W każdym inningu trener pitchingu Cardinals, Mike Maddux, sumiennie sprawdza na swoim starterze, daje wskazówkę na temat jego dostawy lub myśli o strefie strajku. Na początku wtorkowej nocnej gry Maddux wspomniał starterowi Milesowi Mikolasowi, że zbyt długo trzymał suwak, szarpiąc go zamiast go uwolnić, a Mikolas skorzystał z napiwku.

Przejął kontrolę nad suwakiem i wykorzystał go tak dobrze, tak skutecznie, że zaczął zauważać, jak Maddux w ogóle przestał go sprawdzać. Około szóstej zmiany trener rzucania podszedł do Mikołaja, ale zawrócił, nic nie mówiąc.

Maddux przechadzał się w pobliżu, jakby miał coś do powiedzenia, ale nie powiedział.

Zakaz trafień oznaczał, że Mikołaj nie miał z kim porozmawiać.

„Szanuj kod tutaj” – wyjaśnił później Maddux. „Musimy przestrzegać kodeksu”.

Podczas olśniewającej wycieczki na koniec skwierczącego dnia na stadionie Busch, Mikolas podszedł do krawędzi historii, podwinął palce u nóg i wciąż znalazł się kilka centymetrów przed pierwszym miotaczem, który nie uderzył. dzban, w ul. Louis od 1983 roku.

Z jednym z nich, aby dostać się do dziewiątej rundy, Mikolas ‘129. i ostatni wyciąg uciekł przed zasięgiem środkowego polowego Harrisona Badera i przeskoczył przez ścianę, by zdobyć dublet z zasady podstawowej. Pierwszy hit Piratów, uderzony przez gracza, który nie rozpoczął gry, powstrzymał Mikolasa przed ukończeniem pierwszego nie-uderzonego przez kardynała od czasu Buda Smitha w 2001 roku, pierwszego w historii w Busch III i dopiero trzeciego w grze. św. St. Louis w co najmniej czterech pokoleniach.

„Gwiazdy ustawiły się dzisiaj w kolejce do 8 2/3, a potem nie” – powiedział Mikolas. – Chyba nie mogę się denerwować z powodu takiej gry.

Klejnot Mikolasa zwieńczył dwugłowy zamach kardynałów, jeden napędzany niesamowitym dniem Paula Goldschmidta. Wyznaczony napastnik Cardinalsów w pierwszym meczu, zdobywca dwóch podań Goldschmidta, zapewnił większość podań w wygranym 3:1, co mogło być wygodniejsze, biorąc pod uwagę cztery błędy popełnione przez stalową obronę Pittsburgha. W drugim meczu Goldschmidt miał dwóch homerów i pięć RBI w swoich pierwszych dwóch swingach, budując przewagę Siedmiobiegów dla Mikolasa, która stała się zwycięstwem 9:1.

Goldschmidt osiągnął bazę pięć razy w drugim meczu, zakończył zgarnięcie sześcioma trafieniami, trzema home runami i ośmioma RBI. W ciągu dwóch dni przeciwko Pirates Goldschmidt wygrał dziewięć do dwunastu z dziewięcioma RBI i czterema home runami. Stworzył 48-godzinny okres, który według badań STATS dorównał tylko Ty Cobb w dniach 5-6 maja 1925 r.

„To żart”, powiedział z niedowierzaniem menedżer Oliver Marmol.

Aha, a Goldschmidt nie przekreślił.

To był piorunujący występ podczas dominującego dwugłowego zamachu, który dał Cardinals przewagę o 2 i pół gry w National League Central. Dwóch miotaczy, Piratów, rozpoczęło dzień od 0 do 9 w połączeniu – i wyglądało to w każdym calu.

Jednak, ponieważ żaden cios wymknął się z ich uścisku, gdy jeden wyszedł, aby kardynałowie opuścili boisko z, jak powiedział Maddux, „odrobiną pustki w nas”.

„Żartowałem, że nigdy nie byłem rozczarowany zwycięstwem 9-1” – powiedział Goldschmidt. „Miles rzucał tak świetnie. Jest świetnym facetem i świetnym kolegą z drużyny. Bycie częścią tego byłoby naprawdę wyjątkowe. Można było poczuć energię fanów – jak bardzo tego chcieli. Wiedzą, co się dzieje. Niezadowalający. Ale tak nie miało być ”.

Powiedział łapacz Andrew Knizner: „Myślę, że to było” Co mogło być? Sama myśl o tym w pewnym sensie rozdziera serce”.

Dzień Mikołaja rozpoczął się od chłodnej prośby.

Gdy tylko jego dzieci się obudziły, zaczęły rozmawiać o akwarium, o wizycie w akwarium. Przy temperaturach, które miały wrzeć w okolicach 100 stopni, klimatyzacja w śródmiejskim akwarium wydawała się w sam raz, a Mikolas nie musiał stawić się na boisku na pierwszy mecz w doubleheada. Był zbyt zajęty prowadzeniem swoich dzieci od zbiornika do zbiornika, od ryby do ryby, że nie miał zbyt wiele czasu na nawiązanie kontaktu wzrokowego z kimkolwiek innym, ale starał się tego unikać, na wypadek gdyby został rozpoznany.

„Połowa ludzi w akwarium ma św. Czapka St. Louis – powiedział. – Jestem pewien, że mnie zauważyli.

