Megan Rapinoe, Alex Morgan i Becky Sauerbrunn są głównymi gwiazdami 23-osobowego składu wyznaczonego przez szefa kobiecej reprezentacji Stanów Zjednoczonych Vlatko Andonovski, który weźmie udział w mistrzostwach CONCACAF W 2022 w przyszłym miesiącu.

Andonovski wymienił także trzech dodatkowych graczy, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch nadchodzących meczach towarzyskich z Kolumbią. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 25 czerwca w Dick’s Sporting Goods Park w Commerce City w stanie Kolorado, a drugi 28 czerwca na stadionie Rio Tinto w Sandy w stanie Utah.

Trinity Rodman: Przyszłość futbolu amerykańskiego nadeszła
Streamuj codziennie ESPN FC w ESPN + (tylko USA)
– Nie masz ESPN? Otrzymać natychmiastowy dostęp

„Odkąd ostatni raz byliśmy razem w kwietniu, ocenialiśmy wiele meczów i godzin nagrań wideo, a także przeprowadziliśmy obszerne rozmowy z kadrą trenerską, aby dotrzeć do 26-osobowego składu na mecze w Kolumbii i finału 23 w kwalifikacjach. – powiedział Andonowski.

„Jak zwykle gracze nie ułatwiają tych decyzji, ale uważamy, że jest to skład, który może osiągnąć wszystkie nasze cele w ciągu czterech tygodni, podczas których będziemy razem, mamy nadzieję, że będzie to siedem udanych meczów”.

Wybór Andonovskiego obejmuje nowe pokolenie amerykańskich graczy, z młodym duetem Washington Spirit, Trinity Rodman i Ashley Hatch, nazwanymi na liście. Tylko 10 z 23 graczy z listy CONCACAF W Championship ma doświadczenie w eliminacjach do Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich, a lista obejmuje takie postacie jak pomocnik Lyonu Lindsay Horan i Rose Lavelle z OL Reign.

Lista ważnych nieobecności jest obszerna. Sam Mewis nadal dochodzi do siebie po kontuzji kolana, podczas gdy Abby Dahlkemper (żebra), Tierna Davidson (kolano) i Lynn Williams (biodra) również są wykluczeni. Catarina Macario została niedawno odsunięta na bok po tym, jak miała rozdarty ACL, podczas gdy Crystal Dunn pozostaje niedostępna po urodzeniu jej w ostatnim miesiącu. Christen Press również nie został wymieniony po tym, jak doznał kontuzji kolana w klubowym klubie San Diego Wave w zeszły weekend, podczas gdy Tobin Heath, który jest bez klubu, również został pominięty.

Rapinoe OL Reigna i Morgan z San Diego Wave powracają do USWNT po raz pierwszy od października 2021 roku. Sauerbrunn z Portland Thorns i Emily Sonnett z Washington Spirit powracają po opuszczeniu kwietniowych meczów towarzyskich. Sauerbrunn nie trafił z powodu kontuzji kolana, a kontuzja żeber wykluczyła Sonnetta.

To pierwsze pełne powołania do reprezentacji narodowej obrońcy North Carolina Courage Carsona Picketta, pomocnika Portland Thorns Sama Coffeya i pomocnika San Diego Wave Taylora Korniecka. Zarówno Pickett, jak i Coffey znajdują się na liście trzech alternatywnych, podobnie jak pomocnik Racing Louisville Jaelin Howell.

Po dwóch meczach przeciwko Kolumbii drużyna USA wyjedzie bezpośrednio do Meksyku, aby przygotować się do mistrzostw CONCACAF W, które odbędą się w dniach 4-18 lipca i zostaną rozegrane w Monterrey.

Stany Zjednoczone zostały wciągnięte do grupy A i zmierzą się z Haiti w poniedziałek 4 lipca, a następnie 7 lipca zmierzą się z Jamajką. Faza grupowa zakończy się 11 lipca meczem z Meksykiem. Półfinały odbędą się 14 lipca mecz o trzecie miejsce i mecz o mistrzostwo, który odbył się cztery dni później.

Dwóch najlepszych graczy w każdej grupie po grze w systemie „każdy z każdym” awansuje do półfinału, jednocześnie zajmując miejsca w Pucharze Świata. Osoby, które zajmą trzecie miejsce w każdej grupie, zajmą miejsce w 10-drużynowym międzykonfederacyjnym turnieju playoff, który odbędzie się w lutym 2023 r., aby zadecydować o trzech ostatnich miejscach na rozszerzonym 32-drużynowym polu podczas Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023.

Zwycięzca turnieju otrzyma również automatyczne miejsce na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu, podczas gdy zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca zagrają we wrześniu 2023 r. o drugie i ostatnie miejsce olimpijskie CONCACAF. Zwycięzca turnieju i kwalifikator olimpijski poprzez serię playoff zakwalifikuje się również bezpośrednio do nowego konkursu CONCACAF, Złotego Pucharu 2024 W.

W przypadku kontuzji, które wymagają zmian w składzie CWC, Andonovski może wybrać dowolnego zawodnika z 59-osobowego wstępnego składu USWNT, który został ogłoszony przez CONCACAF 8 czerwca. przed ich pierwszymi meczami.

Skład Stanów Zjednoczonych:

Bramkarze: Aubrey Kingsbury (Washington Spirit), Casey Murphy (North Carolina Courage), Alyssa Naeher (Chicago Red Stars)

Obrońcy: Alana Cook (OL Reign), Emily Fox (Racing Louisville FC), Naomi Girma (San Diego Wave), Sofia Huerta (OL Reign), Kelley O’Hara (Washington Spirit), Becky Sauerbrunn (Portland Thorns FC), Emily Sonnett ( Duch Waszyngtona)

Pomocnicy: Lindsey Horan (Olympique Lyon), Taylor Kornieck (San Diego Wave), Rose Lavelle (OL Reign), Kristie Mewis (NJ / NY Gotham), Ashley Sanchez (Washington Spirit), Andi Sullivan (Washington Spirit)

Napastnicy: Ashley Hatch (Washington Spirit), Alex Morgan (San Diego Wave), Midge Purce (NJ / NY Gotham), Mallory Pugh (Chicago Red Stars), Megan Rapinoe (OL Reign), Trinity Rodman (Washington Spirit), Sophia Smith (Portland) Ciernie)

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.