Symbol zastępczy podczas ładowania działań artykułu

NFL będzie argumentować, że rozgrywający Cleveland Browns, Deshaun Watson, powinien otrzymać „znaczące” zawieszenie za naruszenie osobistej polityki ligi, powiedziało w piątek wiele osób zaznajomionych ze sprawą.

Liga „prawdopodobnie” będzie się starać o zawieszenie jednego pełnego sezonu dla Watsona, powiedziała w piątek osoba po stronie Watsona. Osoba zaznajomiona z poglądem ligi na sprawę ostrzegła, aby „ostrożnie” określała w tym momencie dokładną długość zawieszenia, o którą będzie zabiegać NFL. Ale ta osoba powiedziała też: „Znaczący byłby właściwy termin”.

Watson toczy 24 aktywne procesy cywilne przez kobiety oskarżając go o niewłaściwe zachowanie seksualne. Zarzuty obejmują niestosowne komentarze, obnażanie się i wciskanie penisa w kobiece dłonie podczas sesji masażu. Watson i jego adwokat Rusty Hardin zaprzeczyli zarzutom. Dwa wielkie jury w Teksasie odmówił oskarżenia Watsona o przestępstwo. NFL przygotowuje się do przedstawienia wyników swojego śledztwa Sue L. Robinson, byłemu sędziemu okręgowemu Stanów Zjednoczonych, który jest rzecznikiem dyscyplinarnym mianowanym wspólnie przez ligę i Stowarzyszenie Zawodników NFL zgodnie z obecną wersją polityki postępowania.

Liga ma nadzieję, że cały proces dyscyplinarny, w tym rozpatrzenie ewentualnego odwołania do komisarza NFL Rogera Goodella lub osoby przez niego wyznaczonej, zakończy się wraz z rozpoczęciem obozu treningowego, powiedziała osoba znająca tę sprawę. The Browns mają otworzyć obóz treningowy 27 lipca.

Deshaun Watson staje w obliczu 24. procesu, oskarżając go o niewłaściwe zachowanie seksualne

„Tak jak powiedziałem, nigdy nikogo nie zaatakowałem, nigdy nikogo nie nękałem, ani nikogo nie lekceważyłem” – powiedział Watson we wtorek. na konferencji prasowej w pozasezonowej praktyce Brownsa. „Nigdy nie zmuszałem nikogo do niczego”.

W ramach procesu, który został zmieniony w najnowszym układzie zbiorowym pracy między ligą a NFLPA ukończone w 2020 r.pierwsze orzeczenie w sprawie potencjalnego zawieszenia lub grzywny zostanie wydane przez Robinsona, obecnie prawnika w Wilmington w stanie Del., po przejściu na emeryturę w 2017 roku.

Sprawa zostałaby zakończona, bez możliwości odwołania, jeśli Robinson orzekłby, że nie doszło do naruszenia polityki osobistego zachowania. Jeśli uzna, że ​​doszło do naruszenia polityki i nałoży karę, każda ze stron może odwołać się do Goodella. Po starciach NFLPA naciskała na zmiany w polityce dotyczącej osobistego zachowania w CBA, z których część rozlała się na sale sądowe po sporze wniesionym przez związek i graczy, w poprzednich sprawach dyscyplinarnych. Wcześniej Goodell był odpowiedzialny za wydawanie zarówno wstępnego orzeczenia dyscyplinarnego, jak i rozpatrywanie odwołań.

Nie jest jasne, czy Robinson przed podjęciem decyzji utrzyma coś, co sprowadza się do quasi-procesu. Odmówiła komentarza w tym tygodniu, kierując pytania do ligi i związku.

Śledztwo NFL zostało przeprowadzone przez Lisę Friel, byłą szefową wydziału ścigania przestępstw seksualnych w Biurze Prokuratora Okręgowego Manhattanu, która jest specjalnym obrońcą ligi ds. śledztw.

Friel przesłuchała co najmniej 11 kobiet oskarżających Watsona, które są reprezentowane przez adwokata Tony’ego Buzbee, według osoby zaznajomionej z śledztwem, wraz z innymi kobietami. Przejrzała odpowiednie dostępne dokumenty. The Przedstawiciele NFL przeprowadzili wywiad z Watson przez kilka dni w Houston.

