Nowy rebrand Jazz to absolutna parodia. Rzeczywiście, dzięki temu Jazz stał się pośmiewiskiem ligi.

Zacząć robić, przewiń reakcje. Zobaczysz reportera sportowego z Cleveland, Tima Bielika, mówiącego „OK, Jazz, to niezły żart. Zobaczmy teraz prawdziwe mundury ”. Zobaczysz, jak pisarz SB Nation, Demetrius Bell, nazywa je „obiektywnie brzydkimi” i „jakoś nudnymi i trudnymi do oglądania”. Zobaczysz, jak chicagowski dziennikarz sportowy Michael Walton zauważa „Wibracje Arena Football League”.

Zobaczysz, jak Zach Harper z The Athletic pisze „Nic dziwnego, że Quin odszedł”. Auć.

Ale trudno zaprzeczyć temu, co mówią.

Rozświetlacz w kolorze żółtym jest jaskrawy. Sprawia, że ​​oczy łzawią, a nawet krwawią. W połączeniu z bielą i czernią jest to po prostu kiepski krój.

Jednak jest coraz gorzej. W pogoni za prostotą, mundurowi projektanci Jazzu czynią swoje czarno-biało-żółte koszulki maksymalnie minimalistycznym. Szczerze mówiąc, wygląda na to, że projektowali koszulki około sześciu minut; szczególnie te czarno-żółte wyglądają jak tanie dwustronne koszulki, które można kupić dla drużyny gimnazjalnej.

Więc jak, u licha, skończyliśmy z tym?

Decydujący moment rebrandingu Jazzu miał miejsce w październiku ubiegłego roku na konferencji Silicon Slopes. Właściciele jazzu Ryan Smith i Dwyane Wade byli jedną sceną, a Smith powiedział Wade’owi:

„Nigdy nie zapomnę, kiedy do mnie zadzwoniłeś i powiedziałeś: „Hej, moja mama chce wiedzieć, jakie są kolory Jazzu, a my nie możemy tego rozgryźć”.

Słuchaj, to słuszna krytyka: w ciągu ostatnich kilku lat Jazz nosili pod słońcem prawie każdy kolor. Oto dowód:

Początkowo Smith chciał, aby zespół zmienił nazwę na po prostu czarno-biały, ale biuro ligi i Nike odmówiły, widząc, że San Antonio Spurs i Brooklyn Nets mają już taką kolorystykę. Ich kompromis był następujący: Jazz mógł przejść do czerni i bieli, gdyby dodali trzeci kolor podstawowy. Więc zamiast wybrać jeden z kolorów, które zespół już nosił, wybrał nowy: wyjątkowy żółty rozświetlacz.

Jest wyjątkowy, ponieważ inne profesjonalne drużyny sportowe, szczerze mówiąc, są na tyle sprytne, by go nie nosić. Jasne, drużyny Pittsburgha – wraz z Boston Bruins – noszą jakąś kombinację czerni i żółci, ale to jest ciemne złoto, nie to. Brutalna ironia polega na tym, że Smith, zmieniając w ten sposób nazwę, tylko dodał problemy tożsamościowe Jazz.

To trzy podstawowe koszulki Jazzu – w języku Nike, mundury „Stowarzyszenia”, „Ikona” i „Statement”. Od czasu przejęcia Nike dało jasno do zrozumienia, że ​​oczekuje od zespołów, że utrzymają podstawowe koszulki przez wiele lat.

I niestety nie ma tu życia, duszy. Bez związku z historią, bez wizji przyszłości… tylko wielkie cyfry i wielkie litery, nic do ciebie nie krzyczą.

Z koszulkami bez koszulki jest jeszcze gorzej. Fani jazzu są proszeni o zakup najbrzydszych ubrań, jakie można sobie wyobrazić. Chcą, żebyś wydał prawdziwe dolary, za które prawdopodobnie pracowałeś, na tę koszulę:

(@JazzNationNews przez Twitter) Nowa koszulka Jazz już w sprzedaży.

Rzeczywiście, podpalenie dolarów byłoby lepsze niż zakup tych spodenek:

(@ Formal-Shoulder3216 przez Reddit) Spodenki Utah Jazz na wyprzedaży w Ross.

Każdy, kto był zaangażowany w tę decyzję, aby te kolory stały się podstawowymi, aby te koszulki i produkty były wizją posuwającej się naprzód franczyzy, powinien słusznie odczuwać wstyd.

Oto zabawna rzecz: wyraźnie to robią.

Kiedy zespół ogłosił nowy wygląd w piątek, skupiono się na żadnym z tych kolorów, ale na fioletowym. Nagłówek komunikatu prasowego zespołu nie wspomina o żadnym kolorze czarnym, białym i żółtym, a zamiast tego brzmi: „Fioletowy powraca w Utah Jazz w sezonie 2022-23 i będzie kolorem podstawowym”. Film zespołu ujawnia nowe koszulki przyklejone do czarnych, białych i żółtych elementów na końcu, przepraszająco.

Fioletowy nie był planem rebrandingu marki, ale stał się planem po tym, jak pierwsza publiczna reakcja na schemat czarno-biało-żółty była wyjątkowo krytyczna. Ale ponieważ zamknęli się w tym ostatnim schemacie z Nike, fioletowe koszulki to albo koszulki „City”, albo zestaw „Klasyczny”, który ma się zmieniać co roku. Dlatego w filmie pojawiły się również dwie nowe fioletowe koszulki, które będą noszone w sezonie 2023-24.

Zobaczymy, czy Jazz zdoła przekonać Nike i ligę do odejścia z białych, żółtych i czarnych koszulek Association, Icon i Statement szybciej niż zwykle pozwalają na to drużyny.

Ale jest powód, dla którego Jazz zmienił rebranding: fioletowy działa. Wiąże się z niemal każdą erą zespołu, zarówno w barwach Mardi Gras z Nowego Orleanu, jak i mundurach górskich z czasów rozkwitu finałów NBA. Szczerze mówiąc, gracze prezentują się wyjątkowo dobrze również w fioletowych mundurach.

(Trent Nelson | The Salt Lake Tribune) Strażnik Utah Jazz Donovan Mitchell (45) zbiera się do zbiórki, gdy Utah Jazz gości Portland Trail Blazers, koszykówkę NBA w Salt Lake City w czwartek, grudnia. 26, 2019.

To srebrna podszewka: przynajmniej jedna koszulka Jazz wygląda dobrze, a zespół wie, która to jest.

Reszta? Koszmar – taki, który sprawia, że ​​organizacja wygląda źle na więcej niż jeden sposób.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.