter Angelos został uznany za „niezdolnego już do zarządzania swoimi sprawami”, w pozwie stwierdzono, że jego żona Georgia zdecydowała, że ​​sprzedaż Orioles leży w najlepszym interesie trustu. Ale w pozwie stwierdzono, że John Angelos zablokował te próby – w tym zainteresowanie „jednej wysoce wiarygodnej grupy kupujących” – by zachować kontrolę nad samym klubem.

Burmistrz Baltimore Brandon Scott powiedział w piątek, że w powtarzających się rozmowach z Johnem Angelosem, dyrektor generalny Orioles powiedział, że planuje zatrzymać zespół w Baltimore, a John Angelos powtórzył ten sentyment w poniedziałek w swoim oświadczeniu. „Nie ma nic niepewnego co do przyszłości Baltimore Orioles” – napisał.

„Chcę zapewnić naszych zawodników i trenerów Orioles, nasz oddany zespół kierownictwa wyższego szczebla i personel, a także naszych oddanych fanów, zaufanych partnerów, wybranych, obywatelskich i non-profit liderów oraz całą naszą społeczność, że Orioles nigdy nie odejdą ”, ”Stwierdził. „Od 33rd Street do Camden Yards, Birds of Baltimore, kultowy zespół Brooksa, Earla, Jima, Franka, Cala i Eddiego, na zawsze pozostanie w jedynym mieście, które nasza rodzina i nasza grupa partnerska nazywała lub kiedykolwiek zadzwoń, dom – najwspanialsze miasto i miejsce narodzin naszego hymnu narodowego, z którego jesteśmy niezmiennie dumni i któremu jesteśmy oddani na zawsze.”

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.