Aplikacja Voicemod, w tym wersje beta dla AI 9000, Alice, Astronaut i innych.

Aplikacja Voicemod zawiera teraz głosy dla przybliżonych przybliżeń Morgana Freemana, HAL-9000 i innych.
Zrzut ekranu: Voicemod

Chciałem zobaczyć, jak bardzo mogę być podobny do HAL-9000 we własnym, poszarpanym wykonaniu utworu Daisy Bell. Okazuje się, że właściwie brzmię lepiej jako niejasne przybliżenie obłąkanej sztucznej inteligencji z 2001: Odyseja kosmiczna niż aktor HAL Douglas Rain czy mój normalny, ludzki głos.

Hiszpańska firma Voicemod ujawniła w środę swój nowy produkt AI Voices w wersji beta, który promuje wykorzystanie sztucznej inteligencji do zmiany głosu przy jednoczesnym zachowaniu tonacji, emocji i tempa. Aplikacja pozwala użytkownikom odtworzyć Marsz pingwinów-esque narracja ich współpracowników człapiących do łazienki w głos samego Boga (alias, Morgan Freeman, jedyny fikcyjny prezydenta, który otrzymałby mój głos). Aplikacja ma również głos dla ogólnego mężczyzny lub kobiety, a także bardziej dziwaczne głosy, które sprawiają, że brzmisz jak HAL-9000 albo jak twoja mowa trzeszczy w radiu astronauty lub pilota samolotu.

Twój przebieg może się różnić w przypadku transformacji dźwięku z mowy na mowę. Z naszych testów wynika, że ​​im lepszej jakości mikrofonu używasz, tym dokładniejszy będzie Twój dźwięk. To dość powszechne w przypadku tego rodzaju aplikacji. Niektóre głosy wydawały się bardziej naturalne niż inne. „Morgan” brzmiało nieco niewłaściwie, nie trafiając w doskonałe modulacje słynnego narratora i aktora. Chociaż obaj są zabawni, wśród głosów astronautów lub pilotów nie ma nic, co mogłoby naprawdę przekonać Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych lub NASA, że zbliżasz się do nagłego, nieoczekiwanego lądowania. Mimo to technologia może być dobra, aby trollować znajomych na czacie głosowym lub zapewnić bardziej efektywną sesję RPG.

AI Voices Beta — wypróbuj AI Voice Changer

The Voicemod aplikacja jest przeznaczona tylko na komputery PC, chociaż firma twierdzi, że pracuje nad wersją na komputery Mac. 24-godzinna wersja beta jest dostępna na stronie internetowej firmy po wypełnieniu formularz dostępu.

W wydanie ogłaszając nową funkcję, Voicemod powiedział, że technologia jest szczególnie przydatna dla streamerów, twórców treści, graczy fabularnych, a nawet dla osób ze społeczności trans próbujących wyrazić siebie w Internecie. Firma zacytowała streamera i trenera/organizatora e-sportu Kairi Caitlynktóry powiedział, że dalszy rozwój głosów AI może być korzystny dla „ludzi takich jak ja w społeczności trans”.

Oznacza to, że głosy męskiego „Boba” i kobiecego „Alicji” są prawdopodobnie najbardziej interesujące i potencjalnie mogą mieć znaczenie dla osób próbujących wyrazić swoją tożsamość podczas pojawiania się w Internecie. Inny startupy też pracują nad Technologia AI który ułatwia społeczności trans online. Wiele z tych firm, w tym Voicemod, odnosi się do mglisty „Metaverse” opisując, w jaki sposób można wykorzystać tę technologię do tworzenia spersonalizowanych awatarów. Na ile takie firmy jak Meta chcą Ci na to pozwolić odtworzyć siebie w wirtualnym świecie inni woleliby wyrażać swoje wnętrze podczas tworzenia person online.

Dyrektor generalny i współzałożyciel Jaime Bosch napisał, że technologia „umożliwia wcześniej niemożliwy poziom personalizacji w ekspresji audio online i w metawszechświecie”. W oświadczeniu dla Gizmodo Bosch powiedział, że chce wspierać pełną gamę użytkowników trans, niebinarnych, płynnych pod względem płci i queer, aby „lepiej umożliwić im budowanie własnych unikalnych tożsamości dźwiękowych”.

Drugą stroną tej technologii jest możliwość nadużyć. Wzrost deepfake technologia ma pewne cechy polityczny oraz technika zaniepokojonych światów, choć deepfake wciąż mają długa droga jeśli chcą być skuteczniejsze niż staromodna, dobra dezinformacja internetowa. Te najnowsze systemy zamiany mowy na mowę prawdopodobnie nie oszukają większości ludzi, ale nawet Voicemod uznał, że bezpieczeństwo jest problemem. Bosch powiedział, że pracuje nad systemami mającymi na celu określenie, czy ktoś używa syntetycznego głosu.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.