ANAHEIM, Kalifornia. – Bliżej Edwin Díaz zdecydowanie podsumował 10-meczową podróż Mets na Zachodnie Wybrzeże, zapisując pięć-out, aby zachować 4-1 wygrana nad Los Angeles Angels w niedzielny wieczór. Ale był to zdecydowanie mniejszy moment w serii, który mówił wiele o chemii i charakterze tych czołowych Mets National League.

To był piątkowy wieczór w szóstej rundzie. Aniołowie wezwali do walki Jaime Barríę z jednym wypadkiem i jednym, a on pokonał Francisco Lindora na trzech kolejnych sliderach. Kiedy Lindor wracał do ławki, zatrzymał się, by przechwycić następnego strzelca, Pete’a Alonso, pochylającego się na kilka słów, zanim pierwszy bazowy podszedł do płyty.

„Powiedziałem mu, co widziałem, co myślałem, że powinien wiedzieć o balu” – powiedział Lindor. „Obejrzenie wideo to jedno. Czytanie raportów harcerskich to jedno. To inna rzecz w prawdziwym życiu i to, co dzieje się w tej chwili ”.

Nie jest niczym niezwykłym, że gracze dzielą się informacjami i wymieniają spostrzeżeniami. Rzadko jednak można spotkać tak szczerą rozmowę na polu bitwy, w ogniu bitwy.

Samorodki Lindora nie przyniosły Alonso złota. Mets wygrywali w tym czasie 7-2, a Alonso, który rozbił pięć osób korzystających z domów i zebrał dziewięć RBI podczas podróży, wystrzelił faulową muchę do łapacza. Ale pod koniec 10-meczowej, 11-dniowej podróży jego drużyny, w zawodach, które jego drużyna prowadziła pięcioma przejazdami, Lindorowi łatwo byłoby chwilowo zwolnić.

Tak się nie stało.

„Dlatego ten zespół jak dotąd radzi sobie bardzo dobrze” – powiedział Lindor w rozmowie następnego dnia. „Komunikujemy się ze sobą. Pomagamy sobie nawzajem. Nie polegamy tylko na trenerze uderzania. Polegamy również na wzajemnym wkładzie ”.

Aby dostać się tam, gdzie Mets mają nadzieję dotrzeć, będą potrzebować każdej dawki codziennej komunikacji, coachingu, wkładu i wyjścia. Żywiołowość wcześniejszej serii sześciu wygranych meczów – passa, która zwiększyła ich przewagę w NL East do 10,5 meczów, gdy wyruszali w podróż – została zastąpiona przez zużycie drogi.

Lindor uderzył palcem w drzwi hotelu, aby rozpocząć podróż, Alonso i zapolowa Starling Marte mieli obawę przed kontuzjami, która okazała się OK. Mets skończyli 5-5 przeciwko Dodgers, Padres and the Angels, wciąż wystarczająco dobrzy, aby wrócić do Nowego Jorku z drugim najlepszym rekordem w głównych kategoriach, przegrywając tylko Yankees.

„Potwierdza to, co myślę i to, co myślałem od wiosny” – powiedział menedżer Buck Showalter. „Mamy naprawdę dobrą grupę ludzi, którym zależy na rywalizacji”.

Jednak w tym samym czasie Atlanta rozpaliła się do białości, z niedzielnym 5-3 wygrana nad Pittsburghem, przesuwając zwycięską passę Braves do 11 meczów. To najdłuższa passa Atlanty od 14-osobowego gracza w 2013 roku i najdłuższa passa wygranych w National League w tym roku.

Z przewagą dywizji Mets zmniejszoną do 5,5 meczów, rozpakują się w poniedziałek i przygotują do Milwaukee we wtorek w Citi Field. Pierwsza seria nadchodzącego homestandu wpisuje się w starą bejsbolową maksymę, że niekoniecznie jest to, w kogo grasz, ale kiedy grasz. Po tym, jak przez większość roku prowadził NL Central, piwowarzy menedżera Craiga Counsella zamarli w niewytłumaczalny sposób, przegrywając 10 z 12 ostatnich meczów.

Ścieżki Atlanty i Milwaukee są pouczające: przypływy i odpływy sezonu podkreślają skrajności. Ale to pośrednie przechylają sprawy w jedną lub drugą stronę, a w chwilach takich jak ta wspólna dla Lindora i Alonso Mets częściej niż nie lubią swoich szans.

„Barría ma wyjątkowy kształt swojej łamanej piłki”, powiedział Alonso, zanim kontynuował Lindor: „Zasadniczo to on mówił mi kształt boiska, zachowanie boiska. Pomaga mi ułożyć plan, żebym mogła wykonać i jechać w biegu.

„Osiemdziesiąt procent bitwy to wiedza o tym, co robi boisko”.

