Ponieważ NFL kontynuuje śledztwo w sprawie zarzutów o niewłaściwe zachowanie seksualne przeciwko Deshaunowi Watsonowi, Stowarzyszenie Graczy NFL podobno przygotowuje strategię agresywnej obrony, aby wesprzeć rozgrywającego Browns.

W przypadku, gdy Watson stanie w obliczu „bezprecedensowej” kary ze strony ligi, związek przyjmie konkretny cel, by NFL potraktować właściciela Commanders Daniela Snydera, właściciela Patriots Roberta Krafta i właściciela Cowboys Jerry’ego Jonesa w odniesieniu do ich oddzielnych kontrowersji poza boiskiem. według Pro Football Talk.

Argumentem związku będzie podobno to, że kara Watsona nie jest proporcjonalna do karania tych właścicieli – z naciskiem na Politykę Postępowania Osobistego NFL, która stwierdza: „Własność i zarządzanie klubem lub ligą tradycyjnie były utrzymywane na wyższym poziomie i będą podlegać bardziej znaczącej dyscyplinie, gdy dojdzie do naruszenia Polityki dotyczącej osobistego zachowania”.

Według PFT, związek będzie argumentował, że Snyder, Kraft i Jones otrzymali niewielką lub żadną karę w następstwie ich odrębnych sytuacji.

Deshaun Watson rzuca podanie podczas obowiązkowego miniobozu Cleveland Browns
Deshaun Watson rzuca podanie podczas obowiązkowego miniobozu Cleveland Browns.
Obrazy Getty

Snyder znalazł się w tym roku w gorącej wodzie po oskarżeniach o toksyczne miejsce pracy, w tym molestowanie seksualne uskarżanie się w ramach organizacji dowódców. Osobny raport stwierdzał, że Waszyngton był: ukrywanie pieniędzy przed resztą ligi przy użyciu dwóch różnych systemów księgowych.

W 2019 roku Kraft był widziany przed kamerą podczas aktów seksualnych na południowej Florydzie gabinet masażuniedługo przed drużyną Patriotów wygrał szósty Super Bowl. Chociaż Kraft został oskarżony o nagabywanie, sędzia orzekł w styczniu, że nagranie Krafta i innych klientów musi zostać wymazany ponieważ zostali sfilmowani podczas bezprawnej inwigilacji, według South Florida Sun-Sentinel.

Jeśli chodzi o Jonesa, związek będzie argumentował, że lidze nie udało się zbadać skandalu z podglądaniem z udziałem byłego szefa PR Cowboys, Richa Dalrymple – w tym pytań o to, co Jones wiedział i czy wiedział, że Dalrymple potajemnie nagrywał wiele cheerleaderek, kiedy przebierali się, PFT zgłoszone.

Jerry Jones przemawia podczas Forbes Super Party
Jerry Jones przemawia podczas Super Imprezy Forbesa.
Getty Images dla Forbes
Washington Commanders właściciel Daniel Snyder
Washington Commanders właściciel Daniel Snyder
Obrazy Getty

Związek będzie podobno polegał na wdrożonym przez ligę w 2020 roku niezależnym procesie oceny potencjalnych naruszeń Polityki Prywatności popełnionych przez graczy. W przypadku Watsona, NFL i jej związek zatrudniły wspólnie Rzecznika Dyscyplinarnego, emerytowaną sędzię federalną Sue L. Robinson, która mogła zdecydować, że pozwoli związkowi w pełni zbadać sposób, w jaki liga poradziła sobie ze Snyderem, Kraftem i Jonesem.

Watsonowi toczy się obecnie 24 toczące się przeciwko niemu procesy cywilne, wniesione przez masażystów, zarzucające mu niewłaściwe zachowanie seksualne. W ostatni wtorek New York Times opublikował raport, w którym twierdził, że Watson korzystał z „co najmniej” 66 masażystek płci żeńskiej od jesieni 2019 r. do wiosny 2021 r.

NFL jest w trakcie własnego dochodzenia w sprawie 22 pozwów, które zostały upublicznione w marcu 2021 r. Niedawno wyszły na jaw kolejne dwa pozwy po tym, jak dwóch oskarżycieli Watsona wypowiadało się w programie HBO „Real Sports”, który wyemitowano w maju.

Brownowie sprzedany za Waston w marcu i podpisał z nim rekordową pięcioletnią umowę o wartości 230 milionów dolarów w pełni gwarantowanych, po dwóch oddzielnych ławach przysięgłych odmówił postawienia mu zarzutów karnych w związku z trwającymi podejrzeniami o napaść na tle seksualnym.

Watson nadal zaprzecza jakimkolwiek wykroczeniom, odkąd zarzuty zostały upublicznione w marcu zeszłego roku. Zrobił to samo we wtorek, kiedy skierowanie sytuacji do reporterów pośród obowiązkowego miniobozu Cleveland.

„Tak jak powiedziałem, nigdy nikogo nie zaatakowałem, nigdy nikogo nie nękałem, nigdy nikogo nie lekceważyłem, nigdy nikogo nie zmuszałem do robienia czegokolwiek” – powiedział Watson.

Zapytany, czy raport „Timesa”, że korzystał z usług 66 masażystów, wydaje się trafną liczbą, Watson odpowiedział: „Nie sądzę”.

„Jednocześnie jest to bardziej kwestia prawna, której nie mogę omówić w szczegółach” – dodał. – Prawdopodobnie będziesz musiał zapytać o to moich prawników.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.