Taila Santos„prawie zdenerwowany” Walentyna Szewczenko w UFC 275 zachwycony Miesha Tate. To było również trochę słodko-gorzkie dla byłego mistrza wagi koguciej.

Dwa tygodnie przed jej debiutem w ośmiokątach przy wadze 125 funtów, Tate zdała sobie sprawę, że przybyła trochę za późno, aby pokazać światu, jak pokonać długo panującego mistrza wagi muszej.

„Najgorsze jest to, że już to wiedziałem” – powiedział Tate w poniedziałek Godzina MMA. „Teraz reszta świata o tym wie. Już w to wierzę. Nie chciałem, żeby Valentina wyglądała na mniej niezniszczalną. Chciałem, żeby została tam, gdzie wszyscy myśleli, że jest nie do pokonania, ponieważ już wiedziałem, że mogę to zrobić ”.

W minioną sobotę w Singapurze Szewczenko zabrała do domu podzieloną decyzję o zwycięstwie po najtrudniejszej obronie tytułu w jej karierze. Santos wielokrotnie wygrywała wymianę grapplingu na początku walki i zabiła trudny odcinek w rundach o mistrzostwo, kiedy doznała zerwania orbity z powodu przypadkowego uderzenia głową. Jeden sędzia dał Santosowi pierwsze trzy rundy, ale inni zdobyli go dla Szewczenki, a jeden niewytłumaczalnie przyznał mistrzowi cztery rundy.

„Szczerze, w pierwszym wrażeniu myślałem, że Talia wygrała pierwsze trzy rundy” – powiedział Tate. „Wracając i oglądając to, widziałem kłótnię, w której Valentina, w zależności od tego, co lubisz, mogła wygrać walkę. Ale w mojej głowie nadal czuję, że wygrała Talia Santos, zwłaszcza, że ​​uważam, że wizualna wizja oka, która moim zdaniem pochodziła najpierw z uderzenia głową, była obliczona w głowach sędziów, jednak tak naprawdę nie powinna. był, ponieważ zasadniczo był to faul ”.

Osiem lat temu „Cupcake” Tate zaszokowało świat przegrywając Holly Holm zdobyć tytuł wagi koguciej UFC przez dziewięć lat swojej kariery w MMA. Chciała ponownie zaszokować przeciwko Szewczenko i widziała ślady słabości w poprzedniej obronie tytułu mistrza przed Jennifer Maią. Teraz to było proste.

„Więc dla mnie to trochę jak, ach, zostało to pokazane” – powiedział Tate. „Teraz ludzie będą we mnie bardziej wierzyć, aby móc to zrobić. Nie chciałem tego. Chciałem być ogromnym słabszym. Chciałem, żeby wszyscy mnie wyliczyli. Chciałem, żeby nikt nie pomyślał, że Miesha Tate, pięć lat na emeryturze, dwójka dzieci, wracająca 2-1 w UFC, będzie w stanie wyeliminować Walentynę Szewczenko. Ale teraz myślę, że ludzie widzą trochę tego, co mówię, trzymając trochę wody. Nie wiem, czy to dla mnie korzyść, ale tak czy inaczej, plan gry się nie zmienił.”

Jeśli już, to stało się jeszcze jaśniejsze. Jeśli Tate zdoła pokonać jednorazowego pretendenta do tytułu Lauren Murphy, obecnie nr. 2. miejsce w wadze muszej w rankingu UFC (i 5. w rankingu Światowe rankingi walki MMA) 2 lipca o godz UFC 276, katapultuje się do rywalizacji o tytuł. Zbliży się o krok do uświadomienia sobie historii słabszego i spieniężenia czeków słabszych.

Szanse mogą nie być tak atrakcyjne następnym razem.

Tate istnieje wystarczająco długo, by nie pozwolić, by te myśli wdarły się w jej następne zadanie. Podobnie jak ona, Murphy jest silnym chwytakiem i jest w stanie ją zmiażdżyć. Jest jeszcze ostatnia przeszkoda, zanim ma argument, by rzucić wyzwanie pasowi. Nie spodziewa się, że Santos zdobędzie kolejny poprzez natychmiastowy rewanż.

„Nie sądzę, bo niestety, myślę, że po prostu Taila nie jest wystarczająco dużym imieniem” – powiedział Tate. „I to niefortunne powiedzieć. Nie mam na myśli tego bez szacunku. Jestem jej wielkim fanem, zwłaszcza po tym występie. Myślałem, że jest fantastyczna. Jednak nie sądzę, że UFC zrobi natychmiastowy – jak często robią natychmiastowe rewanże dla pretendentów? Prawie nigdy. Teraz, gdyby Taila wygrała, absolutnie myślę, że doszłoby do rewanżu. Ale myślę, że w dużej mierze będzie to zależeć od Valentiny, a ona już wspomniała moje imię ”.

Rzeczywiście, Szewczenko zrezygnowała z nazwiska Tate’a na konferencji prasowej po walce, wskazując, że powtórne odejście z brazylijskiego rywala nie było jej preferencją. Dla Tate to korzyść z bycia byłym mistrzem i sprawdzonym remisem.

„Wiem, że chce ze mną walczyć – to żadna tajemnica” – powiedziała. „Czuję, że wszyscy chcą ze mną walczyć. Jestem niekoronowaną królową. Mam cel na plecach prawie tak duży, jak każdy mistrz. Każdy chce wyjąć „Cupcake”. Ale zrobimy to 2 lipca i myślę, że Valentina i ja zablokujemy rogi. To jest plan. “

Dodanie kolejnego pasa UFC do jej kolekcji byłoby niesamowitym osiągnięciem dla Tate, która odeszła ze sportu w 2016 roku, aby rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Powiedziała, że ​​tym razem bardziej satysfakcjonującym byłoby odebranie go Szewczenko.

„Walentyna Szewczenko jest tak dominującą mistrzynią” – powiedział Tate. „To takie trudne. Nie miałem udanej obrony. Mam po prostu wielki szacunek dla wszystkich tych kobiet i sportowców, które są w stanie z powodzeniem bronić się raz za razem, ponieważ wchodząc tam z jej wyobrażeniami, dzieje się to w walkach i zawsze walczysz z następną najlepszą osobą, następna najgłodniejsza osoba, która wyprowadzała całą konkurencję. Więc to nie jest łatwe zadanie. Więc mam dla niej ogromny szacunek. Ale jeśli chodzi o dziedzictwo, to zabierze mi ciasto ”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.