Kiedy Joe Smith Jr. o włos pokonał Maxima Własowa w kwietniu 2021, aby zdobyć tytuł WBO w wadze półciężkiej, walka zjednoczenia z mistrzem WBC i IBF Arturem Beterbievem natychmiast stała się pojedynkiem, którego nie można przegapić.

Dwóch największych bokserskich bokserów spotka się w sobotę w nowojorskim Hulu Theatre w Madison Square Garden (22:00 ET na ESPN / ESPN + z prelimsami na ESPN + o 18:30 ET), co zamienia się w wybuchową walkę akcji tak długo, jak to trwa. Beterbiev, jedyny mistrz boksu ze 100% procentem KO, jest według Caesars Sportsbook faworytem 8:1 i nie bez powodu.

Beterbiev (17-0, 17 KOs), Rosjanin, konsekwentnie plasuje się na szczycie listy funtów za funt – jeśli nie w pierwszej dziesiątce. i ma silnik, który przenosi tę moc do późniejszych rund.

Nigdy nie było to bardziej widoczne niż przeciwko Ołeksandrowi Gvozdykowi w październiku 2019 r., tytułowym zjednoczeniu Beterbiev wygrał przez TKO . w 10. rundzie po tym, jak trzykrotnie powalił wroga.

Ale Beterbiev ma 37 lat i wykazał wrażliwość, gdy został powalony przez Calluma Johnsona w walce w 2018 roku. I jest nieaktywny, od czasu pokonania Gvozdyka startuje tylko dwa razy. W tym czasie Smith (28-3, 22 KO) wykazał ogromną poprawę.

Oto trzy rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w sobotniej walce o trzy 175-funtowe tytuły:

Zwycięzca na pierwszej pozycji, aby zmierzyć się z Dmitrijem Bivolem lub Canelo Alvarez

Ktokolwiek wyjdzie z podniesioną ręką w sobotę, zabraknie tylko jednego tytułu do zostania niekwestionowanym mistrzem świata w wadze półciężkiej. Drugi pas należy oczywiście do Bivola, który w maju zdenerwował czołową gwiazdę boksu, Alvareza.

Bivol-Alvarez nie był aż tak bliskopomimo kart wyników, oraz Alvarez mądrze postanowił walczyć z Giennadijem Gołowkinem we wrześniu. 17 zamiast rewanżu z Bivolem.

Nie byłoby niespodzianką, gdyby Alvarez kontynuował drugą walkę z Bivolem w przyszłym roku. Jeśli tak, walka dopasowująca zwycięzcę vs. Beterbiev (zakładając, że pokona Smitha) od razu staje się jedną z największych walk w boksie.

Nawet jeśli Alvarez nie wróci do 175 funtów, walka między Bivol i Beterbiev jest pysznym pojedynkiem z udziałem dwóch najlepszych bokserów na świecie.

Menadżer Bivol, Vadim Kornilov, powiedział w maju, że walka między Bivol i Beterbiev była dyskutowana, zanim wylądował w pojedynku Alvarez. Nie ma powodu, dla którego nie można było go ponownie odwiedzić.

Zarówno Beterbiev, jak i Bivol z Kirgistanu również pasują do siebie stylowo. Bivol lubi boksować z zewnątrz i używać swojego mistrzowskiego ciosu, ale pokazał przeciwko Alvarezowi, że potrafi też łączyć ciosy. Beterbiev woli wywierać presję w stylu „szukaj i niszcz”, który jest o wiele bardziej przyjemny dla tłumu. I on też ma doskonałe ciosy.

Bivol pokonał już Smitha w 2019 roku, a walka nie była aż tak konkurencyjna. Smith ugiął Bivol pod koniec rundy 10, ale poza tym był zdominowany przez 12 rund.


Ulepszony cios Smitha i duża prawa ręka

Jeśli 32-latek z Long Island w stanie Nowy Jork pomodli się przeciwko Beterbievowi, jego sukces będzie prawdopodobnie zależeć od ciosu jeden-dwa.

Smith ma bez wątpienia ciężką rękę i ostatnio znacznie lepiej ustawia tę dużą prawą rękę dzięki znacznie ulepszonemu ciosowi.

Najbardziej znaczące zwycięstwo Smitha pozostaje jego KO Bernarda Hopkinsa, który wysłał wówczas 51-latka przez liny i na emeryturę. Ale od czasu przegranej z Bivolem Smith otworzył więcej oczu z prawdopodobnie najlepszą wygraną, a TKO w dziewiątej rundzie byłego mistrza Eleidera Alvareza.

A w tej walce Smith był znacznie lżejszy na nogach, woląc boksować i używać swojego ciosu zamiast bójki, jak to robił wcześniej w swojej karierze.

Pokonał także Jesse Harta w zwycięstwie decyzyjnym w 2020 roku.

Smith został znokautowany w sześciorundowej walce w 2010 roku, ale pokazał stały podbródek przeciwko światowej klasy przeciwnikom. Będzie go potrzebował przeciwko Beterbievowi.


Siła i presja Beterbieva

Beterbiev stoi na czele dywizji wagi półciężkiej – i to od lat – z wielu powodów. Ale nic nie jest większe niż połączenie siły i walki z presją, połączone razem z precyzyjnym ciosem i niedocenianym sprytem.

Bokser z Montrealu jest niesamowicie silny w klinczu, a kiedy zaczyna staczać się w dół, trudno mu się odeprzeć. Beterbiev zakrwawił i walnął Marcusa Browne’a do uległości w grudniu.

Beterbiev zawsze potrafi znaleźć cel i nie marnuje energii w ringu. Kiedy znajdzie zasięg swoim precyzyjnym dźgnięciem i zacznie odcinać pierścień, wydaje się, że jest prawie niemożliwy do pokonania.

Jedynym prawdziwym znakiem zapytania jest podbródek Beterbieva. Johnson, mocny zawodnik na marginesie, upuścił go, gdy się spotkali, ale Beterbiev zebrał się na zwycięstwo KO. Smith jest bez wątpienia mocniejszym ciosem – i lepszym bokserem – niż Johnson. A Smith ma również rozmiar i siłę, aby poradzić sobie z Beterbievem od wewnątrz.

Wątpliwe, aby Smith mógł pokonać Beterbieva w ciągu 12 rund, ale będzie miał szansę trafić swoją zmieniającą walkę prawą ręką. Oczywiście najpierw będzie musiał pokonać cios, siłę i presję Beterbieva, trudną zagadkę, której nikt nie zbliżył się do rozwiązania.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.