getty-images-sofi-stadium.jpg
Obrazy Getty

NOWY JORK – Miasta gospodarzy Mistrzostw Świata FIFA 2026 w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku zostały ujawnione w czwartek w Nowym Jorku. Turniej z 2026 r. będzie największą w historii, z nowym formatem 48 drużyn z 80 meczami, co oznacza, że ​​będziemy traktowani do 16 dodatkowych drużyn i 16 dodatkowych meczów niż obecny format. To będzie pierwszy raz, kiedy trzy kraje połączyły siły, aby zorganizować turniej, a Meksyk będzie pierwszym krajem, który zorganizuje na swojej ziemi trzy różne mistrzostwa świata mężczyzn. W rezultacie wybrano 16 obiektów w trzech krajach podzielonych na trzy regionalne ośrodki: zachodni, środkowy i wschodni.

Stany Zjednoczone ostatnio były gospodarzem Mistrzostw Świata mężczyzn w 1994 roku, a Brazylia wygrała ten turniej po wyeliminowaniu początkujących Amerykanów w 1/8 finału. Mistrzostwa Świata wciąż są rekordzistą pod względem liczby najczęściej oglądanych mistrzostw świata, z 3,6 milionami kibiców na mecze. Ale ten rekord z pewnością zostanie pobity w 2026 roku, gdy fani wejdą do bramek obrotowych w trzech krajach.

Stany Zjednoczone mają łącznie 11 obiektów, z czego Meksyk ma trzy, a Kanada dwa. Dopiero okaże się, gdzie turniej zostanie otwarty i zamknięty oraz ile gier otrzyma każde miejsce, chociaż oferta początkowa złożona cztery lata temu miał ćwierćfinały aż do finału (wtedy zaproponowanego na MetLife Stadium) wszystkie grane na amerykańskiej ziemi, z Meksykiem i Kanadą, które miały kilka meczów w fazie grupowej i prawdopodobnie rundę 16 meczów.

Rzeczy mogą się oczywiście zmienić od teraz do tego czasu, więc w międzyczasie oto wybrane miasta i stadiony z ogłoszenia:

Region wschodni

 • Toronto, Kanada – BMO Field
 • Boston, Massachusetts – Stadion Gillette
 • Filadelfia, Pensylwania – Lincoln Financial Field
 • Miami, Floryda – Stadion Hard Rock
 • Nowy Jork / New Jersey – Stadion MetLife

Region centralny

 • Dallas, Teksas – AT&T Stadium
 • Atlanta, Georgia – Stadion Mercedes Benz
 • Kansas City, Missouri – Stadion Arrowhead
 • Houston, Teksas – stadion NRG
 • Monterrey, Meksyk – BBVA Estadio
 • Meksyk, Meksyk – Estadio Azteca

Region zachodni

 • Vancouver, Kanada – BC Place
 • Seattle, Waszyngton — Lumen Field
 • Los Angeles, Kalifornia – Stadion SoFi
 • San Francisco, Kalifornia – Levi’s Stadium
 • Guadalajara, Meksyk – Estadio Akron

Ponieważ brakuje regionu Waszyngton DC / Baltimore i Ottawy, Mexico City jest jedyną stolicą z tej trójki, która jest gospodarzem co najmniej jednego meczu. Bonn na Mistrzostwach Świata w 1974 roku w Niemczech Zachodnich i Tokio na turnieju w Japonii w 2002 roku to jedyne inne przypadki, w których stolica została zlekceważona. Biorąc pod uwagę, że oferta została zmodyfikowana w ostatnich miesiącach jako wspólna oferta z Baltimore ze względu na stan FedEx Field (który wymaga poważnych remontów), logistyka i zaangażowanie Dana Snydera w przetargu musiały odegrać pewną rolę. Snyder odmówił składania zeznań na przesłuchaniu komisji Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zaplanowanym na 22 czerwca odnieść się do obaw związanych z zachowaniem w miejscu pracy wokół serii Washington Commanders. W zależności od tego, jak się sprawy potoczą, nie jest to woda, w którą FIFA chciałaby wejść.

W przypadku miast, które nie zostały wybrane, prezydent FIFA Gianni Infantino i dyrektor ds. Turniejów i wydarzeń FIFA Colin Smith wspomnieli, że nie zostaną one pominięte, jeśli chodzi o dodatkowe wydarzenia zorganizowane wokół turnieju. Infantino zasugerował festiwal fanów w DC wokół rzeczywistych gier, a przy tak dużym Pucharze Świata wszystko, od zaangażowania fanów po mecze towarzyskie, będzie na stole, aby uczynić tę prawdziwą imprezę kontynentalną.

Ponieważ tak wiele stadionów jest skonfigurowanych do futbolu amerykańskiego, trzeba będzie dokonać pewnych zmian, aby poszerzyć niektóre boiska i dodać trawę również w innych obszarach. Smith nie spodziewa się, że spowodują one jakiekolwiek problemy, które znacząco wpłyną na obecną pojemność tych stadionów. Decyzja o finale zostanie podjęta w odpowiednim czasie. Warto zauważyć, że SoFi Field zostało specjalnie wspomniane w Los Angeles, więc czy to oznacza, że ​​Rose Bowl – w którym odbywały się już finały Pucharu Świata mężczyzn i kobiet – wypadłoby z gry?

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.