Każdego lata fani piłki nożnej z niepokojem czekają na ogłoszenie rozgrywek nadchodzących sezonów. I każdego lata, bez wątpienia, kibice zaczynają panikować i kłócić się ze sobą, gdy „wyciekły” zestaw meczów zostaje tajemniczo opublikowany kilka dni wcześniej.

Zgodnie z założeniami, „wyciekły” oprawy tego lata zrobiły w poniedziałek coś wielkiego, a gazety i organizacje medialne na całym świecie szybko przeskoczyły na zestaw podejrzanie ziarnistych zrzutów ekranu, które wyciekły w mediach społecznościowych.

Pierwsza podobno pokazała pierwsze osiem rund meczów z lat 2022-23 Premier League sezon, od 6 sierpnia do 24 września, z trzecim pokazem ośmiu meczów po Katarze Mistrzostwa Świataobejmujący okres od 26 grudnia do 11 lutego.

Ale co najmniej jeden z „wyciekłych” zrzutów ekranu faktycznie wykonywał rundy już 7 czerwca, kiedy użytkownik Twittera udostępnił go swoim 565 obserwującym. Tweet otrzymał tylko dwa polubienia – a także odpowiedzi „ktoś ma za dużo czasu” i „to jest fałszywe” – ale to nie powstrzymało go przed opublikowaniem wiadomości tydzień później, ujawniając wymyślony harmonogram milionom ludzi.

Przynajmniej zrobili ekscytującą lekturę, z Liverpool rozpoczęcie sezonu w nowym wyglądzie Eddiego Howe’a Newcastle United oraz Manchester zaplanowane na gospodarza Chelsea w trzeci weekend kampanii.

I od razu wywołali w sieci szereg kłótni o to, który klub był najostrzej traktowany przez Premier League.

Ale było też kilka problemów.

Premier League wyciekły mecze


Przeciek rzekomo pokazujący mecze Premier League w przyszłym sezonie został szeroko rozpowszechniony

Po pierwsze, na żadnej z list nie było żadnych spotkań w środku tygodnia. Co było dość dziwne, biorąc pod uwagę, że Premier League rozgrywała mecze w środku tygodnia od swojego inauguracyjnego sezonu 1992-93 i tegorocznej kampanii ma być najbardziej ruchliwy w historii z powodu przerwy spowodowanej pierwszymi w historii zimowymi mistrzostwami świata.

Lista pomija również pierwszą międzynarodową przerwę sezonu, która ma się odbyć w ostatnich dwóch tygodniach września, z Anglia ze względu na przejęcie Włochy oraz Niemcy na zakończenie ich rozczarowującej kampanii Ligi Narodów UEFA.

Co utrudniłoby, powiedzmy, Manchester City (pięciu graczy w najnowszym składzie Anglii Garetha Southgate) gościć Kryształowy Pałac (jeden) 24 września, zaledwie dzień po podróży Anglii, by zagrać z Włochami w Mediolanie.

A potem pojawił się nie bez znaczenia problem, że mecze 13 maja zostały zreplikowane tydzień później, 20 maja. Nikt nie potrzebuje że dużo Wilki vs Southampton działania w ich życiu.

Ale niezależnie od licznych czerwonych flag, które rzekomo wyciekły dokumenty, Atletyczny rozumie, że taki wyciek jest praktycznie niemożliwy.

To prawda, że ​​proces tworzenia terminarza zaczyna się z tygodniowym wyprzedzeniem, ze względu na labiryntową złożoność, którą trzeba wziąć pod uwagę. Ale wygenerowanie całej listy wymaga czasu.

Jak wyjaśnił Philip Buckingham w tym ostatnim artykuledzień premiery osprzętu jest zwieńczeniem ośmiu miesięcy planowania.

Jest to losowy, zautomatyzowany proces w swej istocie, ale z wieloma zastrzeżeniami, które sprawiają, że jest to znacznie bardziej złożona operacja. Istnieje sekwencjonowanie, algorytmy i siatki parowania oraz daty żądań poszczególnych klubów do rozważenia, zanim wszystko zostanie ujawnione.

Ankiety rozsyłane są do każdego klubu wczesną wiosną, które proszone są o opinie i spostrzeżenia na temat umieszczonego przed nimi grafiku. Władze są również mocno zaangażowane, a w ciągu 12 tygodni poprzedzających dzień premiery spotkań pojawiło się wiele organów wchodzących w skład Grupy Roboczej ds. Urządzeń, takich jak Stowarzyszenie Kibiców Piłki Nożnej, Stowarzyszenie Komendantów Policji i brytyjska policja transportowa.

Ale sama lista jest pilnie strzeżoną tajemnicą i Atletyczny rozumie, że nawet większość pracowników Premier League nie jest informowana o całym zestawie meczów do godzin bezpośrednio przed ich ogłoszeniem światu.

Generowana jest również wstępna lista, nad którą następnie pracują różne zainteresowane strony, zwykle na początku czerwca, aby zapewnić uwzględnienie istotnych zmian.

Kompletny zestaw urządzeń, który wyciekł już na dwa tygodnie przed oficjalnym ogłoszeniem, jest zatem prawie niemożliwy – i na pewno nie jest czymś, o co kibice powinni martwić się każdego lata.

Więcej informacji o Premier League i EFL kompilują swoje terminarze – i jak zareagowali na krytykę ich procesu ze strony zdenerwowanych fanów i zirytowanych menedżerów – Kliknij tutaj.

(Zdjęcie: Getty Images)

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.