Nadeszła chwila, na którą czekali fani hokeja. Finał Pucharu Stanleya został oficjalnie ustawiony, ponieważ Lawina Kolorado przyjmie Błyskawica w Zatoce Tampa.

Avalanche przez cały sezon wyglądał jak absolutny moloch i tak było w play-offach. Pomimo posiadania dwóch najbardziej elitarnych graczy hokejowych w Connor McDavid oraz Leon Draisaitl, Edmonton Oilers nie mogli się równać z Avalanche w finale Konferencji Zachodniej. Kolorado ostatecznie pokonało Edmonton 22-13 w serii czterech meczów, wliczając w to niesamowite zwycięstwo 6-5 w dogrywce w meczu 4, aby zwyciężyć w Konferencji Zachodniej.

Było to jednak kosztem, ponieważ Avalanche straciło skrzydłowego gwiazdę Nazem Kadri do kontuzji kciuka.

Tymczasem Błyskawica z Tampa Bay przezwyciężyła sprawiedliwy udział w przeciwnościach losu w finale Konferencji Wschodniej.

The Strażnicy Nowego Jorku miał Lightninga w dołku 0-2, ale właśnie wtedy Lightning się obudził. Tampa Bay wygrała kolejne cztery mecze dzięki znakomitym wysiłkom bramkarza Andriej Wasilewski. Po oddaniu sześciu bramek w pierwszym meczu, Wasilewski pozwolił tylko po jednym golu w każdej z trzech ostatnich gier serii. Teraz Lightning będzie chciał wygrać swój trzeci z rzędu Puchar Stanleya i umocnić się jako jeden z największych NHL dynastie, jakie sport kiedykolwiek widział.

Finał Pucharu Stanleya ma się rozpocząć w środę, gdy Lightning będzie gospodarzem meczu 1. Po zestawieniu meczu Pucharu Stanleya nasi eksperci NHL ujawnili swoje przewidywania, która drużyna zdobędzie Puchar Lorda Stanleya.

(1) Lawina kontra (3) Błyskawica

Chris Bengel: Chodzi o wyrównanie finału Pucharu Stanleya, jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Gwiezdny atak kontra wyjątkowa bramka. Ilość mocy gwiazdy przechodzi przez dach.

Nie zdziwię się w najmniejszym stopniu, jeśli zakończy się to długą serią. Chociaż tak trudno jest wybrać przeciwko drużynie, która chce wygrać trzeci z rzędu Puchar Stanleya, muszę wziąć Avalanche, aby to wszystko wygrać. Ta śmiertelna ofensywa przynosi średnio oszałamiające 4,6 gola na mecz przez cały sezon i jest remisująca pod względem największej liczby bramek. Tak się dzieje, gdy masz listę, która zawiera polubienia Nathan MacKinnon, Cale Makar, Mikko Rantanenoraz Gabriel Landeskog.

Aha, a Nazem Kadri może wrócić w pewnym momencie serii po przejściu operacji kciuka. Błyskawica ma przewagę w sieci, ale po stronie Kolorado jest po prostu zbyt duża siła ognia w tym pojedynku.
Wybierz – Avalanche pokonaj Lightning 4-3

Austina Nivisona: Avalanche były moim wyborem w Pucharze Stanleya przed rozpoczęciem tych play-offów i są 12-2 z parą podcięć w trzech rundach. Jednak naprawdę mam problemy z wyborem tutaj Kolorado. Błyskawicy byli genialni na drodze do trzeciego z rzędu finału Pucharu Stanleya, z tym, co większość uważałaby za znacznie trudniejszą ścieżkę niż ta, przed którą stanął Colorado.

Waham się na Avs, ponieważ są o jasne wada w sieci. Darcy Kuemper plasuje się na 26. miejscu wśród wszystkich bramkarzy w tym sezonie z -3,65 golami zaoszczędzonymi powyżej średniej, na Natural Stat Trick, i wraca po kontuzji odniesionej w ostatniej rundzie. Dla porównania, Andrei Vasilevskiy zajmuje trzecie miejsce z 8,05 bramkami obronionymi powyżej średniej.

Na papierze myślę, że Tampa Bay znajduje się głębiej na niebieskiej linii, ale nie ma nikogo takiego jak Cale Makar. Wiktor Hedman jest bona fide gwiazdą, ale Makar potrafi przejąć grę w ofensywie. Z przodu Avalanche mają gwiazdorską moc i głębię z przodu, być może ich największą przewagę w tym pojedynku, ale status Nazem Kadri jest dużym znakiem zapytania. Tym samym potencjał Punkt Brayden powraca duże krosna dla Błyskawicy.

Kolorado ma zdolność przytłaczania przeciwników na długie odcinki, ale nie jestem pewien, czy stanie się to przeciwko tej drużynie Błyskawicy. Tampa Bay odniosła wiele zwycięstw w ciągu ostatnich kilku lat, a ci gracze nie będą wstrząśnięci, gdy Ball Arena wybuchnie po szybkim golu lub dwóch z Avs. Nie mogę uwierzyć, że to robię, ale przerzucam mój wybór Pucharu Stanleya z Avalanche na Lightning.
Wybierz – Lightning beat Avalanche 4-2

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.