The Dallas Mavericks zgodzili się na handel pod numerem 26 ogólny wybór w 2022 Projekt NBA, Boban Marjanovic, Trey Burke, markiz Chriss oraz Sterling Brown do Rakiety Houston w zamian za Christian Wood, według Shamsa Charania.

Ta transakcja zostanie zakończona dopiero w nocy draftu, ponieważ Maverickowie są winni New York Knicks Top 10 chronionych typów w 2023 roku. „Zasada Stepien” – o którym możesz przeczytać więcej tutaj – zapobiega pozostawaniu drużyn bez typów w pierwszej rundzie w kolejnych sezonach. Oznacza to, że Mavericks skończą na nie. 26 wybierz dla Rakiet, a następnie wymień tego gracza w ramach wymiany.

Wood, który jest w Rockets od 2020 roku, miał średnio 17,9 punktu, 10,1 zbiórki i jeden blok na mecz, strzelając 51 procent z boiska i 39 procent z 3-punktowego lądowania. Jest w ostatnim roku trzyletniej umowy o wartości 41 milionów dolarów i będzie kwalifikować się do przedłużenia sześć miesięcy po zakończeniu transakcji, jeśli Mavericks zechcą pójść tą drogą.

The Rockets podpisało kontrakt z Woodem przed sezonem 2020-21, mając nadzieję, że będzie on dodatkowym elementem, który pomoże James Harden oraz Russell Westbrook. To oczywiście nigdy się nie wydarzyło, ponieważ zarówno Harden, jak i Westbrook wyparli się przed sezonem, a Rockets stali się zespołem odbudowującym. Teraz przynajmniej byli w stanie go odwrócić, aby uzyskać dodatkowy wybór w pierwszej rundzie.

Oceńmy handel:

Mavericks otrzymują:

headshot-obraz

Mavericks niespodziewanie udają się na finały Konferencji Zachodniej, ale kiedy tam dotarli, szybko stało się jasne, że nie mają wystarczającego talentu, by poradzić sobie z żołnierze złotego Stanu. W szczególności ich opcje na polu frontowym były dość ograniczone.

W rezultacie wyszli i wybrali Christiana Wooda, który natychmiast uczyni z nich lepszy zespół. Wood to smukły mężczyzna, który ma metr osiemdziesiąt wzrostu i potrafi rozstawić podłogę i powalić trzy wskazówki, a także działać jako zagrożenie w lobby w pick-and-roll. Wood doskonale pasuje do tego, jak lubią grać Mavericks. Kiedy Wood przejmie rolę głównego centrum, atak Mavericków powinien stać się jeszcze silniejszy.

Jedynym potencjalnym minusem Mavericks jest to, jak Wood wpłynie na szatnię. Pomimo jego wyraźnego talentu, będzie to siódma drużyna Wooda w ciągu siedmiu sezonów i miał kilka znaczących problemów z Rockets. Na początku stycznia, przed ich meczem z Bryłki Denver, spowodował opóźnienie strzelaniny przez pominięcie testów na COVID-19. Został przeniesiony na ławkę rezerwową, aby rozpocząć ten mecz, wykazał niewielki wysiłek w pierwszej połowie, kiedy wszedł, a następnie został skonfrontowany z kolegami z drużyny i asystentem trenera Johnem Lucasem w przerwie. Po tym, jak odmówił powrotu do gry w drugiej połowie, zespół zawiesił go na jeden mecz.

Zwycięstwo zwykle rozwiązuje jednak tego rodzaju problemy, a Maverickowie powinni wygrywać jeszcze więcej z Woodem w miksie. Poza tym naprawdę nie zrezygnowali z niczego wartego uwagi, aby go zdobyć, a pozostał mu tylko rok na swojej umowie. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest w dobrej formie, mogą po prostu obciąć straty pod koniec sezonu.

Klasa handlowa Dallas: A

Rakiety otrzymują:

  • Nie. Ogólny wybór 26 w 2022 NBA Draft

Kiedy Rockets podpisał kontrakt z Christianem Woodem przed sezonem 2020-21, wydawało się to niezłym interesem. Wood wykazał wiele obietnic z Tłoki z Detroit zanim COVID-19 zamknął świat, a jego umiejętności dobrze pasowały do ​​Jamesa Hardena i Russella Westbrooka. Oczekiwano, że pomoże im kontynuować rywalizację na szczycie Konferencji Zachodniej.

Zamiast tego Westbrook i Harden zdecydowali, że nie są już zainteresowani graniem dla Rakiet, a zespół został zmuszony do przejścia w tryb odbudowy. Gdyby Rockets wiedziały, co nadchodzi, nie ma mowy, żeby podpisały kontrakt z Woodem poza sezonem, a on po prostu nigdy nie miał sensu w składzie, biorąc pod uwagę ich nowy kierunek.

W końcu jednak się udało, ponieważ byli w stanie go odwrócić, aby wybrać w pierwszej rundzie. Tak, to już pod koniec pierwszego, ale każda dodatkowa szansa w drafcie pomaga, gdy w ciągu ostatnich dwóch sezonów wygrałeś łącznie tylko 37 meczów. Plus, większość analityków projektu, że Rockets poprowadzi Duke’a do przodu Paolo Banchero z nr 3 ogólny wybór. Zarówno on, jak i fascynujący debiutant z zeszłego sezonu Alperen Sengun będzie miał teraz znacznie jaśniejszą rolę i ścieżkę do zabawy z Woodem poza równaniem.

To trochę zaskakujące, że Rockets nie byli w stanie wycisnąć więcej z Mavericks w zamian, ale nie musieli brać żadnych złych pieniędzy i dostali w pierwszej rundzie wybór dla faceta, który nie miał sensu długo -termin.

Ocena handlowa w Houston: B +

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.