„Nie mogę tego kontrolować”, powiedział Watson w tym tygodniu o procesie dyscyplinarnym NFL. „Spotkałem się z NFL kilka tygodni temu i zrobiłem wszystko, o co mnie prosili. Odpowiedziałem zgodnie z prawdą na każde pytanie, które zadało mi NFL. Spędziłem godziny z ludźmi, których sprowadzili. I to wszystko, co mogę zrobić, to być szczerym i powiedzieć im dokładnie, co się stało. Wiem, że mają pracę, więc muszę to uszanować. A to, co chcieliśmy zrobić, to współpracować. I muszą podjąć decyzję [that’s] najlepszy dla ligi”.

Dochodzenie NFL w sprawie Deshauna Watsona jest prawie zakończone, mówi Roger Goodell

Hardin potwierdził, że jest zaangażowany w reprezentowanie Watsona w procesie NFL wraz ze związkiem, ale odmówił dalszego komentarza na temat postępowania ligi.

Liga dokonała prezentacji w tej sprawie przedstawicielom NFLPA i Watsona, według osoby posiadającej wiedzę w tej sprawie. To doprowadziło osoby po stronie Watsona do wniosku, że NFL będzie domagać się znacznej kary.

Nie jest jasne, czy zawieszenie na dwa sezony miotacza Trevora Bauera przez Major League Baseball w ramach polityki dotyczącej przemocy domowej posłuży jako precedens dla proponowanego przez NFL zawieszenia Watsona, innej osoby zaznajomionej z poglądami ligi powiedział w ostatnich tygodniach. Ale NFL zdaje sobie sprawę, że długość zawieszenia Bauera może wpłynąć na oczekiwania opinii publicznej i reakcję w sprawie Watsona, powiedziała ta osoba.

W sprawę zaangażował się z zewnątrz prawnik NFLPA, Jeffrey Kessler. Osoba zaznajomiona z poglądem NFL powiedziała, że ​​liga jest ostrożna, że ​​Kessler będzie argumentował za brakiem jakichkolwiek działań dyscyplinarnych.

Kessler odmówił komentarza w piątek, kierując pytania do NFLPA. NFLPA może powołać się na brak zarzutów karnych, chociaż polityka NFL pozwala na nałożenie dyscypliny bez takich zarzutów.

Obrona Watsona przez NFLPA podniesie kwestię, że właściciele Daniel Snyder z Washington Commanders, Robert Kraft z New England Patriots i Jerry Jones z Dallas Cowboys nie zostali zawieszeni przez ligę za incydenty z ich udziałem. Potwierdziła to osoba znająca sprawę po pierwszym byciu zgłoszone przez Pro Football Talk.

Liga „idealnie” chciałaby, aby cały proces, łącznie z rozstrzygnięciem wszelkich odwołań, zakończył się wraz z rozpoczęciem obozu treningowego – powiedziała osoba zaznajomiona z poglądem NFL, dodając zastrzeżenie, że podejście przyjęte przez Kesslera i NFLPA może spowolnić postępowanie.

Ta pierwsza sprawa, którą rozwiązuje nowy system dyscyplinarny, jest sprawą głośną. Osoba po stronie Watsona zastanawiała się, czy Goodell może być niechętny do obalenia orzeczenia dyscyplinarnego neutralnego arbitra w pierwszej sprawie.

Liga i NFLPA mogą w pewnym momencie dojść do ugody, aby wykluczyć jakiekolwiek odwołanie lub dalsze działania prawne ze strony Watsona.

Brownowie zakończył transakcję z Houston Texans dla Watsona w tym poza sezonem i podpisał z nim nowy kontrakt o wartości gwarantowanej 230 milionów dolarów w ciągu pięciu sezonów. Watson nie grał w zeszłym sezonie, co tydzień był umieszczany na nieaktywnej liście Teksańczyków.

Każde zawieszenie byłoby bez wynagrodzenia, w oparciu o pensję Watsona w wysokości 1035 milionów dolarów za sezon 2022. NFL może starać się o nałożenie grzywny, oprócz wszelkich utraconych przez Watsona pensji. Liga może również zastrzec, że w przypadku pojawienia się nowych informacji zostanie narzucona dodatkowa dyscyplina.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.