Sprawdzał wynik popołudniowego meczu, gdy on i jego żona Lauren pilotowali rodzinny dom na drzemki. Widział pięć bezbramkowych inningów, które zapewnił debiutant Matthew Liberatore, i złapał część meczu w telewizji, gdy Ryan Helsley i Giovanny Gallegos radzili sobie w późnych inningach, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

A potem poszedł do pracy.

Mikolas (5-4) wycofał się z pierwszych trzech pałkarzy, z którymi miał do czynienia. Uderzył pałkarza w drugiej inningu, ale dostał szybką podwójną grę, aby zakończyć tę inning. Jedyną piłką, którą Piraci dotarli na boisko w pierwszych sześciu inningach, była piłka z lotu ptaka, błędnie zagrana przez debiutanta lewego polowego Juana Yepeza. Ten błąd umieścił Bryana Reynoldsa na drugim miejscu i pozwolił mu zdobywać bramki w kolejnych golach w biegu Piratów. Mikolas szukał bryzy w pobliżu stojaka na nietoperze, gdzie w ziemiance wieje wentylator, i tam rozmawiał z pałkarzami.

Zauważał, że coraz mniej robi tak, jak robił to Maddux – unikając go.

„Nikt nie zadałby sobie trudu, by odwrócić się i spojrzeć na mnie” – powiedział praworęczny. „To jedna z rzeczy, które tym śmierdzą. Siedzę tam sam ”.

Zero na tablicy wyników było trudne do przeoczenia.

„Każdy, kto mówi, że nie patrzy na to zero na górze, jest tego pełen” – powiedział Mikolas. „Łatwo to zobaczyć. Wszyscy patrzą na tablicę wyników z tego czy innego powodu. Patrzyłem na to wszystko w grze.”

Z każdym przejściem, bezskuteczną rundą, Mikołaj obnosił się z tym, czego brakowało mu i kardynałom przez kilka lat – swoim zdrowiem. Mikolas przebił się przez bolesność w 2019 roku i prowadził ligę w stratach. Problemy z przedramionami odsunęły go na bok w 2020 roku i nigdy nie czuł się na pełnych obrotach lub pełnej siły w 2021 roku. Jeśli łatwość, z jaką wydaje się rzucać na kopcu, nie jest największą wskazówką, to są występy. Mikolas rozegrał co najmniej sześć rund w ośmiu ze swoich 13 startów i pozwolił na trzy lub mniej przejazdów w 11 z 13.

„Zdrowy Miles to szczęśliwy Miles” – powiedział Maddux. „I koń pociągowy”.

Wiedząc, że ma zaplecza dwugłowego, a kardynałowie muszą mieć środki odciążające gotowe przeliterować Jacka Flaherty’ego w jego powrocie do rotacji w środę, Mikolas zamierzał pokryć co najmniej siedem rund we wtorek. Marmol miał na myśli 120 wyciągów na twardą czapkę na starterze. Mikolas przeszedł sześć rund bez trafienia na 81 boiskach.

Ukończył siódme miejsce na swoim 98. wyciągu.

Marmol przestał myśleć o czapce.

Zawodnik Pittsburgha Cal Mitchell wszedł do gry jako defensywny zmiennik Reynoldsa w dolnej części siódmej rundy. Pierwszy atak Mitchella w grze wyszedł z dwoma autami w dziewiątym inningu, a Mikolas jeden z dala od tego zera, o którym myślał, że stanie się trwały. Na 128. boisku Mikolasa, po szybkiej piłce z prędkością 96 mil na godzinę, Mitchell pominął groundera, który faulował trzecią bazę. Mikolas przed następnym rzutem podkręcił piłkę do 76 mil na godzinę, a Mitchell umieścił ją na środku pola.

Grając płytko, aby nie stracić ciosu przed sobą, Bader natychmiast ruszył w kierunku środkowej ściany pola, plecami do Mikolasa. Zdobywca złotej rękawicy, Bader, zanurkował i piłka wyrwała mu się szeroko z rękawicy, tuż poza jego zasięgiem. Przeskakiwał przez mur, szukając podwójnej zasady podstawowej.

„Naprawdę (piszcząc) blisko” – powiedział Bader.

„Jeśli on nie może tego dostać, nikt nie może” – powiedział Mikolas. „Z wyjątkiem może jednego z tych facetów na trybunach, którzy mają tę trzystopową rękawicę. Może ten facet ”.

Mikolas, który otrzyma dodatkowy dzień odpoczynku przed kolejnym startem, przekazał piłkę Marmolowi, aby leworęczny Packy Naughton mógł wywalczyć finał. Rozdzierające serce zakończenie nie było jasne ani w tonie, ani w treści komentarzy Mikolasa po meczu. Nadal używał „festonu”, aby opisać szum w tłumie. Powiedział, że nie miał chwil sentymentu ani przebłysków trasy, którą przebył przez Japonię z powrotem do majors, a następnie przez kontuzję i z powrotem do majors, ponieważ po prostu „próbował się wydostać”.

Przed dziewiątym, przy wentylatorze, nikt nie rozmawiał z Mikołajem. Żałował, że nie ma więcej kolegów z drużyny, z którymi mógłby porozmawiać w tych późnych rundach, ale nie chciał wtrącać się w ich przesądy, tak jak nie chcieli wtrącać się w jego wspaniały start. Pomyślał trochę o swoim czasie spędzonym w akwarium ze swoimi dziećmi. Jego ulubioną rybą była ryba morska, podobnie jak u wybrzeży na Florydzie.

„Sprawiło, że chciałem łowić ryby” – powiedział Mikołaj w klubie po meczu.

I zrobił, zabierając ze sobą Piratów.

Prawie zahaczył też ten duży.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.