NOWY JORK – Komisarz Major League Baseball, Rob Manfred, nie do końca zaczął od rozwiązania trwającego pościgu Rays za nowym stadionem w rejonie Tampa Bay przed rozważeniem możliwości przeniesienia, ale wydaje się, że przynajmniej sprawdza baterie.

„Myślę, że jest pilna sprawa w odniesieniu do Tampa Bay”, powiedział Manfred w czwartek na zakończenie kwartalnych spotkań właścicieli. „Mówiłem to już wcześniej i powiem to jeszcze raz, w regionie Tampa Bay musi być rozwiązanie dla Rays. Oczywiście koniec tej dzierżawy (na Tropicana Field po sezonie 2027) to trudny termin. Ale musisz wziąć pod uwagę, że budowa stadionów zajmuje trochę czasu, prawda?

„Dochodzimy więc do punktu, w którym, gdziekolwiek w regionie interesuje się rozegraniem 162 meczów baseballowych, muszą się do tego dostać. Dołącz do klubu. Wiem, że promienie chcą coś zrobić. I zobacz, czy da się zawrzeć umowę ”.

Po tym, jak w styczniu liga udaremniła plany Rayów, aby kontynuować dzielenie sezonów między nowe stadiony w Tampa Bay i Montrealu, liderzy społeczności i zespołów powiedzieli, że wznowią rozmowy na temat znalezienia na rynku domu na cały sezon.

Pięć miesięcy nie przyniosło żadnego widocznego znaczącego postępu, chociaż św. Burmistrz Petersburga Ken Welch naciska, aby zespół zdecydował, po której stronie zatoki chce być do 30 czerwca.

„Pozostajemy optymistycznie nastawieni do porozumienia z Tampa Bay Rays w sprawie ich przyszłości w St. Louis. Petersburg ”- powiedział Welch w czwartek. „Odnowiliśmy relacje miasta z liderami zespołów i przeprowadziliśmy kilka produktywnych rozmów”.

Główny właściciel Rays, Stuart Sternberg, nie przedstawił zbyt wiele informacji na temat etapu rozmów.

„Byliśmy i nadal ciężko pracujemy, aby utrzymać baseball w Tampa Bay” – powiedział w e-mailu. „Rozmawiamy regularnie z burmistrzem Welchem ​​i doceniamy jego skupienie się na utrzymaniu promieni w St. Petersburg ”.

Burmistrz Tampa Jane Castor odmówiła komentarza przez rzecznika.

Manfred powiedział, że nadal koncentrujemy się na znalezieniu rozwiązania na rynku Tampa Bay, ale przyznał, że w pewnym momencie zostanie rozważona relokacja.

„W tej chwili skupiam się na Tampa Bay” – powiedział. „Myślę, że wielki człowiek powiedział kiedyś, że wszystkie dobre rzeczy muszą się kiedyś skończyć. W tej chwili koncentrujemy się na Tampa Bay ”.

The Rays szukali nowego stadionu od 2007 roku, szukając opcji w obu St. Petersburg i Tampa bez możliwości zawarcia umowy skonsumowanej.

A są również od lat zagłębione w poszukiwaniach nowego domu. Podczas gdy zespół wciąż rozmawia z Oakland, urzędnicy zespołu otrzymali pozwolenie na skorzystanie z alternatywnej opcji w Las Vegas, która, jak powiedział Manfred, jest rynkiem, który lubi MLB.

„(Oakland jest) w tej samej kategorii co Tampa Bay” – powiedział Manfred. „Potrzebujemy rozwiązania na obu tych rynkach. I nadszedł czas na to rozwiązanie.”

Chcesz czegoś więcej niż tylko wyniku pudełkowego?

Chcesz czegoś więcej niż tylko wyniku pudełkowego?

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu Rays Report

Felietonista John Romano prześle najnowsze spostrzeżenia i analizy Rays, aby być na bieżąco co tydzień w trakcie sezonu.

Wszyscy jesteście zarejestrowani!

Chcesz mieć więcej naszych bezpłatnych, cotygodniowych biuletynów w swojej skrzynce odbiorczej? Zacznijmy.

Poznaj wszystkie opcje

Manfred powiedział wcześniej, że MLB nie rozważy ekspansji i dostania się do bardziej sprawnych 32 zespołów, dopóki sytuacja na stadionach Rays i A nie zostanie rozwiązana. Ma to sens, ponieważ przeniesienie jednego lub obu zespołów obejmowałoby niektóre rynki, które byłyby brane pod uwagę dla zespołów ekspansji.

Również czwartek:

• Manfred powiedział, że „zachęciły go wyniki” korzystania z zegara boiska w mniejszych ligach, ale pozwolił nowo utworzonej komisji konkursowej (w której skład wchodzą zawodnicy) omówić to i oczekiwany limit zmian w defensywie na następny sezon, z nadzieją na postanowienie przed wiosennym treningiem. Powiedział również, że korzystanie z automatycznej strefy strajków nie jest omawiane w przyszłym sezonie.

• Właściciele są zaniepokojeni „zasięgiem” lokalnych mediów, a Manfred powiedział, że odbyła się dyskusja, że ​​MLB „powinien wkroczyć w przestrzeń cyfrową w szczególności, aby zapewnić fanom większe i bardziej elastyczne możliwości oglądania meczów”. Robienie tego, ponieważ strumieniowanie bezpośrednio do konsumentów może kolidować z niektórymi regionalnymi sieciami sportowymi, takimi jak Bally Sports, która pokazuje Rays i planuje uruchomić podobną usługę już w tym miesiącu.

Pisarze sztabowi Colleen Wright i Charlie Frago przyczynili się do powstania tej historii.

• • •

Zapisz się do cotygodniowego biuletynu Rays Report aby uzyskać świeże spojrzenie na Tampa Bay Rays i resztę głównych kierunków od felietonisty sportowego Johna Romano.

Nigdy nie przegap najnowszych wydarzeń dzięki Bucs, Rays, Lightning, sportom uniwersyteckim na Florydzie i nie tylko. Śledź naszą drużynę sportową Tampa Bay Times na Świergot oraz Facebook.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.