Wiemy, że Google prawdopodobnie pracował nad Gniazdo Wi-Fi następca, ponieważ szczegóły na jego temat dokopano w w zburzeniu. Ale niedawny raport ujawnia nieco więcej o nadchodzącym sprzęcie, w tym o tym, jak może działać bardziej jak stare Google Wifi niż nowsze Nest Wifi i jak powinien obejmować Wi-Fi 6 – a może nawet Wi-Fi 6E.

Według źródła, które podzieliło się informacjami z 9do5Google, nadchodzący system Wi-Fi typu mesh będzie korzystał z konfiguracji sprzętowej podobnej do Google Wifi. Oznacza to, że każdy węzeł w systemie ma ten sam sprzęt, bez różnicy między routerem głównym a jednostkami satelitarnymi. W najnowszym Nest Wifi węzły satelitarne i baza były fizycznie różnymi urządzeniami i nie można ich używać zamiennie. To subtelna różnica, ale ułatwia konfigurację i późniejszą rozbudowę sieci. Jeśli cały sprzęt jest taki sam, wybranie dodatkowego węzła w celu rozszerzenia zasięgu sieci jest proste i nie wymaga robienia wszystkiego, aby kupić konkretną wersję, i możesz nie musieć się martwić o to, do której się podłączasz routera podczas konfiguracji.

ANDROIDPOLICE WIDEO DNIA

Może to również naprawić jeden z największych problemów Nest Wifi. Jeśli cały sprzęt jest identyczny, oznacza to, że każdy węzeł satelitarny będzie fizycznie miał co najmniej jeden port Ethernet, ponieważ jest to wymagane co najmniej, aby węzeł podstawowy mógł połączyć się z routerem. „Nieużywane” porty Ethernet w jednostkach satelitarnych móc być w stanie podłączyć urządzenia przewodowe do sieci, tak jak w przypadku Google Wifi i wielu innych systemów sieciowych typu mesh. Węzły satelitarne Nest Wifi frustrująco nie miały portów Ethernet i nie pozwalały na łączenie się urządzeń przewodowych.

Źródło nie było w stanie zweryfikować, czy nowy router będzie zawierał inteligentny głośnik Asystenta Google, tak jak poprzednie Nest Wifi, ale było w stanie potwierdzić, że obsługa Wi-Fi 6 będzie dostępna, a potencjalnie nawet Wi-Fi 6E (chociaż 9 do 5 najwyraźniej nie było w stanie tego wyraźnie potwierdzić). Może być również dostępny w wielu kolorach.

Poprzednie Nest Wifi było dostępne w wielu różnych kolorach.

Google trochę się spóźniło na przyjęcie standardów Wi-Fi. Jego smartfony nie obsługiwały nawet Wi-Fi 6 do niedawna Piksel 6, kiedy to wskoczyła aż do obsługi Wi-Fi 6E, doganiając wreszcie konkurencję. Entuzjaści sieci domowej prawdopodobnie nawet to zauważyli Wi-Fi 7 już pojawia się na pierwszych stronach gazet z innymi ulepszeniami i jest coś, co nazywa się Wi-Fi 6 Wydanie 2 co dodatkowo zamula wody istniejących norm numerowanych.

Jeśli nie znasz tych różnych wersji Wi-Fi, skrócona wersja jest taka, że ​​Wi-Fi 6 jest obecnym „standardem”, który oferuje ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa, przepustowości sieci (np. więcej urządzeń, takich jak inteligentne gadżety domowe), i szybkość, z teoretycznym maksimum, którego nigdy nie zobaczysz w prawdziwym świecie, wynoszącym 9,6 Gb/s. Wi-Fi 6E to w zasadzie ta sama technologia, ale rozszerzona na stosunkowo nieużywane pasma 6 GHz. Jest wypełniony dużymi pustymi kanałami, które mogą być jeszcze szybsze, ale podobnie jak 5GHz mają ograniczony zasięg (dużo bardziej ograniczone niż 5GHz, z mojego doświadczenia).

Jedną z największych zalet Wi-Fi 6E jest to, że może być używane w szczególności w sieciach kratowych, oferując namacalną poprawę wydajności nawet jeśli nie posiadasz żadnych urządzeń klienckich kompatybilnych z 6E. W fizycznej strukturze sieci mesh węzły satelitarne muszą łączyć się z węzłem podstawowym. Niektórzy robią to za pomocą dedykowanych połączeń Ethernet (tzw. „przewodowy backhaul”), ale znacznie więcej osób po prostu pozwala węzłom satelitarnym łączyć się bezprzewodowo. Cóż, te węzły muszą łączyć się przy użyciu tych samych zestawów częstotliwości, z których muszą korzystać urządzenia klienckie, a to może zwiększyć przeciążenie, szczególnie w gęsto zaludnionych obszarach miejskich, gdzie twoja sieć walczy o to, by była słyszana przez wszystkie inne w pobliżu. Wi-Fi 6E otwiera zupełnie nowy zestaw częstotliwości o krótkim zasięgu, za pomocą których węzły satelitarne mogą łączyć się ze sobą, pozostawiając pasma 5 GHz i 2,4 GHz dla urządzeń klienckich.


Ostatecznie Wi-Fi 6E może być dużym ulepszeniem dla sieci mesh, nawet jeśli nie masz w domu sprzętu kompatybilnego z 6E, więc mam nadzieję, że jest to funkcja, którą Google zdecyduje się uwzględnić w swoim następnym systemie sieci mesh.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.