Plotki krążące wokół iPada o przekątnej 14,1 cala zmieniły się. W zeszłym tygodniu analityk łańcucha dostaw Ross Young przewidywany że potencjalne urządzenie będzie oznaczone jako iPad Pro i będzie wyposażone w wyświetlacz Mini LED / ProMotion, taki jak ten, który można znaleźć na obecny 12,9-calowy iPad Pro. Teraz jednak Young przewiduje, że 14,1-calowy tablet przyzwyczajenie mają Mini LED lub wyświetlacz z adaptacyjną częstotliwością odświeżania 120 Hz, zgodnie z raport z MacPlotki.

Na drugim końcu spektrum krążą również plotki, że iPad klasy podstawowej, obecnie sprzedawany za 329 USD i wyposażony w ekran o przekątnej 10,2 cala, zostanie znacznie ulepszony dzięki nowoczesnej łączności i specyfikacjom.

Zrzut ekranu iPadOS 16 ze stacją dokującą Stage Manager po lewej stronie i stacją dokującą aplikacji na dole

Użytkownicy iPadów wkrótce będą chcieli uzyskać więcej miejsca na ekranie dzięki nowemu wielozadaniowemu interfejsowi użytkownika i nowym trybom skalowania wyświetlacza.
Obraz: Apple

14,1-calowy iPad bez funkcji Pro i najnowocześniejszych technologii ekranowych na pierwszy rzut oka wydaje się nieco mylący – czy zaawansowani użytkownicy nie chcieliby największego ekranu i wszystkich zaawansowanych funkcji? – ale ruch ma sens. Firma Apple ogłosiła niedawno nowa funkcja wielozadaniowości dla iPadOS, zwany Stage Managerem, który pojawi się jeszcze w tym roku i będzie korzystał z dodatkowego miejsca na ekranie. Moim zdaniem przynajmniej nie zaszkodziłoby Apple, gdyby odsunął się od astronomicznych cen pierwszego iPada, który naprawdę mógłby skorzystać z systemu (choć Samsung pobiera około 1000 USD za jego 14,6-calowy tablet, więc tańszy niekoniecznie oznacza faktycznie przystępny cenowo). Mając to na uwadze, osobami, które najbardziej doceniłyby większą powierzchnię ekranową, byliby entuzjaści iPada, którzy prawdopodobnie nie chcieliby wybierać między zdobyciem większego płótna lub pozostaniem przy pięknej technologii wyświetlania z 12,9-calowego Pro.

Young przewiduje, że 14,1-calowy iPad zostanie wydany w pierwszym kwartale 2023 roku.

Część zgłoszonej przez Apple decyzji, aby nie umieszczać maksymalnego ekranu na 14,1 cala, może sprowadzić się do względy łańcucha dostaw. Patrząc na czasy dostawy 12,9-calowego iPada Pro, wydaje się, że Apple może mieć problemy z nadążaniem za popytem na tablet wyposażony w Mini LED. Witryna firmy przewiduje, że zdobycie podstawowego modelu dużego Pro zajmie mi ponad dwa tygodnie, podczas gdy wersję 11-calową, czyli Air, mogę dostać w ciągu kilku godzin. Niektóre konfiguracje MacBooka Pro z 14,2-calowym wyświetlaczem Mini LED również wydają się stosunkowo trudne do zdobycia.

W przypadku iPada klasy podstawowej firmy Apple dostawa paneli Mini LED prawdopodobnie nie będzie problemem całkiem chwila. Jednakże, 9to5Mac raporty że tablet zostanie odświeżony jeszcze w tym roku, co będzie zawierało ekran 2360 x 1640 – taka sama rozdzielczość jak obecny iPad Air. The ekran aktualnego modelu ma wymiary 2160 x 1620, więc wydaje się prawdopodobne, że ekran będzie się nieco powiększał.

9 do 5 informuje również, że zmodernizowany iPad dołączy do każdego innego obecnego modelu iPada ze złączem USB-C zamiast Lightning, a także otrzyma funkcje 5G. Podobno będzie również wyposażony w chip A14 firmy Apple, który jest podniesiony w porównaniu z A13 w obecnym modelu. Raport nie wspomina, czy firma zaktualizuje projekt tabletu wraz z jego możliwościami, ale jeśli naprawdę dostanie nowy ekran i port, byłoby bardzo dziwne, gdyby jego obudowa również się nie zmieniła. (Ponadto, jak można zmieścić zarówno większy ekran, jak i przycisk Home w tej samej ilości miejsca?)

Jeśli chodzi o linię iPada Pro, Bloomberg‘s Mark Gurman przewidywany w zeszłym tygodniu że otrzymają odświeżenie jeszcze w tym roku (byli uruchomiona w kwietniu 2021). Oczekuje się, że otrzymają chip M2, który Apple ogłosił na WWDC. Zeszłoroczne plotki wskazywały, że 11-calowy iPad Pro dostanie Mini LED, ale te ostatnio również zostały odwrócone – Young i znany analityk Ming-Chi Kuo oboje przewidywali, że mniejszy iPad Pro nie będzie miał zaawansowanej technologii wyświetlania. Podczas gdy aktualizacje „klasy komputerów stacjonarnych” firmy Apple do iPada mogą być dobrze dopasowane do uaktualnionego procesora klasy komputerów stacjonarnych, nie jest to najbardziej ekscytująca aktualizacja. Te, jak się wydaje, mogą należeć do iPadów z niższej półki.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.