• Zarażanie kryptowalutami rozprzestrzeniło się na akcje z ekspozycją na aktywa cyfrowe
  • Krótkie zainteresowanie wieloma najlepszymi akcjami kryptograficznymi osiągnęło w tym miesiącu szczyt

Handlowcy giełdowi, którzy chcą czerpać zyski z spadających cen kryptowalut, w tym tygodniu wycelowali w głównych graczy w aktywa cyfrowe, z Coinbase i MicroStrategy wśród największych hitów.

Poniedziałek zajmujący się krótką sprzedażą postawił łącznie ponad 631 milionów dolarów na dalsze spadki sześciu największych akcji kryptowalut, co stanowi 39% ich łącznego wolumenu obrotów w ciągu dnia.

Spotowe rynki kryptowalut straciły w weekend o 16%, co sugeruje, że zajmujący pozycje krótkiej sprzedaży z niecierpliwością oczekiwali otwarcia rynków akcji, aby wykorzystać chaos.

Największa amerykańska giełda kryptograficzna Coinbase zebrała większość gniewu, stając w obliczu szortów w wysokości 393 milionów dolarów w poniedziałek – 74% powyżej średniej rocznej, zgodnie z danymi FINRA zebranymi przez Blockworks. FINRA śledzi wolumeny zarówno na NYSE, jak i Nasdaq, ale jej dane wykluczają rynki prywatne i mogą liczyć krótkie transakcje, które nie przekształcają się konkretnie w otwarte krótkie pozycje.

Tego samego dnia, Coinbase powiedział zwolniłoby prawie jedną piątą personelu: ponad 1000 pracowników. Dyrektor naczelny Brian Armstrong przytoczył potencjalną recesję w USA. Akcje Coinbase spadły od piątkowego zamknięcia o około 16%.

Również w poniedziałek sprzedawcy z krótkimi zakładami postawili 124 miliony dolarów przeciwko MicroStrategy – firmie zajmującej się analizą danych, prowadzoną przez bitcoin bull Michaela Saylora.

W ciągu ostatniego roku akcje MicroStrategy notowały średnio 70 milionów dolarów dziennie w krótkich pozycjach, co oznacza, że ​​w poniedziałek odnotowano o 77% więcej krótkich wyprzedaży MicroStrategy niż zwykle. Akcje firmy technologicznej spadły teraz o 25%.

MicroStrategy utrzymuje największe korporacyjne rezerwy bitcoinów ze wszystkich spółek publicznych, które w kwietniu posiadały 129 218 BTC, warte dziś 2,7 miliarda dolarów. Kapitalizacja rynkowa firmy wynosi zaledwie 1,8 miliarda dolarów.

Jeszcze większy krótki wzrost odnotował nowojorski Signature Bank. Poprzez swoją specyficzną dla kryptowalut usługę Signet, Signature nadzoruje 29 miliardów dolarów w depozytach kryptowalut (stan na maj), w tym 7 miliardów dolarów w stablecoinach. Uczestnicy rynku, w tym giełdy, górnicy, fundusze i stabilne monety fiat, takie jak Circle’s USD Coin (USDC) i TrueUSD, wszystkie banki z podpisem.

Krótcy sprzedawcy zainicjowali około 53 miliony dolarów w zakładach przeciwko Signature Monday, 82% powyżej średniej rocznej. Akcje firmy spadły o 20%.

Wolumen krótkiej sprzedaży w ciągu ostatniego roku | Źródło danych: FINRA przez TradingView

Rosnące straty są pomimo tego, że bank ma „praktycznie zerowe ryzyko kredytowe” poprzez operacje kryptograficzne, ponieważ jego bilans aktywów cyfrowych składa się prawie w całości z depozytów, zgodnie z ostatni analiza.

Z drugiej strony, rywal Silvergate w poniedziałek widział tylko 14% więcej krótkich pozycji niż średnia, czyli około 24 miliony dolarów. Srebrna Brama nadzorował około 15,8 miliardów dolarów w zarządzanych aktywach na dzień 31 marca, najnowsze dostępne dane – co czyni firmę jednym z największych kryptobanków.

W lutym firma wydała 182 miliony dolarów na nabycie aktywów i technologii, które kiedyś miały zasilać nieudaną ofertę stablecoin firmy Meta Diem. Jego cena akcji również spadła o 20% od piątkowego zamknięcia.

Co ciekawe, akcje kopania kryptowalut nie były atakowane w tym samym stopniu. Notowane na giełdzie w USA firmy Marathon Digital i Riot Blockchain odnotowały w poniedziałek krótkie pozycje o wartości odpowiednio 27 milionów dolarów i 10 milionów dolarów, znacznie poniżej swoich rocznych średnich dziennych wynoszących 53 miliony dolarów i 67,5 milionów dolarów.

