„Krwawa łaźnia” w sektorze kryptowalut może pochłonąć kolejną ofiarę, a współzałożyciel wielomiliardowego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital używa Twittera do walki z pogłoskami, że firma jest niewypłacalna po załamaniu rynku.

Z wartością aktywów netto 18 miliardów dolarów (14,9 miliarda funtów) w swoim ostatnim publicznym oświadczeniu, fundusz hedgingowy z siedzibą w Singapurze był znany z bezpośredniego zajmowania dużych, wysoko lewarowanych udziałów zarówno w kryptowalutach, jak i kryptowalutach. Posiada pozycje w kryptowalutach, w tym bitcoin, Ethereum i Solana, a także inwestycje kapitałowe w firmach takich jak BlockFi platforma handlu giełdami i opcjami Deribit.

Zamieszanie na rynkach kryptowalut znacznie obniżyło wartość tych aktywów i zlikwidowało niektóre inne udziały, które fundusz, znany jako 3AC, podjął, w tym w skazany na zagładę projekt „algorytmiczny stablecoin” Terra i grę „play-to-earn” Axie Infinity, który padł ofiarą włamania o wartości 700 milionów dolarów pod koniec ubiegłego roku, przypisywanego hakerom sponsorowanym przez państwo z Korei Północnej.

Zhu Su, inwestor z siedzibą w Dubaju stojący za domem handlowym skoncentrowanym na kryptowalutach, tweetował w środę rano, że „Jesteśmy w trakcie komunikowania się z odpowiednimi stronami i jesteśmy w pełni zaangażowani w wypracowanie tego”.

Jesteśmy w trakcie komunikowania się z odpowiednimi stronami i jesteśmy w pełni zaangażowani w wypracowanie tego

– Zhu Su 🔺 (@zhusu) 15 czerwca 2022

Ponieważ handlowcy już leczą rany po 25% spadku ceny bitcoina w ciągu jednego dnia, wywołane ogłoszeniem przez zastępczy bank kryptograficzny Celsius, że zawiesi wypłaty, oświadczenie Su rozpoczęło kolejny dzień zamieszania w sektorze kryptowalut. Dyrektor naczelny giełdy kryptowalut Binance, Changpeng Zhao, opisał sytuację jako „krwawą łaźnię”.

Wartość Bitcoina nadal spadała w środę, osiągając nieco ponad 20 000 USD, o 70% poniżej rekordowego poziomu 69 000 USD w listopadzie.

Tether, scentralizowany stablecoin, który ma znaczenie systemowe dla szerszego sektora kryptowalut, opublikował oświadczenie zaprzeczające jakimkolwiek stratom z 3AC lub Celsjusza.

„Pozycja Celsjusza została zlikwidowana bez strat dla Tethera” – podała firma. „Działalność pożyczkowa Tether u Celsjusza (jak w przypadku każdego innego pożyczkobiorcy) zawsze była nadzabezpieczona. Tether ma obecnie zerową ekspozycję na Celsjusza, z wyjątkiem niewielkiej inwestycji z kapitału Tether w firmie.”

Firma wcześniej poinformowała Financial Times, że jej pożyczki udzielone Celsiusowi są nadmiernie zabezpieczone w 30%, co oznacza, że ​​zaciągnęła 1,30 dolara w bitcoinach za każdego pożyczonego dolara.

Celsius dodał: „Tether zdaje sobie sprawę z rozpowszechniania innych plotek, co sugeruje, że ma ekspozycję kredytową na Three Arrows Capital znowu jest to kategorycznie fałszywe ”.

Firma odrzuciła również twierdzenia, że ​​jej duże pakiety papierów komercyjnych – krótkoterminowe pożyczki dla przedsiębiorstw – były utrzymywane w nieproporcjonalnie ryzykownych inwestycjach. Powiedział również, że zamierzał zastąpić te pakiety obligacjami skarbowymi USA, chociaż nie zaproponował daty, do której ta zamiana miała nastąpić.

Zarejestruj się w codziennej wiadomości e-mail Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze pod adresem @BusinessDesk

W środę projekt rezerw Tron DAO, który wspiera algorytmiczny stablecoin USDD, ogłosił, że wycofuje kryptowalutę o wartości ponad 100 milionów dolarów z Binance, aby wesprzeć powiązanie dolarowe jego stablecoina, które spadło do 0,97 USD na giełdach kryptowalut. To wywołało obawy, że stablecoin może pójść w ślady swojego podobnie skonstruowanego odpowiednika UST, którego upadek przyspieszył ostatni kryzys.

Teunis Brosens, główny ekonomista ds. finansów cyfrowych w holenderskim banku ING, powiedział, że chociaż bieg na kryptowaluty można wytłumaczyć szerszymi warunkami rynkowymi, niedawny upadek projektu Terra stablecoin wywołał głębsze obawy o ogólną rentowność niektórych mniej znane zasoby cyfrowe. „Inwestorzy kryptowalut stali się bardzo krytyczni, zwłaszcza w przypadku bardziej złożonych produktów, i chcą się wycofać. Nadal może być zaufanie do bitcoina i Ethereum, które są prostszymi walutami, ale ponieważ ludzie starają się wydostać ze złożonych produktów, podmioty takie jak Celsius muszą zlikwidować swoje konwencjonalne monety, takie jak bitcoin i Ethereum, co tylko jeszcze bardziej obniża ich cenę. ”

We wtorek wieczorem Bill Gates ostrzegł, że sektor Crypto jest gospodarką bąbelkową, „100% opartą na większej teorii głupców”, ideą, że zysk pochodzi ze znalezienia kogoś głupszego niż ty, komu sprzedasz swoje aktywa. „Jestem przyzwyczajony do klas aktywów… takich jak farma, w której mają produkcję, lub jak firma, w której wytwarzają produkty” – powiedział Gates.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.