BOSTON – Steph Curry kończy 35 lat w marcu przyszłego roku. Klay Thompson będzie miał 33 lata w lutym, a Draymond Green dołączy do niego w wieku 33 lat miesiąc później. Z tym wszystkim, co zostało powiedziane po Wojownikach po prostu zdobył swoje czwarte mistrzostwo w ciągu ostatnich ośmiu sezonów okno tytułowe Golden State jest dalekie od zamknięcia.

Jest szeroko otwarty.

Wielu uważało, że dynastia skończyła się lata temu. Pomyśl jeszcze raz. Wznoszą model trwałego sukcesu San Antonio Spurs na zupełnie nowe wyżyny.

Jordania Poole, nowo wybity „Siostrzeniec Splash,„przeszedł od bycia określanym jako zasięg w drafcie NBA i odpadnięcie przez pierwsze dwa lata swojej kariery, do wyglądania jak idealny gracz, który utrzyma ofensywę Warriors w erze post-Steph Curry. stary zdobył 15 ogromnych punktów z ławki w decydującym zwycięstwie Warriors w finałach NBA. Gdy Warriors osiągnęli historyczny wynik 21:0 po przegranej 14:2 w czwartek wieczorem w TD Garden, Poole zdobył 11 punktów w tym okresie i uderzył trzy 3 punkty.

W swoim pierwszym przedsmaku play-offów zdobywał średnio 17,0 punktów na mecz, strzelając 50,8 procent z boiska i 39,1 procent z zakresu 3 punktów.

„Ludzie próbowali nas spisać na straty kilka lat temu i mówili, że dynastia się skończyła, a ludzie próbowali spisać mnie na straty osobiście” – powiedział Poole po tym, jak został koronowany na mistrza. “Ale jeśli wierzysz w siebie – do każdego, kto słucha: Jeśli jesteś plecami do ściany i wierzysz w siebie i myślisz, że to możliwe, trzymaj się tego bez względu na wszystko, bez względu na hałas, nie pozwól nikomu ci powiedzieć że nie możesz.

„Choć banalnie to brzmi, to fakt”.

Poole jest teraz weteranem ostatnich typów draftu Warriors. Za nim podążają James Wiseman (21 lat), Moses Moody (20 lat) i Jonathan Kuminga (19 lat).

Wiseman utknął na ławce podczas play-offów, kontynuując rehabilitację kontuzji kolana, która uniemożliwiła mu grę przez cały sezon 2021-22. Ale członkowie organizacji Warriors nadal bardzo wierzą w młodego 7-stopowego. Po prostu nie ma wielu graczy z jego surowymi umiejętnościami i atletyzmem w jego rozmiarze, a przez cały postsezon widywano go, jak pracował, aby, miejmy nadzieję, powrócić podczas letniej ligi NBA.

Są też Kuminga i Moody, dwa typy loterii Warriors sprzed roku. Kuminga jest już jednym z najlepszych sportowców w lidze, jeśli nie absolutnie najlepszym. Jego potencjał nie ma granic i nadrabia to, że wciąż poznaje tajniki gry.

Moody nie ma atletycznego sufitu, który ma Kuminga, ale pokazuje równowagę weterana i IQ koszykówki. Gdy miał szansę jako debiutant, okazał się idealnym facetem od kleju i nigdy nie unikał pośpiechu i walki o luźne piłki. Jest wygrywającym graczem, kimś, kogo weterani przez cały sezon chwalili za swoją etykę pracy.

Obaj zostali zepchnięci na margines w finałach. Jednak Steve Kerr nie bał się zadzwonić pod numer Kumingi wcześniej w postsezonie, a Moody stał się dużą częścią rotacji w finałach Konferencji Zachodniej. Wiseman, Kuminga i Moody zobaczenie, jak zostać mistrzem wśród gwiazd i weteranów Warriors, jest niezwykle nieocenione.

„Są podekscytowani” – powiedział Poole z uśmiechem na pytanie o debiutantów Warriors. „Ci faceci są w stanie zdobyć pierścionek w pierwszym roku, najtrudniejsze osiągnięcie, jakie można zdobyć. Dostali go w pierwszym roku i odegrali ogromną rolę.

Mojżesz wszedł i zagrał duże partie w play-offs. JK zagrał duże partie w play-offach i w sezonie. To właśnie mam na myśli, ludzie byli gotowi, by wkroczyć. Mamy facetów, którzy chcą wykorzystać ten moment.

„Zamierzam teraz rzucić się w grupę z młodymi chłopakami. To dopiero początek. Jesteśmy bardzo głodni, a teraz poznaliśmy, jak to jest, w naprawdę młodym wieku i bardzo wcześnie w naszej karierze. Jestem nimi podekscytowany i cieszą się tym wszystkim ”.

Oczekuje się, że w nadchodzącym sezonie poza sezonem Poole zdobędzie kontrakt o wartości 100 milionów dolarów lub na północ. Warriors muszą ponownie pozyskać środkowego Kevona Looneya i strzec Gary’ego Paytona II po tym, jak pokazali, jak niezbędni są w tym sezonie, a Andrew Wiggins, który w finałach miał średnio 18,3 punktu i 8,8 zbiórek, jednocześnie zamykając Jaysona Tatuma, staje się nieograniczonym wolnym po następny sezon i prawdopodobnie poprosi o max kontrakt.

To nawet nie bierze pod uwagę drogiej przyszłości Curry’ego, Thompsona i Greena.

Przyszła pensja Warriors zbliża się do liczby, której nigdy nie widzieliśmy. Oto rozwiązanie: wygrana leczy wszystko. To wszystko, co ma znaczenie dla Wielkiej Trójki Warriors, a to myślenie zostało zakorzenione w młodych. To wszystko, co ma znaczenie dla Kerra, który jest teraz dziewięciokrotnym mistrzem między karierą trenerską a karierą. Mimo że w ostatnich latach unikał rzucania pieniędzy na lewo i prawo, konkurencyjność właściciela Joe Lacoba powinna tylko pomóc Warriors w utrzymaniu tego przez wiele lat.

ZWIĄZANE Z: Ostatnie zwycięstwo Warriors w finale to prawdziwy triumf starszych

„Nie jestem pewien” – powiedział Green, zapytany o długowieczność Wojowników, którzy rozszerzają swoją dynastię. „Nie lubię umieszczać liczby na rzeczach i mówić:” O rany, możemy dostać pięć lub możemy dostać sześć. Będziemy je zdobywać, dopóki nie odpadną koła.

„I to jest nasz cel: konkurować na tym poziomie każdego roku”.

Warriors to idealne połączenie rywalizacji i radości. Osiągnęli to, co nie do pomyślenia, wygrywając z dwoma liniami czasowymi w teraźniejszości i przyszłości, stając się pierwszym zespołem, który przeszedł od najgorszego rekordu w NBA do mistrzów dwa lata później. Przed 2015 rokiem franczyza nie zdobyła tytułu od 40 lat.

Curry, Thompson i Green są teraz czterokrotnymi mistrzami. Poniedziałek będą świętować na paradzie mistrzowskiej, a kolejna fala wojowników wygląda na gotowych do kontynuowania imprezy.

Pobierz i śledź podcast Dubs Talk

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.