0 z 5

  David Rosenblum / Icon Sportswire przez Getty Images

  Jest wiele powodów, dla których drużyna Cincinnati Bengals awansowała z 4-11-1 do mistrzów AFC w 2021 roku. Jednak największy sukces to awans Joe Burrowa z debiutanta, którego sezon został skrócony przez kontuzję, do elitarnego rozgrywającego.

  Burrow wcześnie wykazywał oznaki bycia rozgrywającym mistrzowskiego kalibru. Jego ostatni sezon w LSU jest jednym z najlepszych, jakie widzieliśmy od rozgrywającego z college’u, a jako debiutant osiągnął przyzwoite liczby.

  Ale nie można zaprzeczyć, że podniósł swoją grę jako zawodnik drugiego roku i połączył to wszystko, aby osiągnąć swój potencjał.

  Powstaje więc pytanie, kto dokona podobnego skoku w 2022 roku? Tutaj uszeregujemy najbardziej prawdopodobnych kandydatów z puli przechodzących drugiego i trzeciego roku.

  Talent to tylko część równania. Aby odnieść sukces, młodzi rozgrywający muszą mieć odpowiednie pozycje. Rozważano więc połączenie talentu, produkcji i sytuacji zespołowej.

1 z 5

  Ezra Shaw / Getty Images

  Wśród pięciu początkujących rozgrywających w 2021 roku, którzy zarejestrowali ponad 250 prób podania, tylko Mac Jones i Davis Mills wykonali więcej przyłożeń niż przechwytów.

  Podczas gdy reszta tych rozgrywających była wybierana w pierwszej rundzie, Mills jest często zapomnianym rozgrywającym w klasie, ponieważ został wybrany dopiero w trzeciej rundzie.

  Ale w pewnym momencie musimy iść z tym, co widzieliśmy. To, co Mills był w stanie zrobić z nijaką obrazą w Houston, było imponujące.

  Sygnalizator Stanford pracował z ofensywną linią, która uplasowała się na 29. miejscu w Ostateczne rankingi PFF i korpus odbiorczy, który nie miał odbiornika ponad 500 jardów poza Brandin Cooks.

  Udało mu się jednak pokazać, że w tej lidze może być rozgrywającym. Zajął piąte miejsce w głębokim występie Wskaźniki PFF i był najbardziej produktywny pod koniec sezonu.

  W ciągu ostatnich pięciu meczów miał dziewięć przyłożeń do dwóch przechwytów, podając na 1258 jardów i 7,9 skorygowane jardy na próbę.

  Jedyną rzeczą, która utrzymuje Millsa tak nisko na liście, jest brak obsady drugoplanowej. Teksańczycy wciąż są w głębokiej odbudowie. Utrzymanie Brandina Cooksa było dobre, ale największym dodatkiem do ich korpusu przyjmującego był John Metchie III, który zerwał swój ACL w SEC Championship Game.

  Każda inna reprezentowana drużyna zrobiła więcej, aby otoczyć swojego młodego rozgrywającego talentem potrzebnym do rozwoju.

2 z 5

  David Rosenblum / Icon Sportswire przez Getty Images

  Pierwszy sezon Trevora Lawrence’a był rozczarowaniem. Nie da się tego obejść.

  Lawrence był przypuszczalnie najlepszym wyborem od pierwszego roku w Clemson, więc będzie mu trudno sprostać szumowi. Ale uśrednienie mniej niż przyłożenia na mecz przy większej liczbie przechwytów niż przyłożenia jest nawet poniżej tego, co myślał najbardziej rozsądny fan.

  Trudno określić, ile z tego jest winą Lawrence’a.

  Część winy ponosi rozgrywający. Tylko Mike Glennon i Zach Wilson mieli gorsze procenty ukończenia powyżej oczekiwań, per Statystyki nowej generacji. On w rankingu 32. w procentach rzutów na cel.

  Ale trudno jest określić ilościowo, jak katastrofalny był wpływ Urbana Meyera na zespół Jaguarów i rozwój Lawrence’a. Jego obsługa Lawrence ostatni sezon był jedną z wielu rzeczy, które można było kwestionować.

  2022 powinien służyć jako reset tego, co Lawrence może zrobić w lidze. Ma trenera w postaci Douga Pedersona, który wygrał Super Bowl z Nickiem Folesem. Ma korpus odbiorczy kalibru NFL z dodatkami Christiana Kirka, Zay Jonesa i Evana Engrama.

  Linia ofensywna powinna być lepsza, zakładając, że Cam Robinson może pozostać zdrowy.

  Że Jags mógł nie być oszczędny, ale zrobili wszystko, co w ich mocy, aby otoczyć rozgrywającego wystarczającym talentem, aby pokazać, że 2021 był katastrofą, którą należy pozostawić.

  Jest duża szansa, że ​​Lawrence przypomni wszystkim, dlaczego był nie. 1 wybór.

3 z 5

  Joel Auerbach / Getty Images

  To sezon przełomowy dla Tua Tagovailoa. Podczas gdy większość nazwisk na tej liście to gracze z drugiego roku, Tagovailoa wkracza w swój trzeci sezon.

