Był za duży na swoje spodnie.

Niemowlę zaczęło wykazywać oznaki dojrzewania po nieświadomym kontakcie z żelem testosteronowym swojego syna.

Barnaby Brownsell rozwinął „pokaźnego” penisa, wyhodował włosy łonowe i zyskał niesamowitą ilość mięśni w wieku 2 lat.

Jego matka, Erica Brownsell z Brighton w Anglii, przyzwyczaiła się do tego, że ludzie komentowali rozmiar jej syna, zauważali, że wyglądał jak 4- i 5-latek, lub żartowali, że jest „wikingiem” i nazywają go „Samsonem”. ”

Jednak Brownsell wkrótce zaczął się martwić, gdy seksualna natura Barnaby’ego zaczęła się rozwijać o wiele za wcześnie.

„Wiedziałam, że to nie jest normalne” – powiedziała 43-letnia mama powiedział Insider. „Mógłby mieć masywne, trwałe erekcje, a jego wzrost i waga były poza wykresami”.

W wieku 1 roku ważył 16 funtów – i później każdego miesiąca przybierał ponad 2 funty. „To nie był tłuszcz, tylko mięśnie” – twierdził Brownsell.

Barnaby Brownsell ze swoją matką Ericą Brownsell
Matka malucha, Erica, zaczęła się martwić po tym, jak rozwinął „pokaźnego” penisa, włosy łonowe i niesamowitą ilość mięśni.
Dzięki uprzejmości Erici Brownsell

Zaniepokojona matka w końcu zabrała syna na badanie lekarskie w marcu, ale lekarze byli również zdezorientowani zaawansowanym starzeniem się malucha.

Jednak badanie krwi ujawniłoby, że Barnaby miał tyle testosteronu, co dorosły mężczyzna, chociaż inne testy wykazały, że miał gęstość kości 4,5-letniego dziecka. Najczęstszymi przyczynami zbyt dużej ilości testosteronu są guzy endokrynologiczne lub wady wrodzone – oba te czynniki zostały wykluczone dla Barnaby’ego.

„To było bardzo przerażające” – opowiada Brownsell. „Nikt nie zdawał się wiedzieć, co się dzieje”.

Dr. Tony Hulse, endokrynolog dziecięcy z Evelina London Children’s Hospital w Wielkiej Brytanii, kontynuował poszukiwania przyczyny szybkiego wzrostu Barnaby’ego, gdy jeden z jego kolegów zapytał, czy dziecko było poddawane leczeniu sztucznym testosteronem.

“Mój mąż [Peter] używał żelu testosteronowego od kilku lat ”- wyjaśnił Brownsell.

Barnaby Brownsell ze swoim tatą Peterem Brownsellem
Ojciec Barnaby’ego, Peter, od tego czasu przeszedł na zastrzyki testosteronem, aby przestać narażać syna na terapię hormonalną.
Dzięki uprzejmości Erici Brownsell

Peter urodził się ze złożonym schorzeniem jąder, z którym radził sobie codziennie nakładając na skórę dużą ilość żelu testosteronowego – takiego jak Testogel w Wielkiej Brytanii lub AndroGel w USA.

Rodzice dzielili odpowiedzialność za opiekę nad synem, ponieważ „praktyczny tata” często obserwował Barnaby’ego rano, tuż po zaaplikowaniu jego leków.

„Spędziłem dwa lata mojego życia, myśląc, że chronię go i opiekuję się nim – podczas gdy w rzeczywistości jego własne środowisko było skażone” – powiedział Brownsell.

Dr. Benjamin Udoka Nwosu, szef endokrynologii dziecięcej w Cohen Children’s Medical Center w Nowym Jorku, wyjaśnił Insiderowi, że wchłanianie żelu testosteronowego, który zwykle nakłada się na ramiona i ramiona, „nigdy nie jest pełne”.

Barnaby Brownsell i jego kuzyn
Rodzina Brownsell prowadzi teraz kampanię mającą na celu podniesienie świadomości na temat zagrożeń związanych z żelem testosteronowym.
Dzięki uprzejmości Erici Brownsell

„Na skórze pozostaje trochę testosteronu, nawet kilka godzin po aplikacji” – powiedział Nwosu. Osoby, które mają bliski kontakt z pacjentem, są „narażone na bezpośrednią ekspozycję”, która może spowodować wyciek testosteronu do krwiobiegu.

Wysoki poziom testosteronu może być szkodliwy dla dzieci, które przedwcześnie wchodzą w okres dojrzewania, prowadząc do wczesnego rozwoju trądziku, włosów łonowych i pod pachami oraz przerośniętych narządów rozrodczych.

Rodzina prowadzi teraz kampanię mającą na celu podniesienie świadomości na temat zagrożeń związanych z żelem leczniczym testosteronem dla dzieci. Ich celem jest zobaczenie wyraźnego komunikatu ostrzegawczego i szczegółowych instrukcji ulotek na opakowaniach żelu testosteronowego w Wielkiej Brytanii.

Tymczasem Stany Zjednoczone umieściły etykietę ostrzegawczą od 2009 roku, po tym, jak Agencja ds. Żywności i Leków odnotowała ponad 20 przypadków dojrzewania dzieci w alarmująco młodym wieku z powodu narażenia na leczenie.

Besins, europejska firma farmaceutyczna produkująca żel, nie odpowiedziała na prośbę The Post o komentarz.

Na szczęście dla rodziny Brownsell, wysoki poziom testosteronu Barnaby’ego został wykryty wcześnie i nie powinien mieć trwałego wpływu na jego zdrowie. Jego ojciec przestawił się z żelu testosteronowego na zastrzyki, aby zakończyć narażenie Barnaby’ego na hormon.

„Toksyna skutecznie zniekształciła jego wygląd” – powiedziała. „Nigdy nie dowiemy się, jak miał wyglądać w wieku 2 lat”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.