Krótcy sprzedawcy mogą w następnej kolejności zaatakować akcje wydobycia kryptowalut

Specjaliści ds. shortingu mogą jeszcze nie skupiać się na najlepszych górnikach, ponieważ firmy te są, przynajmniej teoretycznie, wystarczająco duże, aby stosunkowo tanio pozyskiwać świeże platformy wydobywcze i źródła energii elektrycznej, powiedział dla Blockworks konsultant ds. wydobycia bitcoinów Alejandro De La Torr.

Może to postawić niektórych publicznych górników kryptowalut w lepszej sytuacji niż niektóre z ich mniejszych, nienotowanych na giełdzie odpowiedników, przynajmniej w krótkim okresie. Todd Esse, współzałożyciel funduszu wydobywczego bitcoin HashWorks, powiedział Blockworks, że spodziewa się, że skrócone akcje będą skierowane do niektórych wrażliwych akcji wydobywczych w przyszłości.

W każdym razie krótkie zainteresowanie – miara tego, ile wyemitowanych akcji można przypisać – prawie wszystkie te akcje są obecnie na rocznych maksimach, zgodnie z danymi z firmy quantX zajmującej się finansami i analizą blockchain.

Krótkoterminowe udziały MicroStrategy osiągnęły w maju 30% (3,4 mln akcji z 11,30 mln pozostających w obrocie), ale od tego czasu nieznacznie spadły. Krótkie akcje Signature Bank wzrosły: jego krótkie oprocentowanie wzrosło o 60% miesiąc do miesiąca, obecnie przy 2,57 miliona akcji z prawie 63 milionami pozostających w obrocie.

„Rozgrywki z czystymi bitcoinami nieznacznie spadły w krótkim okresie, podczas gdy szersze gry kryptograficzne wzrosły w tym miesiącu” – powiedział współzałożyciel quantX, Oisin Maher. W szczególności krótkie zainteresowanie notowanym na giełdzie w USA kapitałem Voyager Digital, zarządzającego kryptowalutami, eksplodowało w czerwcu o około 600%, podczas gdy Galaxy Digital stale rosło przez cały rok.

Krótkie zainteresowanie Coinbase w ciągu ostatniego roku | Źródło: quantX za pośrednictwem terminalu Bloomberg

Najlepsze akcje kryptowalut już zarezerwowały więcej krótkich wolumenów w czerwcu niż we wrześniu zeszłego roku – kiedy bitcoin był wart ponad dwukrotnie więcej niż aktualna cena.

Mimo to dane FINRA pokazują znacznie więcej zakładów na upadek kryptowaluty w zeszłym miesiącu, w którym ekosystem Terra implodował, a platforma pożyczkowa Celsius zaczęła słabnąć.

Rzeczywiście, w sumie w maju otwarto krótkie pozycje o wartości ponad 11 miliardów dolarów przeciwko Coinbase, MicroStrategy, Signature, Silvergate, Marathon i Riot – prawie 70% nałożone na Coinbase.

Krótkoterminowi sprzedawcy zarejestrowali więcej zakładów przeciwko tym akcjom kryptograficznym tylko raz w ciągu ostatniego roku; Październik i listopad razem przyniosły otwarcie krótkich pozycji o wartości ponad 19 miliardów dolarów, kiedy bitcoin właśnie wycofywał się z rekordowego poziomu 69 000 dolarów.

Łączna wartość wszystkich kryptowalut spadła od tego czasu o 65%, co wskazuje, że istnieje kilka bardzo szczęśliwych krótkich sprzedawców. Ostatni dane pokazuje, że zgarnęli prawie 4 miliardy dolarów, sprzedając w tym roku akcje kryptowalut.


Otrzymuj najważniejsze wiadomości i spostrzeżenia dotyczące kryptowalut każdego wieczoru na swoją skrzynkę odbiorczą. Zapisz się do bezpłatnego biuletynu Blockworks Teraz.


  • David Canellis

    Blockworks

    Redaktor

    David Canellis jest redaktorem i dziennikarzem z Amsterdamu, który zajmuje się branżą kryptograficzną w pełnym wymiarze od 2018 roku. Jest mocno skoncentrowany na raportowaniu opartym na danych, aby identyfikować i mapować trendy w ekosystemie, od bitcoinów po DeFi, akcje kryptowalut po NFT i nie tylko. Skontaktuj się z Davidem przez e-mail pod adresem [email protected]

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.