  Przy obecnym kształcie kontraktów na debiutantów, trzeci rok jest kluczowy dla rozgrywających. Po obejrzeniu sytuacji Cleveland Browns z Bakerem Mayfieldem i Carolina Panthers z Samem Darnoldem, Dolphins będą chcieli zobaczyć, jak Tagovailoa rozwieje wszelkie wątpliwości, że może być rozgrywającym przyszłości.

  Z pewnością dali mu do tego każdą okazję.

  Można winić fakt, że Tagovailoa nie wybuchł z powodu braku broni, chwiejnej linii ofensywnej i wątpliwego planu.

  Delfiny podjęły decyzje, aby to wszystko zmienić. Teraz rzuca na Tyreek Hill, Jaylen Waddle i Cedrick Wilson Jr. z powodu pracy front office przez ostatnie dwa lata.

  Wzdłuż linii ofensywy Terron Armstead i Connor Williams podniosą jednostkę.

  Co więcej, Mike McDaniel będzie tam, aby pomóc stworzyć ofensywę, która uwydatni cały talent Tagovailoa. Główny trener obiecał „zdobądź całą tę wielkość“ze swojego nowego rozgrywającego, kiedy dostał pracę.

  Tagovailoa wykazał, że może stać się lepszy, niż wskazywałyby jego liczby. Był zremisowany na czwartym najwyższym “na cel” procent rzutów i miał dodatni procent ukończenia ponad oczekiwany, per Statystyki nowej generacji.

  Mimo to fakt, że Tagovailoa miał dodatkowy rok na wybicie się, utrzymuje go w pierwszej dwójce na liście.

4 z 5

  Fred Kfoury III / Icon Sportswire przez Getty Images

  Początkujący sezon Mac Jonesa był wprawdzie nierówny, ale nadal był najbardziej utytułowanym rozgrywającym w klasie draft 2021.

  Jones miał typowe dla debiutantów niespójności w pierwszych tygodniach sezonu, ale naprawdę odniósł sukces w grach 5-12 w sezonie. Rzucił za 12 przyłożeń do czterech przechwytów i jako starter uzyskał 7-1.

  Potem nadszedł burzliwy koniec sezonu. W grudniu wykonał tylko 52,5 procent swoich podań i rzucił dwa przyłożenia do czterech przechwytów.

  Patrioci nie zrobili wiele, by ulepszyć broń Jonesa, ale czasami ciągłość może być ogromna dla młodego rozgrywającego.

  Kolega z drużyny Jonesa i odbiornik, Jakobi Meyers, wyszedł z OTA pod wrażeniem młodego rozgrywającego.

  „On jest prawdziwym interesem. Wszyscy staramy się uchwycić to, co jest w jego umyśle, jego wizję” – powiedział Mike Reiss ESPN.

  Najlepiej byłoby, gdyby najlepsze liczby Jonesa wypadły pod koniec sezonu. Ale postęp nie zawsze jest liniowy.

  Rozgrywający Patriots miał cały sezon poza sezonem, aby ocenić, co poszło nie tak w zeszłym sezonie i pracować nad konsekwentną grą, tak jak to robił w środku sezonu zeszłego roku.

  Już zademonstrował wysoki sufit na boisku. Jeśli kolejny rok na zdobycie komfortu i zaufania do systemu pozwoli mu konsekwentnie grać na tym poziomie, ma szansę pozostać najbardziej produktywnym rozgrywającym w klasie.

5 z 5

  AP Zdjęcie / Jeff Chiu

  Rok po drafcie NFL w 2021 roku Trey Lance nadal pozostaje najbardziej tajemniczym graczem w klasie rozgrywającego.

  W zeszłym sezonie nie widzieliśmy zbyt wiele produktów ze stanu Dakota Północna. Gdy Jimmy Garoppolo prowadził drużynę do NFC Championship Game, Lance widział boisko tylko w sześciu meczach, zaczynając od dwóch i rzucając przez pięć przyłożeń do dwóch przechwytów.

  Relacje między Garoppolo i Lance’em przypominają sytuację, która miała miejsce w Kansas City tuż przed tym, jak Patrick Mahomes został rozgrywającym 450 milionów dolarów, którym jest dzisiaj.

  Mahomes siedział za Alexem Smithem przez rok i skończył z biegiem, rzucając przez ponad 5000 jardów z 50 przyłożeniami i trofeum MVP.

  Główny trener Andy Reid nazwał niedawno Smitha „najwspanialszą rzeczą, jaka kiedykolwiek przydarzyła się Mahomesowi” w wywiadzie dla Fox Sports. Colin Cowherd.

  Nie oznacza to, że Lance jest kolejnym Mahomesem. Jest jednak silnym, atletycznym rozgrywającym, który przejmuje ofensywę sprawdzoną bronią w Deebo Samuel, George Kittle i Kyle Shanahan.

  Podobnie jak Mahomes, Lance ma tę zaletę, że wchodzi do drużyny, która ma już wszystkie elementy, aby walczyć o Super Bowl.

  Pozostało tylko Lance udowodnić, że był wart wysokiej ceny, jaką zapłaciła za niego franczyza.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.