NOWY JORK – Komisarz baseballu Rob Manfred powiedział, że Ryż z Zatoki Tampy oraz Lekkoatletyka w Oakland muszą szybko osiągnąć nowe umowy i pozostawić otwartą możliwość rozważenia relokacji, jeśli umowy nie zostaną zawarte.

„W przypadku Tampy jest pilna sprawa” – powiedział Manfred w czwartek podczas konferencji prasowej po spotkaniu właścicieli. „W rejonie Zatoki Tampa potrzebna jest rezolucja dla Rays”.

Dzierżawa Tampa Bay w Tropicana Field w St. Petersburg na Florydzie, gdzie drużyna grał od swojego inauguracyjnego sezonu w 1998 roku, wygasa po sezonie 2027. Rays powiedział w styczniu, że MLB odrzucił plan zespołu, aby podzielić sezon między Florydę i Montreal.

„Oczywiście, koniec umowy najmu to trudny termin, ale musisz wziąć pod uwagę, że budowa stadionów zajmuje trochę czasu, prawda?” – powiedział Manfred. „Więc dochodzimy do punktu, gdziekolwiek w regionie interesuje się rozegraniem 162 meczów baseballowych, muszą się do tego dostać, dotrzeć do klubu – wiem, że Rays chcą coś zrobić – i zobaczyć, czy można zawrzeć umowę ”.

Zapytany, czy rozważa relokację, Manfred odpowiedział: „W tej chwili jestem skupiony na Tampie”, kładąc nacisk na „teraz”, a później dodał, że miał na myśli region, a nie konkretną stronę zatoki. „Myślę, że wielki człowiek powiedział kiedyś, że wszystkie dobre rzeczy muszą się kiedyś skończyć. A teraz skupiamy się na Tampie”.

The Athletics grali w Koloseum od 1968 roku, a ich dzierżawa wygasa po sezonie 2024. A’s zaproponowali nowe boisko w Howard Terminal i współpracują z burmistrzem Oakland, Libby Schaaf, aby uzyskać niezbędne zgody.

„W Oakland jest naprawdę znacząca aktywność. Proces polityczny znacznie się rozwinął” – powiedział Manfred. „Spotkałem się z burmistrzem Schaafem w zeszłym tygodniu. Wykonała naprawdę dobrą robotę, posuwając ten proces do przodu w Oakland. Ale jak wszyscy wiecie, procesy polityczne w Kalifornii są ich własnym rodzajem zwierzęcia. Jest praca do wykonania po stronie Oakland. “A” rozważnie kontynuuje poszukiwanie alternatywy dla Las Vegas. Lubimy Las Vegas jako rynek. Ponownie należy do tej samej kategorii co Tampa. Potrzebujemy rozwiązania na obu tych rynkach i nadszedł czas na to rozwiązanie. “

Oakland w tym sezonie miał średnio 8283 kibiców w lidze, a Rays są na 25. miejscu z wynikiem 13 740, wyprzedzając także Miami, Cleveland i Pittsburgh.

Na inne tematy:

• Nowa komisja konkursowa oceni zegar natarcia i limity zmian defensywnych, a Manfred ma nadzieję na zalecenie przed wiosennym treningiem,

• MLB zatwierdził sprzedaż mniejszościowego pakietu akcji w Strażnicy z Cleveland Davidowi Blitzerowi, współwłaścicielowi NBA Philadelphia 76ers i New Jersey Devils NHL. Blitzer będzie miał prawo zwiększyć swój udział do pakietu kontrolnego za kilka lat.

• MLB ma nadzieję na zwiększenie cyfrowych ofert gier w erze malejącej liczby widzów korzystających z telewizji kablowej.

„Jesteśmy zaniepokojeni naszym zasięgiem” – powiedział Manfred. „Uważamy, że mamy fanów, którzy chcą oglądać baseball, którzy nie czują, że mają do tego odpowiednią okazję”.

Apple transmituje w tym sezonie gry w piątek wieczorem, a Peacock transmituje gry w niedzielę rano, zaczynając od 11:30 i w południe EDT.

„Widzimy przedsięwzięcia Apple i Peacock jako część wysiłków mających na celu reagowanie na szybko zmieniające się środowisko medialne” – powiedział Manfred. „Utrzymywanie relacji z Peacock i szerzej z NBC – ważne dla nas na dłuższą metę. A Apple jest innowatorem i musimy być innowacyjni w naszych wysiłkach, aby dostarczać gry fanom na platformach, z których często korzystają i odwiedzają”.

• W sprawie proponowanego projektu międzynarodowego. Umowa o pracę wyznaczyła termin 25 lipca na osiągnięcie porozumienia ze związkiem zawodników.

„Naszą troską i myślę, że z biegiem czasu zostało to dobrze udokumentowane, są sytuacje, w których kluby podejmują zobowiązania wobec graczy, zanim technicznie kwalifikują się do podpisania umowy” – powiedział Manfred. „Są osoby zaangażowane w te negocjacje, które pobierają naprawdę znaczącą część rekompensaty, która naprawdę powinna trafić do gracza, z góry”.

Manfred powiedział, że MLB wysłał miliony do walki z korupcją na Dominikanie.

„Łatwo powiedzieć, że to ludzie, którzy obcinają czek, są zaangażowani w korupcję, ale ktoś bierze czek, prawda?” powiedział.

• W sprawie nowej polityki mieszkaniowej niższej ligi.

„To było trudne z powodu braku mieszkań, dostępności takiego mieszkania, jakie chcesz” – powiedział. „Z czasem będziemy w tym lepsi”.

• Czy przeniesienie zeszłorocznego meczu gwiazd z Gruzji o prawa głosu doprowadzi do decyzji o lokalizacji wydarzeń w oparciu o inne kwestie polityczne, takie jak kontrola broni i prawa reprodukcyjne.

„Poszczególne kluby”, powiedział, „będą podejmować decyzje o tym, gdzie chcą być na swoim rynku w określonych kwestiach. Ale myślę, że nadrzędną ideą jest to, aby być jak najbardziej przyjaznym dla jak największej liczby ludzi”.

• Michele Meyer-Shipp zrezygnowała ze stanowiska dyrektora ds. ludzi i kultury we wrześniu ubiegłego roku po około roku pracy w MLB. Jej obowiązki zostały podzielone między Billy’ego Beana, starszego wiceprezesa ds. różnorodności, równości i integracji; April Brown, wiceprezes ds. odpowiedzialności społecznej; Regan Waters White, starszy wiceprezes ds. zasobów ludzkich; oraz Mike Hill, starszy wiceprezes ds. operacji terenowych.

• Były prezydent George W. Bush – były strażnicy Teksasu właściciel – był gościem w środę.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.