Stowarzyszenie Graczy NFL poinformowało, że ma plan obrony rozgrywającego Cleveland Browns, Deshauna Watsona, jeśli i kiedy NFL postanowi go ukarać po stale rosnąca liczba pozwów cywilnych przeciwko Watsonowi o napaść na tle seksualnym.

Źródło powiedziało Mike Florio z Pro Football Talk że NFLPA, która jest zobowiązana do obrony Watsona, będzie argumentować, że jakakolwiek kara, przed którą stoi Watson, nie jest tym samym, jak NFL potraktowała trzech właścicieli drużyn po ich własnych skandalach poza boiskiem. Ci właściciele, według źródła Florio, to Daniel Snyder z Washington Commanders, Robert Kraft z New England Patriots i Jerry Jones z Dallas Cowboys.

„Według źródła posiadającego wiedzę na temat zamierzonej strategii, NFLPA obecnie przygotowuje się do zalecenia ligi „bezprecedensowej” kary Watsona” – napisał Florio.

„Źródło wyjaśnia, że ​​NFLPA będzie bronić Watsona po części, wysuwając agresywny argument oparty na konsekwencjach lub ich braku, nałożonych na trio właścicieli, którzy niedawno uwikłali się w kontrowersje poza boiskiem. Argumentem będzie taka kara Watsona nie jest proporcjonalna do kary tych właścicieli, zwłaszcza w świetle tej kluczowej linii z Polityka dotycząca osobistego zachowania: „Własność i zarządzanie klubem lub ligą tradycyjnie są utrzymywane na wyższym poziomie i będą podlegać bardziej znaczącej dyscyplinie, gdy dojdzie do naruszenia Polityki dotyczącej osobistego zachowania”.

Co zrobili Snyder, Kraft i Jones i jak zostali ukarani?

NFL prowadziło śledztwo w sprawie zarzutów dotyczących niewłaściwego postępowania w miejscu pracy Snydera, ostatecznie nakładając na niego grzywnę w wysokości 10 milionów dolarów i zmuszając go do scedowania codziennych operacji na żonę. Nie został zawieszony ani poproszony o sprzedaż zespołu. Snyder pozostaje uwikłany w dwa śledztwa w Kongresie wywodzące się z pierwszego przeprowadzonego przez NFL. on niedawno odmówił składania zeznań przed komisją nadzorczą Izby Reprezentantów dotyczące ich dochodzenia.

Kraft był oskarżony o nagabywanie w 2019 roku jako część większego popiersia pierścienia prostytucji w Jupiter na Florydzie. Nie przyznał się do winy, a zarzuty zostały oddalone w 2020 roku po sądzie apelacyjnym wyrzucił przeciwko niemu dowody wideo. Kraft nie został upomniany przez ligę za swoje czyny.

Jones poinformował, że zapłacił łącznie 2,4 miliona dolarów czterem cheerleaderkom Cowboys który oskarżył kierownika zespołu Richarda Dalrymple’a o filmowanie ich w damskiej szatni, według raportu ESPN. Przedstawiciel Cowboys powiedział, że zespół nie znalazł żadnych dowodów wykroczenia Dalrymple’a, a ani Jones, ani Cowboys nigdy nie byli badani przez NFL.

Rozgrywający Browns Deshaun Watson mógłby mieć

Rozgrywający Browns, Deshaun Watson, może otrzymać „bezprecedensową” karę ze strony NFL. (Zdjęcie: Nick Cammett / Getty Images)

Jak to wpływa na Watsona?

Strategia NFLPA polega mniej na zaprzeczaniu zarzutom wobec Watsona – których jest wiele – a bardziej na domaganiu się równego traktowania właścicieli oskarżonych o podobne wykroczenia. Oznacza to również rzucenie światła na egzekwowanie przez NFL swojej polityki zachowania osobistego.

Tak więc, jeśli NFL zawiesi Watsona bez względu na wynik pozwów cywilnych przeciwko niemu, NFLPA może zakwestionować, dlaczego Snyder, Kraft i Jones nie otrzymali porównywalnych kar za własne skandale.

Komisarz NFL Roger Goodell powiedział dziennikarzom pod koniec maja, że śledztwo ligi w sprawie Watsona „zbliżało się do końca”, ale ostatnie dodatkowe pozwy przeciwko Watsonowi w tym miesiącu podały w wątpliwość, kiedy liga podjęłaby decyzję.

Watson utrzymywał swoją niewinność jeszcze we wtorek, kiedy… powiedział dziennikarzom, że „nigdy nikogo nie napadał, nie nękał ani nie nękał” pomimo 20+ spraw dotyczących wykroczeń seksualnych w sprawach cywilnych przeciwko niemu oraz raport New York Times, w którym wyszczególniono inne rzekome spotkania między Watsonem a masażystami.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.