Alonso wyjaśnił, że napastnik może oglądać wszystkie filmy, jakie chce, ale kąty są inne niż w rzeczywistości oglądanie konkretnego rzutu rywala z pudełka pałkarza. Chociaż Alonso powiedział, że po prostu „nietrafił” w piłkę, zauważył, że wskazówki, które dał mu Lindor, były dobre.

„To właśnie robimy tutaj”, powiedział Showalter o wymianie w grze Lindor-Alonso. „Rozmawiamy o przekazywaniu pałeczki i tego się uczysz”.

Showalter powiedział, że osobiście lubi graczy w tej drużynie, jak każda drużyna, którą kiedykolwiek zarządzał. Ich dobre nastawienie i bezinteresowny styl są widoczne, powiedział.

„I nie sądzę, że ludzie zdają sobie sprawę, ponieważ jest to poza zasięgiem radaru, jak dobry jest Eric Chavez” – powiedział Showalter o trenerze drużyny. – To było wspaniałe podpisanie umowy przez wolnego agenta, sprowadzenie tutaj Chaveza.

W Chavez, który grał w majors przez 17 sezonów, i asystentem trenera uderzania Jeremy’ego Barnesa, który grał cztery sezony w juniorach i kolejne dwa w niezależnej piłce i dołączył do Mets w styczniu 2021 roku, jako dyrektor ds. inicjatyw piłkarzy, Mets mają połączone najlepsze z obu światów, powiedział infielder Luis Guillorme.

„Chavy grał na najwyższym poziomie i jest dobry w dostosowaniach w grze” – powiedział Guillorme. – Chavy wie, co jest nie tak, a Jeremy wymyśla sposób na naprawienie tego, co jest nie tak. Jeremy jest bardziej techniczny. Idealnie się łączą ”.

Mets nadal prowadzili główne pod względem trafień (559), zdobytych runów (316), średniej mrugnięcia (0,265), procentu bazowego (0,336) i RBI (301) do niedzieli, mimo że Padres prześcignął ich, 20-2 , w ostatnich dwóch meczach w San Diego. To była dopiero trzecia przegrana Metsów w tym sezonie, a Mets nadal nie przegrali aż trzech meczów z rzędu. Zostali przetestowani przez porzucenie pierwszych dwóch meczów na stadionie Dodger dwa tygodnie temu, ale wrócili, aby podzielić tę serię czterech meczów.

A skłonność hitlerów do zachowania czujności na każdym boisku wykracza daleko poza „przekazywanie pałki” w składzie. Taijuan Walker (sześć inningów, jeden zarobiony przejazd) zadebiutował najlepiej w sezonie w niedzielę, po tym, jak Aniołowie oznaczyli go czterema trafieniami w pierwszym inningu. Walker powiedział, że to lewy polowy Mark Canha, który szybko zidentyfikował, że Walker przechyla swoje boisko.

Więc Walker przytulił się z Canhą, Chavezem i trenerem pitchingu Jeremy’m Hefnerem w boisku, wymyślił kilka rzeczy i skończył „trzymając moją rękawiczkę blisko mnie” podczas nakręcania do końca gry. Wyłączył Anioły w ciągu następnych pięciu rund, prowadząc swoją najlepszą szybką piłką tego roku.

Była to część ciągłej wyprawy, zarówno ze strony Walkera, jak i Metów. W otwieraczu drogi, to Jeff McNeil zauważył, że Dodgersi identyfikowali boiska, widząc uchwyty Walkera, gdy byli na drugiej bazie. Wyczyścił to, ale Mets przegrali 2-0. Następnie w San Diego, Walker powiedział, po jednym faul ball, Lindor wracał na swoją pozycję i zapytał shortstopa: „Co tu dla mnie dostałeś?” Lindor szybko zasugerował: „Splitter, down”.

Walker powiedział, że rzucił dwa z rzędu, a drugi dał nieszkodliwą popową muchę.

„Są świadomi wszystkiego” – powiedział Walker o tej konkretnej grupie kolegów z drużyny. „Nie przegapią boiska. Szczególnie Francisco jest bardzo świadomy”.

A gdy Mets posuwają się naprzód, oczekują dobrych rzeczy na wielu frontach. As sztabowy Jacob deGrom rzucił swoją trzecią sesję bullpen w sobotę i jest nadzieja na jego powrót w okolicach przerwy All-Star. Max Scherzer też się zbliża. Tylor Megill został aktywowany i ucieszył się z rotacji w piątek.

Jednak krótkoterminowo byli po prostu szczęśliwi, że kierują się na wschód, ich najdłuższa podróż w tym sezonie w książkach.

– Byliśmy tutaj, co? Showalter zażartował. “Miesiąc?”

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.